Ćwiczenia stylistyczne - zdjęcie Ćwiczenia stylistyczne - zdjęcie Ćwiczenia stylistyczne - zdjęcie Ćwiczenia stylistyczne - zdjęcie

Średnia ocena

12 oddanych głosów
23 zainteresowanych osób

6.8 / 10

Ćwiczenia stylistyczne

Raymond Queneau – autor między innymi kultowej powieści Zazie dans le metro – uczynił miasto najważniejszą postacią swoich utworów. W Ćwiczeniach stylistycznych opowiada Paryż na 100 sposobów, przetwarzając opis błahego zdarzenia między dwoma mężczyznami w autobusie linii S. Owe stylistyczne próby pozwalają nam usłyszeć opowieść z nieskończonej liczby perspektyw.

Podążając za Queneau próbujemy przywołać klimat Paryża lat czterdziestych dwudziestego wieku wraz z jego pięknem, brzydotą, artystycznymi ambicjami i absurdem codziennego życia ulicy.

Koprodukcja z Teatrem Malabar Hotel.

Czas trwania: 100 minut
Źródło zdjęcia:

Realizacja

Autor: Raymond Queneau

Przekład: Jan Gondowicz

Reżyseria: Maria Żynel

Scenografia i kostiumy: Maria Żynel / Marcin Bikowski

Opinie naszych widzów (5)

 • 10.0/ 10

  Genialna zabawa słowem i rekwizytem.

  sa.....@po...ta.onet.pl / 07 June 2016

 • 10.0/ 10

  majstersztyk!

  do.....@in...ia.pl / 14 September 2015

 • 8.0/ 10

  Mega szacun dla aktorów, to chyba wyjątkowo trudna sztuka do zagrania

  pa.....@gm...il.com / 10 December 2015

 • 8.0/ 10

  To teatralna jazda bez trzymanki. Gdy widz na początku wciągnie się w konwencję, z zaciekawieniem czeka na to, czym za chwilę zaskoczą go aktorzy, a zaskakują co chwilę. Sztuka przypomina impro czy warsztaty. Doskonale zagrane. Daje do myślenia - jak wiele sposobów komunikacji mamy do dyspozycji!

  ma.....@in...ia.pl / 20 October 2015

 • 2.0/ 10

  Totalne nieporozumienie! Wybrałam się na ten spektakl, by zobaczyć jak w rozmaity sposób można bawić się językiem i na x sposobów opowiedzieć to samo zdarzenie. Srodze się zawiodłam. Zagadką są dla mnie dziwne rekwizyty, którymi aktorzy zawalają scenę. Odradzam - to strata pieniędzy.

  iw.....@in...ia.pl / 19 September 2016

STUDIO teatrgaleria

Teatr Studio to niezwykle ważne miejsce na teatralnej mapie Warszawy. Jego siedziba znajduje się w Pałacu Kultury i Nauki.

Teatr Studio powstał w 1972 roku dzięki Józefowi Szajnie, wybitnemu reżyserowi, scenografowi, który w 1971 roku został dyrektorem Teatru Klasycznego. Józef Szajna w 1972 roku postanowił przekształcić Teatr Klasyczny w nieco bardziej eksperymentalny i otwarty na nowe rozwiązania formalne Teatr Studio. Teatr Studio od początku miał charakter autorski - zobaczyć w nim można było wiele spektakli, w których ograniczone było znaczenie słowa, zaś eksponowany były inne środki ekspresji. Dzięki Józefowi Szajnie w 1972 roku w strukturach teatru zaczęła również funkcjonować Galeria Sztuki STUDIO, w której zobaczyć można było wiele dzieł sztuki współczesnej, zaś w 1980 roku Józef Szajna doprowadził do zmiany nazwy teatru na Centrum Sztuki Studio - Teatr Galeria.

W 1985 roku patronem teatru został Stanisław Ignacy Witkiewicz - nazwa teatru ponownie została zmieniona, tym razem na Centrum Sztuki Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza. Obowiązywała ona do 2008 roku, kiedy to przywrócono dawną nazwę funkcjonującą do dziś - Teatr Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza.

Funkcję dyrektora artystycznego teatru pełnili również: Jerzy Grzegorzewski, Zbigniew Brzoza, Bartosz Zaczykiewicz, Grzegorz Bral, a także Agnieszka Glińska. Obecnie dyrektorem artystycznym teatru jest Natalia Korczakowska.

W Teatrze Studio znaleźć możemy niezwykle bogaty repertuar. Spektakle grane w Teatrze Studio tworzone są na podstawie tekstów klasycznych interpretowanych na nowo oraz tekstów współczesnych. Oprócz niepowtarzalnych spektakli w Teatrze Studio zobaczyć można również liczne wystawy organizowane w Galerii Teatru Studio, a także wiele wyjątkowych projektów, takich jak The Met Opera HD, a także Scenę Tańca Studio. Teatr Studio zajmuje się również działalnością edukacyjną - organizuje lekcje teatralne, warsztaty charakteryzacji, zabawy teatralne i wiele innych.

Teatr Studio oddaje do dyspozycji swoim widzom Dużą Scenę oraz sceny nieco bardziej kameralne, do których należy Malarnia, Foyer, Modelatornia, a także Bar Studio, w którym odbywa się wiele ważnych wydarzeń kulturalnych.

Z Teatrem Studio związanych było wielu wybitnych aktorów, do których należeli m. in. Olga Bielska, Jolanta Hanisz, Leszek Herdege, Wiesława Niemyska, Mariusz Benoit, Stanisława Celińska, Bogusław Linda, Olgierd Łukaszewicz, Jan Peszek, Zbigniew Zamachowski, Wojciech Malajkat i wielu innych. Również dziś z Teatrem Studio związanych jest wielu ważnych aktorów m. in. Stanisław Brudny, Irena Jun, Marcin Bosak, Ewa Błaszczyk, Dominika Ostałowska, Mirosław Zbrojewicz i wielu innych.

Bilety i wejściówki do Teatru Studio kupić można przez internet - za pośrednictwem portalu www.eWejsciowki.pl lub strony internetowej teatru, a także standardowo w kasie teatru, która czynna jest od poniedziałku do piątku od godz. 9.00 do godz. 19.00 (z przerwą od godz. 15.00 do godz. 15.30) oraz w sobotę i w niedzielę od godz. 11.00 do godz. 19.00 (z przerw od godz. 15.00 do godz. 15.30).

Adres i dojazd

pl. Defilad 1 PKiN (wejście od ulicy Marszałkowskiej)
00-901 Warszawa

http://teatrstudio.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

9.1
Średnia ocena
Świetny spektakl! Długo pozostał w mojej głowie. Perfekcyjna gra aktorska.
- Bartłomiej

14.02 / 19:00

15.02 / 19:00

Gatunek: Tragikomedia
9.0
Średnia ocena
Bardzo dobre wykonanie, kameralny minimalizm na najwyzszym poziomie.
- Tomasz

17.02 / 19:30

18.02 / 18:00

Gatunek: Tragikomedia

Inne wydarzenia w tej instytucji:

-,-
Średnia ocena

26.01 / 19:00

28.01 / 19:00

+ dostępnych 9 innych terminów

Gatunek: Dramat
6.6
Średnia ocena
kwintesencja interakcji z publicznością
- Andrzej

03.02 / 17:00

04.02 / 17:00

+ dostępnych 2 innych terminów

Gatunek: Dramat
Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.