Kartoteka rozrzucona - zdjęcie Kartoteka rozrzucona - zdjęcie Kartoteka rozrzucona - zdjęcie Kartoteka rozrzucona - zdjęcie Kartoteka rozrzucona - zdjęcie Kartoteka rozrzucona - zdjęcie Kartoteka rozrzucona - zdjęcie Kartoteka rozrzucona - zdjęcie Kartoteka rozrzucona - zdjęcie

Średnia ocena

5 oddanych głosów
7 zainteresowanych osób

6.4 / 10

Kartoteka rozrzucona

Tekst kanoniczny. Jego kanoniczność zaklęta jest w wiecznie otwartej formie. Kartoteka Różewicza funduje widzowi jakże znany obraz pokoju Bohatera, przez który „przechodzi ulica“ przepełniona głosami. Te głosy są rozszczepione i zwielokrotnione. Obraz tego doświadczenia jest doświadczeniem rozbitego zwierciadła, czyli obrazu świata i historii, której nie da się scalić. To doświadczenie jest strukturą Różewiczowskiej Kartoteki. Na tym polega jej otwarta forma. Nie jest, albo nie musi być biografią tylko jednego pokolenia, jej potencjał jest uniwersalny. To forma, która zawsze zwrócona jest ku przyszłości.

Koprodukcja z Centrum Myśli Jana Pawła II w ramach festiwalu NOWE EPIFANIE 2018.

Czas trwania: 75 minut
Źródło zdjęcia: fot. Krzysztof Bieliński

Realizacja

AUTOR: Tadeusz Różewicz

REŻYSERIA, OPRACOWANIE, DRAMATURGIA: Radosław Rychcik

SCENOGRAFIA I KOSTIUMY: Anna Maria Karczmarska

MUZYKA I MULTIMEDIA: Michał i Piotr Lis

REŻYSERIA ŚWIATŁA: Paulina Góral

INSPICJENTKA: Olga Karoń

KIEROWNIK PRODUKCJI: Aleksandra Wiśniewska

ASYSTENTKA REŻYSERA: Aleksandra Bielewicz

ASYSTENTKA SCENOGRAFA: Caroline Klimczak

Opinie naszych widzów (3)

 • 6.0/ 10

  Nie zrozumiałam

  iz.....@gm...il.com / 18 March 2018

 • 6.0/ 10

  Dobrze grane, szczególnie postać Wujka i inne postaci, grane przez tego aktora oraz postać Niemki. Męcząca, zbyt rozciągnięta scena z czytaniem obrad Sejmu.

  te.....@gm...il.com / 18 March 2018

 • 5.0/ 10

  Różewicz "rozrzucony" i podopisywany, ale ma klimat, rytm i dobre aktorstwo.

  to.....@in...ny.pl / 06 September 2018

STUDIO teatrgaleria

Teatr Studio to niezwykle ważne miejsce na teatralnej mapie Warszawy. Jego siedziba znajduje się w Pałacu Kultury i Nauki.

Teatr Studio powstał w 1972 roku dzięki Józefowi Szajnie, wybitnemu reżyserowi, scenografowi, który w 1971 roku został dyrektorem Teatru Klasycznego. Józef Szajna w 1972 roku postanowił przekształcić Teatr Klasyczny w nieco bardziej eksperymentalny i otwarty na nowe rozwiązania formalne Teatr Studio. Teatr Studio od początku miał charakter autorski - zobaczyć w nim można było wiele spektakli, w których ograniczone było znaczenie słowa, zaś eksponowany były inne środki ekspresji. Dzięki Józefowi Szajnie w 1972 roku w strukturach teatru zaczęła również funkcjonować Galeria Sztuki STUDIO, w której zobaczyć można było wiele dzieł sztuki współczesnej, zaś w 1980 roku Józef Szajna doprowadził do zmiany nazwy teatru na Centrum Sztuki Studio - Teatr Galeria.

W 1985 roku patronem teatru został Stanisław Ignacy Witkiewicz - nazwa teatru ponownie została zmieniona, tym razem na Centrum Sztuki Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza. Obowiązywała ona do 2008 roku, kiedy to przywrócono dawną nazwę funkcjonującą do dziś - Teatr Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza.

Funkcję dyrektora artystycznego teatru pełnili również: Jerzy Grzegorzewski, Zbigniew Brzoza, Bartosz Zaczykiewicz, Grzegorz Bral, a także Agnieszka Glińska. Obecnie dyrektorem artystycznym teatru jest Natalia Korczakowska.

W Teatrze Studio znaleźć możemy niezwykle bogaty repertuar. Spektakle grane w Teatrze Studio tworzone są na podstawie tekstów klasycznych interpretowanych na nowo oraz tekstów współczesnych. Oprócz niepowtarzalnych spektakli w Teatrze Studio zobaczyć można również liczne wystawy organizowane w Galerii Teatru Studio, a także wiele wyjątkowych projektów, takich jak The Met Opera HD, a także Scenę Tańca Studio. Teatr Studio zajmuje się również działalnością edukacyjną - organizuje lekcje teatralne, warsztaty charakteryzacji, zabawy teatralne i wiele innych.

Teatr Studio oddaje do dyspozycji swoim widzom Dużą Scenę oraz sceny nieco bardziej kameralne, do których należy Malarnia, Foyer, Modelatornia, a także Bar Studio, w którym odbywa się wiele ważnych wydarzeń kulturalnych.

Z Teatrem Studio związanych było wielu wybitnych aktorów, do których należeli m. in. Olga Bielska, Jolanta Hanisz, Leszek Herdege, Wiesława Niemyska, Mariusz Benoit, Stanisława Celińska, Bogusław Linda, Olgierd Łukaszewicz, Jan Peszek, Zbigniew Zamachowski, Wojciech Malajkat i wielu innych. Również dziś z Teatrem Studio związanych jest wielu ważnych aktorów m. in. Stanisław Brudny, Irena Jun, Marcin Bosak, Ewa Błaszczyk, Dominika Ostałowska, Mirosław Zbrojewicz i wielu innych.

Bilety i wejściówki do Teatru Studio kupić można przez internet - za pośrednictwem portalu www.eWejsciowki.pl lub strony internetowej teatru, a także standardowo w kasie teatru, która czynna jest od poniedziałku do piątku od godz. 9.00 do godz. 19.00 (z przerwą od godz. 15.00 do godz. 15.30) oraz w sobotę i w niedzielę od godz. 11.00 do godz. 19.00 (z przerw od godz. 15.00 do godz. 15.30).

Adres i dojazd

pl. Defilad 1 PKiN (wejście od ulicy Marszałkowskiej)
00-901 Warszawa

http://teatrstudio.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

8.8
Średnia ocena
Polecam bardzo, szczególnie parom :)
- Danuta

26.01 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Dramat
9.2
Średnia ocena

Dziś / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Dramat

Inne wydarzenia w tej instytucji:

7.0
Średnia ocena
Ważny spektakl!
- Katarzyna

22.01 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Dramat
7.9
Średnia ocena
Spektakl wspaniały, wzruszający. Ewa Błaszczyk - świetna
- Elżbieta

24.01 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Monodram
5.5
Średnia ocena

25.01 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Dramat
Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.