Jaskinia - zdjęcie Jaskinia - zdjęcie Jaskinia - zdjęcie Jaskinia - zdjęcie

Średnia ocena

7 oddanych głosów
2 zainteresowane osoby

6.1 / 10

Jaskinia

Próba opowiedzenia o nierozerwalnej więzi łączącej syna i matkę. Tworus wraca pamięcią do najodleglejszych wspomnień, dotykając szczególnie tych wypartych i niezrozumiałych. Jaskinia to także łono matki. To do niej instynktownie zawraca człowiek, uciekając przed starciem z rzeczywistością. Jednak któregoś dnia musi nastąpić przecięcie pępowiny.

Czas trwania: 100 minut
Źródło zdjęcia: fot. Krzysztof Bieliński

Zwiastuny

Realizacja

Scenariusz i reżyseria: Arek Tworus

Scenografia i kostiumy: Przemysław Czepurko

Muzyka: Marcin Zabrocki

Video: Tobiasz Jędrak

Reżyseria światła: Damian Pawella

Inspicjentka: Olga Karoń

Kierowniczka produkcji: Justyna Pankiewicz

Asystentka kierowniczki produkcji: Urszula Zabłocka

Opinie naszych widzów (1)

  • 9.0/ 10

    Odważna wiwisekcja. Bardzo pouczająca i aktualna. PokazuNie często zdarza się w teatrze tak głęboka "psychoanaliza" kończąca się "happy endem". Gratulacje. Mała techniczna uwaga: żeby stale mieć wgląd w tekst można go stale obserwować "rzucanego" na ścianę z rzutnika zamiast rozpaczliwie wołać Olgę gdy się zapomni tekstu☺. I druga mała techniczna uwaga: gdy już gardło odmawia posłuszeństwa po "wyeksploatowaniu" rolą ktoś inny (np muzyk siedzący przy pianinie) powinien zaśpiewać ckliwie "Mamo...." to mogłoby być mocno wzruszające.

    ja.....@in...ia.pl / 13 November 2016

STUDIO teatrgaleria

Teatr Studio to niezwykle ważne miejsce na teatralnej mapie Warszawy. Jego siedziba znajduje się w Pałacu Kultury i Nauki.

Teatr Studio powstał w 1972 roku dzięki Józefowi Szajnie, wybitnemu reżyserowi, scenografowi, który w 1971 roku został dyrektorem Teatru Klasycznego. Józef Szajna w 1972 roku postanowił przekształcić Teatr Klasyczny w nieco bardziej eksperymentalny i otwarty na nowe rozwiązania formalne Teatr Studio. Teatr Studio od początku miał charakter autorski - zobaczyć w nim można było wiele spektakli, w których ograniczone było znaczenie słowa, zaś eksponowany były inne środki ekspresji. Dzięki Józefowi Szajnie w 1972 roku w strukturach teatru zaczęła również funkcjonować Galeria Sztuki STUDIO, w której zobaczyć można było wiele dzieł sztuki współczesnej, zaś w 1980 roku Józef Szajna doprowadził do zmiany nazwy teatru na Centrum Sztuki Studio - Teatr Galeria.

W 1985 roku patronem teatru został Stanisław Ignacy Witkiewicz - nazwa teatru ponownie została zmieniona, tym razem na Centrum Sztuki Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza. Obowiązywała ona do 2008 roku, kiedy to przywrócono dawną nazwę funkcjonującą do dziś - Teatr Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza.

Funkcję dyrektora artystycznego teatru pełnili również: Jerzy Grzegorzewski, Zbigniew Brzoza, Bartosz Zaczykiewicz, Grzegorz Bral, a także Agnieszka Glińska. Obecnie dyrektorem artystycznym teatru jest Natalia Korczakowska.

W Teatrze Studio znaleźć możemy niezwykle bogaty repertuar. Spektakle grane w Teatrze Studio tworzone są na podstawie tekstów klasycznych interpretowanych na nowo oraz tekstów współczesnych. Oprócz niepowtarzalnych spektakli w Teatrze Studio zobaczyć można również liczne wystawy organizowane w Galerii Teatru Studio, a także wiele wyjątkowych projektów, takich jak The Met Opera HD, a także Scenę Tańca Studio. Teatr Studio zajmuje się również działalnością edukacyjną - organizuje lekcje teatralne, warsztaty charakteryzacji, zabawy teatralne i wiele innych.

Teatr Studio oddaje do dyspozycji swoim widzom Dużą Scenę oraz sceny nieco bardziej kameralne, do których należy Malarnia, Foyer, Modelatornia, a także Bar Studio, w którym odbywa się wiele ważnych wydarzeń kulturalnych.

Z Teatrem Studio związanych było wielu wybitnych aktorów, do których należeli m. in. Olga Bielska, Jolanta Hanisz, Leszek Herdege, Wiesława Niemyska, Mariusz Benoit, Stanisława Celińska, Bogusław Linda, Olgierd Łukaszewicz, Jan Peszek, Zbigniew Zamachowski, Wojciech Malajkat i wielu innych. Również dziś z Teatrem Studio związanych jest wielu ważnych aktorów m. in. Stanisław Brudny, Irena Jun, Marcin Bosak, Ewa Błaszczyk, Dominika Ostałowska, Mirosław Zbrojewicz i wielu innych.

Bilety i wejściówki do Teatru Studio kupić można przez internet - za pośrednictwem portalu www.eWejsciowki.pl lub strony internetowej teatru, a także standardowo w kasie teatru, która czynna jest od poniedziałku do piątku od godz. 9.00 do godz. 19.00 (z przerwą od godz. 15.00 do godz. 15.30) oraz w sobotę i w niedzielę od godz. 11.00 do godz. 19.00 (z przerw od godz. 15.00 do godz. 15.30).

Adres i dojazd

pl. Defilad 1 PKiN (wejście od ulicy Marszałkowskiej)
00-901 Warszawa

http://teatrstudio.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

Inne wydarzenia w tej instytucji:

6.3
Średnia ocena
Interesujący i nowoczesny
- Włodzimierz

21.12 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Dramat
7.7
Średnia ocena
Bardzo ciekawy, dobrze zagrany
- Iwona

26.12 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Monodram
5.2
Średnia ocena

28.12 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Dramat
Kup bilet