Jednocześnie - zdjęcie Jednocześnie - zdjęcie Jednocześnie - zdjęcie Jednocześnie - zdjęcie

Średnia ocena

7 oddanych głosów
38 zainteresowanych osób

7,9 / 10

Jednocześnie

Griszkowiec zaprasza nas w niezwykłą podróż do świata, który – choć niewidoczny – znajduje się tuż obok. Zrywa warstwy codzienności w poszukiwaniu czegoś więcej. Czegoś, za czym wszyscy tęsknimy.

"Bohater monodramu zadaje mnóstwo pytań. Dlaczego? Jak to się dzieje? Jak to jest urządzone? Kim jestem? Gdzie jest moje JA? Czym nie jestem? Wszyscy zadawaliśmy sobie kiedyś te pytania, choć być może o tym zapomnieliśmy. Dorastając i budując poczucie tożsamości, przeżywaliśmy szok za szokiem – rozpoznawaliśmy możliwości i ograniczenia naszego ciała; rozwijała się nasza wrażliwość, emocjonalność; poznawaliśmy seksualność, przemoc i destrukcję (swoją i innych); dowiadywaliśmy się o przemijaniu i nieuchronności śmierci. Wszyscy też szukaliśmy i szukamy bezustannie leku, który uśmierzy lęki, jakie niesie życie. Bohater – z otwartością i niewinnością dziecka – przypomina nam te pytania i zaprasza do niezwykłego spotkania z drugim człowiekiem: uchyla drzwi i wpuszcza nas do swojego świata wewnętrznego. To esencja prawdziwej intymności i chyba dlatego to spotkanie jest takie przyjemne i wzbogacające."

~Danuta Golec, psycholog

Na scenie występuje Łukasz Simlat.

Czas trwania: 75 minut

Realizacja

Autor: Jewgienij Griszkowiec

Przekład: Agnieszka Lubomira Piotrowska

Reżyseria: Łukasz Garlicki

Scenografia: Anna Czarnota

Muzyka: Jacek Jędrasik

Projekcje: Marcin Kaliński

Inspicjent: Olga Karoń

Kierownik Produkcji: Justyna Warecka

Opinie naszych widzów (3)

 • 10,0/ 10

  Super!

  do.....@gm...il.com / 06 listopada 2015

 • 5,0/ 10

  Szczerze mówiąc spodziewałem się spektaklu na dużo głębszym poziomie. Zastałem płyciznę intelektualną o nic nie znaczących trywializmach. Szkoda. Lubię spektakle, które dają do myślenia. Tu było to zbyt płytkie, przynajmniej subiektywnie jak na mój gust.

  p2.....@gm...il.com / 19 września 2016

 • 4,0/ 10

  przykro mi,ale ja przysypiałam.dosłownie.

  an.....@....pl / 23 lutego 2015

STUDIO teatrgaleria - Adres i dojazd

pl. Defilad 1 PKiN (wejście od ulicy Marszałkowskiej)
00-901 Warszawa

http://teatrstudio.pl/

Kup bilet