Romeo i Julia mają po kilkanaście lat, żyją w Warszawie w 2019 roku, zajmują się zabawą, miłością, niechęcią do rodziców.
Michał Zadara inscenizuje Romea i Julię, zderzając kanoniczny dramat z dzisiejszymi realiami. Nie przepisuje jednak sztuki Shakespeare’a, nie dodaje do niej swoich tekstów: dąży do maksymalnej wierności wobec oryginału. Główne role w spektaklu gra dwójka młodych aktorów: Julia Leszkiewicz i Julian Zbudniewek. Oboje są w wieku tytułowych postaci. Pozwala to uchwycić główny zamysł Shakespeare’a: pokazać, że świat kreowany na scenie przedstawiany jest z perspektywy nastolatków, którzy nie podporządkowali się jeszcze regułom świata dorosłych.
Romeo nie rozstaje się ze swoją deskorolką. W jaki sposób temat jazdy na deskorolce łączy się tematem miłości? Reżyser tłumaczy: − Podczas jazdy na deskorolce rzecz polega na tym, by znaleźć się w momencie równowagi między lotem a upadaniem − kiedy człowiek już się nie wznosi, a jeszcze nie upada. W tej króciutkiej chwili nieważkości można wykonywać triki − zadomawiając się tam, gdzie człowiek na co dzień nie ma prawa przebywać. Jest się na granicy dwóch przeciwstawnych sił i „ja” człowieka właściwie znika, bo to punkt niemożliwy. W codziennym życiu boimy się tego momentu, kiedy zasady zwykłego poruszania się są nagle zawieszone, na przykład gdy upadamy lub autobus gwałtownie zahamuje. Gdy człowiek jest zakochany, właściwie znika: traci poczucie swojego „ja” i musi, by ta miłość trwała, nauczyć się wszystkiego od nowa.
Na scenie występują między innymi
Robert Wasiewicz,
Julian Zbudniewek,
Natalia Rybicka,
Dominika Ostałowska,
Mateusz Smoliński,
Julia Leszkiewicz.
OPIEKA MERYTORYCZNA NAGRAŃ VIDEO / MONTAŻ - Michał Januszaniec
REŻYSER ŚWIATŁA / OPERATOR VIDEO - Artur Siennicki
INSPICJENTKA - Olga Karoń
KIEROWNIK PRODUKCJI - Aleksandra Wiśniewska
ASYSTENTKI REŻYSERA - Karolina Pawłoś, Agata Król
ASYSTENTKA PRODUKCJI - Monika Balińska
więcej
Opinie naszych widzów (5)
6,0/ 10
Spektakl interesujący,
Wstęp I aktu nie zachwycił i nie spełnił moich oczekiwań.
Gra aktorów na wysokim poziomie.
ma.....@....pl / 11 stycznia 2020
6,0/ 10
Bardzo dobra gra dwójki młodych , głównych bohaterów i niani, trochę za dużo jednoczesnych, głośnych rozmów, chaosu, temat aktualny także w dzisiejszych czasach - mama 20 -latki
mi.....@....pl / 02 stycznia 2020
5,0/ 10
Obejrzałem spektakl w tej wersji aby mieć pogląd na różne przedstawienie tej sztuki -spektakl nie dla wszystkich , przeszkadzała mi głośna muzyka podczas wypowiadanych dialogów.
bu.....@ga...ta.pl / 30 grudnia 2019
2,0/ 10
Ciekawy ale nieudany eksperyment z zatrudnieniem tak młodych artystów.
k......@po...st.pl / 10 lutego 2020
1,0/ 10
nieudany pomysł na uwspółcześnienie, razi słabym aktorstwem, przesadne korzystanie z technologii wideo, spektakl ma wolne tempo jak na zamiar reżysera, jedyny plus to że historia toczy się na Powiślu
an.....@po...ta.wp.pl / 02 stycznia 2020
STUDIO teatrgaleria - Adres i dojazd
pl. Defilad 1 PKiN (wejście od ulicy Marszałkowskiej)
00-901 Warszawa
W tym momencie wyszukujemy najbliższe Ciebie miasto w którym prowadzimy sprzedaż wejściówek i
biletów. W
celu zwiększenia dokładności zaakceptuj prosbę o udostępnienie lokalizacji w Twojej
przeglądarce.