Rachatłukum - zdjęcie Rachatłukum - zdjęcie Rachatłukum - zdjęcie Rachatłukum - zdjęcie

Średnia ocena

7 oddanych głosów
72 zainteresowanych osób

6.7 / 10

Rachatłukum

Fizyczna miłość pozbawiona uczuć. Namiętność bez zobowiązań. Mechanika rozkoszy. Przekraczanie granic budzi jednocześnie strach i ekscytację. Co można czuć, kiedy żyje się już poza wszelkimi ograniczeniami?

Historia artysty plastyka i jego znajomości z tajemniczą Olgą stanie się studium wnikliwej analizy mrocznych zakątków psychiki współczesnego hedonisty. Podróż ta niesie w sobie ryzyko gorzkiego rozczarowania, ale i obietnicę oczyszczającej wiedzy, pozwalającej bez złudzeń spojrzeć w głąb ludzkiej natury. Historia tragicznego romansu wg powieści Jana Wolkersa stała się materiałem monodramu Marcina Bosaka.

Czas trwania: 70 minut

Realizacja

Autor: Jan Wolkers

Przekład: Andrzej Dąbrówka

Reżyseria: Sebastian Chondrokostas

Adaptacja: Marcin Bosak /Sebastian Chondrokostas

Scenografia: Urszula Bartos-gęsikowska

Choreografia: Anna Bosak

Światło: Petro Aleksowski

Inspicjentka: Olga Karoń

Opinie naszych widzów (3)

 • 10.0/ 10

  Historia miłości aż do śmierci, kochanie drugiej osoby na zawsze, taką jaką jest. Porywające, zaskakujące, czasami obrzydliwie dosadne, ale szczere. Bo jaka może być miłość? Świetna gra aktorska. Pasja, zaangażowanie i kontakt z publicznością.

  e......@gm...il.com / 10 December 2015

 • 8.0/ 10

  Naprawdę wysoki poziom gry aktorskiej Marcina Bosaka, który warto zobaczyć, proszę nie zrażać się miejscową "wulgarnością"!

  ma.....@gm...il.com / 07 January 2015

 • 2.0/ 10

  Nie hołduję pruderii, ale od teatru oczekiwałabym wrażeń estetycznych i jesli nie ukulturalniających, to przynajmniej... obojętnych. Gumowy penis dyndający z rozporka, okraszony obficie mało wybrednym słownictwem. Inna sprawa, że trzeba byc wyjątkowo dobrym aktorem, żeby w tak krótkim czasie wypowiedzieć swobodnie tyle obrzydliwości :))))

  bi.....@vi...te.pl / 26 June 2015

STUDIO teatrgaleria

Teatr Studio to niezwykle ważne miejsce na teatralnej mapie Warszawy. Jego siedziba znajduje się w Pałacu Kultury i Nauki.

Teatr Studio powstał w 1972 roku dzięki Józefowi Szajnie, wybitnemu reżyserowi, scenografowi, który w 1971 roku został dyrektorem Teatru Klasycznego. Józef Szajna w 1972 roku postanowił przekształcić Teatr Klasyczny w nieco bardziej eksperymentalny i otwarty na nowe rozwiązania formalne Teatr Studio. Teatr Studio od początku miał charakter autorski - zobaczyć w nim można było wiele spektakli, w których ograniczone było znaczenie słowa, zaś eksponowany były inne środki ekspresji. Dzięki Józefowi Szajnie w 1972 roku w strukturach teatru zaczęła również funkcjonować Galeria Sztuki STUDIO, w której zobaczyć można było wiele dzieł sztuki współczesnej, zaś w 1980 roku Józef Szajna doprowadził do zmiany nazwy teatru na Centrum Sztuki Studio - Teatr Galeria.

W 1985 roku patronem teatru został Stanisław Ignacy Witkiewicz - nazwa teatru ponownie została zmieniona, tym razem na Centrum Sztuki Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza. Obowiązywała ona do 2008 roku, kiedy to przywrócono dawną nazwę funkcjonującą do dziś - Teatr Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza.

Funkcję dyrektora artystycznego teatru pełnili również: Jerzy Grzegorzewski, Zbigniew Brzoza, Bartosz Zaczykiewicz, Grzegorz Bral, a także Agnieszka Glińska. Obecnie dyrektorem artystycznym teatru jest Natalia Korczakowska.

W Teatrze Studio znaleźć możemy niezwykle bogaty repertuar. Spektakle grane w Teatrze Studio tworzone są na podstawie tekstów klasycznych interpretowanych na nowo oraz tekstów współczesnych. Oprócz niepowtarzalnych spektakli w Teatrze Studio zobaczyć można również liczne wystawy organizowane w Galerii Teatru Studio, a także wiele wyjątkowych projektów, takich jak The Met Opera HD, a także Scenę Tańca Studio. Teatr Studio zajmuje się również działalnością edukacyjną - organizuje lekcje teatralne, warsztaty charakteryzacji, zabawy teatralne i wiele innych.

Teatr Studio oddaje do dyspozycji swoim widzom Dużą Scenę oraz sceny nieco bardziej kameralne, do których należy Malarnia, Foyer, Modelatornia, a także Bar Studio, w którym odbywa się wiele ważnych wydarzeń kulturalnych.

Z Teatrem Studio związanych było wielu wybitnych aktorów, do których należeli m. in. Olga Bielska, Jolanta Hanisz, Leszek Herdege, Wiesława Niemyska, Mariusz Benoit, Stanisława Celińska, Bogusław Linda, Olgierd Łukaszewicz, Jan Peszek, Zbigniew Zamachowski, Wojciech Malajkat i wielu innych. Również dziś z Teatrem Studio związanych jest wielu ważnych aktorów m. in. Stanisław Brudny, Irena Jun, Marcin Bosak, Ewa Błaszczyk, Dominika Ostałowska, Mirosław Zbrojewicz i wielu innych.

Bilety i wejściówki do Teatru Studio kupić można przez internet - za pośrednictwem portalu www.eWejsciowki.pl lub strony internetowej teatru, a także standardowo w kasie teatru, która czynna jest od poniedziałku do piątku od godz. 9.00 do godz. 19.00 (z przerwą od godz. 15.00 do godz. 15.30) oraz w sobotę i w niedzielę od godz. 11.00 do godz. 19.00 (z przerw od godz. 15.00 do godz. 15.30).

Adres i dojazd

pl. Defilad 1 PKiN (wejście od ulicy Marszałkowskiej)
00-901 Warszawa

http://teatrstudio.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

8.9
Średnia ocena
Opania - aktor najwyższych lotów
- Marcin

22.09 / 20:00

23.09 / 20:00

Gatunek: Monodram
6.0
Średnia ocena

29.08 / 18:30

Gatunek: Monodram

Inne wydarzenia w tej instytucji:

8.0
Średnia ocena

24.08 / 20:00

25.08 / 21:30

+ dostępnych 2 innych terminów

Gatunek: Dramat
7.0
Średnia ocena

21.08 / 20:30

22.08 / 20:30

+ dostępnych 3 innych terminów

Gatunek: Musical
Kup bilet