Rachela - zdjęcie

Rachela

Fundacja Trzeci Wymiar Kultury zaprasza na spektakl - monodram, pod tytułem „Rachela", na podstawie pism Racheli Auerbach z Getta Warszawskiego. Postanowiliśmy zmierzyć się z tekstem o wielkiej sile rażenia, który jest jednym z najważniejszych dokumentarnych i literackich świadectw czasu Zagłady. W ten sposób psycholog i pisarka Rachela Auerbach, pisząc swój dziennik współtworzyła podziemne archiwum getta warszawskiego, tzw. Archiwum Ringelbluma.

JOWITA BUDNIK – odtwórczyni głównej roli

Polska aktorka telewizyjna i filmowa. Największy sukces artystyczny Jowicie Budnik przyniosła rola Beaty w filmie "Plac Zbawiciela" Krzysztofa Krauze i Joanny Kos - Krauze. Film został obsypany nagrodami na całym świecie, a Jowita Budnik za tę kreację otrzymała na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych nagrodę za pierwszoplanową rolę kobiecą (2006), Orła oraz nominację do Złotego Lwa. W 2017 r. będzie można obejrzeć Jowitę Budnik w roli Racheli Auerbach w amerykańsko-polskim filmie o Podziemnym Archiwum Getta Warszawskiego opartym na książce o Archiwum Ringelbluma "Who Will Write Our History?" ("Kto napisze naszą historię?") amerykańskiego historyka

Samuela D. Kassowa. Autorką scenariusza i reżyserem jest amerykańska dokumentalistka Roberta Grossman a producentką, Nancy Spielberg.

Obsada

Jowita Budnik

Realizacja

REŻYSERIA: Iwona Siekieżyńska

SCENOGRAFIA: Monika Graban-Dębniak

SCENOGRAFIA: Radosław Grzegorz Dębniak

DRAMATURG: Radosław Paczocha

MUZYKA: Marzena Majcher

STUDIO teatrgaleria - Adres i dojazd

pl. Defilad 1 PKiN (wejście od ulicy Marszałkowskiej)
00-901 Warszawa

http://teatrstudio.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.