Borys Godunow - Festiwal Kolady - zdjęcie

Borys Godunow - Festiwal Kolady

Spektakl opowiada historię Borysa Godunowa, który w walce o carską koronę będzie musiał zmierzyć się nie tylko z politycznymi przeciwnikami, ale również wyrzutami sumienia, nękającymi go po zabójstwie następcy tronu.

„Puszkin pragnął rozpocząć »swoim Borysem« reformę sceniczną, ale język tragedii, jej konstrukcja formalna i sama fabuła nie zostały zrozumiane przez jemu współczesnych. Nawet najsłynniejszy krytyk literacki czasów Puszkina - Bieliński odmawiał Godunowowi dramaturgiczności. W sowieckich i postsowieckich czasach teatry sięgały po niego niechętnie, przedstawienie szybko schodziło z afiszy. I czemuż tu się dziwić: jak można zagrać bohatera, który zwie się »naród«? Jak wyrazić na scenie jego „kanoniczne milczenie”?

Język sceniczny, którym Teatr Kolady posługuje się w kontakcie z widzem, okazał się skrojony na miarę tego zadania. (…) Na spektaklu Teatru Kolady widz trafia w pole oddziaływania potężnych sił, współtworzy spektakl wspólnie z aktorami. „Przenośnia – szkołą błyskawicznych skojarzeń” – to stwierdzenie Mandelsztama idealnie opisuje system obrazowania Kolady. Reżyser nie daje odpowiedzi na pytania – stawia je, włączając widza w twórczy mechanizm skojarzeniowy”.

Czas trwania: 170 minut

Obsada

Wiera Cwitkis

Irina Jermołowa

Swietłana Kolesowa

Irina Plesniajewa

Tamara Zimina

Jewgienij Czistiakow

Maksim Czopczijan

Siergiej Fiodorow

Konstantin Itunin

Oleg Jagodin

Siergiej Kolesow

Aleksandr Kuczik

Anton Makuszyn

Aleksandr Sysojew

Rinat Taszymow

Aleksandr Wachow

Aleksandr Zamurajew

Julia Biespałowa

Anna Danilina

Jelena Kostiukowa

Anton Butakow

Realizacja

Autor: Aleksander Puszkin

Reżyseria: Nikołaj Kolada

STUDIO teatrgaleria - Adres i dojazd

pl. Defilad 1 PKiN (wejście od ulicy Marszałkowskiej)
00-901 Warszawa

http://teatrstudio.pl/

Kup bilet