Wieczór Francuski w Buffo - zdjęcie Wieczór Francuski w Buffo - zdjęcie Wieczór Francuski w Buffo - zdjęcie Wieczór Francuski w Buffo - zdjęcie Wieczór Francuski w Buffo - zdjęcie Wieczór Francuski w Buffo - zdjęcie

Średnia ocena

55 oddanych głosów
385 zainteresowanych osób

9,3 / 10

Wieczór Francuski w Buffo

Od wielu sezonów Janusz Józefowicz, Janusz Stokłosa i zespół Teatru Studio Buffo poprzez muzykę, taniec i śpiew skutecznie ożywiają wielowiekową tradycję zgodnego współistnienia Polaków z wieloma narodami. Tym razem Studio Buffo zaprasza na wyprawę w świat piosenki francuskiej.

Wydawałoby się, że język francuski, niezrozumiały dla większości polskich odbiorców, nie przyciągnie widzów. Jednak koncert pt. „WIECZÓR FRANCUSKI W BUFFO” udowadnia, że Polacy znają i kochają piosenki francuskie, a one usuwają wszelkie bariery językowe i kulturowe.

Widzowie częstowani są winem, co ośmiela ich do wspólnej zabawy, a bisom nie ma końca.

Na koncercie można usłyszeć m. innymi: "Les Champs-Elysees", "Belle", "Milord", "Paroles, Paroles", "Voyage", "Tombe la neige", "Cathedrales" itd.

Czas trwania: 100 minut

Realizacja

Scenariusz, choreografia, reżyseria i prowadzenie koncertu: Janusz Józefowicz

Artystom będzie towarzyszyć specjalnie zebrana na ten wieczór orkiestra Janusza Stokłosy:

Janusz Stokłosa – fortepian

Mirosław Wiśniewski / Jarek Igielski / Jacek Szafraniec – gitara basowa

Zbigniew Dziubiński - gitara

Marcin Trojanowicz / Adam Sychowski – syntezatory

Mariusz „FAZI” Mielczarek / Sebastian Stanny – saksofony

Adam Zemła – akordeon

Marek Wroński / Wojciech Proniewicz / Marek Zebura – skrzypce

Jan Stokłosa / Krzysztof Lenczowski - wiolonczela

Radosław Maciński /Filip Woźniak – perkusja

Opinie naszych widzów (14)

 • 10,0/ 10

  Polecam, spektakle w Buffo jak zwykle na najwyższym poziomie :)

  a......@ma...il.com / 26 lutego 2018

 • 10,0/ 10

  Świetny wystep. "Je t'aime" i "Catedral Notre Dame" ze łzą w oku. Jeśli byłby to jeszcze musical... Polecam

  co.....@....pl / 10 kwietnia 2017

 • 10,0/ 10

  piękne piosenki i fantastyczne prowadzenie Janusza Józefowicza

  si.....@....pl / 10 kwietnia 2017

 • 10,0/ 10

  Rewelacyjny!! naprawdę wcześniejsze komentarze odnośnie spektaklu pokryły się z prawdą. Józefowicz zabrał nas w piekną podróż po Francji - na pewno będę chciała obejrzeć wszystkie wieczorki!!!

  al.....@....pl / 31 marca 2017

 • 10,0/ 10

  Spektakl wspaniały polecam go wszystkim znajomym.

  sj.....@gm...il.com / 28 października 2016

Studio Buffo

Teatr Studio Buffo to jeden z najpopularniejszych teatrów muzycznych w Polsce. Mieści się w samym sercu Warszawy w budynku Głównej Kwatery Harcerstwa Polskiego. Powstał w 1992 roku na miejscu dawnego Teatru Buffo, który istniał od 1956 roku. Studio Buffo założone zostało przez znanego kompozytora, Janusza Stokłosa, który do dnia dzisiejszego pełni funkcję prezesa, oraz wybitnego reżysera i choreografa, Janusza Józefowicza, który jest dyrektorem artystycznym teatru.

Studio Buffo powstało w wyniku ogromnego sukcesu musicalu „Metro” - spektakl, który zyskał niesamowitą popularność, potrzebował własnej sceny teatralnej. Pierwszym wydarzeniem, które otworzyło działalność teatru, była premiera spektaklu „Do grającej szafy grosik wrzuć”.

Teatr Studio Buffo ma niezwykle bogaty repertuar - są to przede wszystkim spektakle muzyczne. Wciąż na deskach teatru możemy zobaczyć słynny musical „Metro”, który cały czas cieszy się wielką popularnością wśród widzów. Oprócz tego Studio Buffo organizuje wiele różnych spektakli mających charakter wieczorów tematycznych, które poprzez muzykę, taniec i śpiew zabierają widzów w muzyczną podróż po innych krajach m. in. „Wieczór Bałkański”, „Wieczór Rosyjski”, „Wieczór Włoski”.

Bilety i wejściówki na spektakle znajdujące się w repertuarze Studio Buffo kupić można przez internet - za pomocą portalu www.eWejsciowki.pl lub strony internetowej teatru oraz w kasie teatru, która czynna jest od poniedziałku do piątku od godziny 10.00 do godziny 18.00 oraz w soboty do godziny 16.00.

Ze Studiem Buffo związanych było wielu znanych polskich muzyków i artystów m. in. Edyta Górniak, Katarzyna Groniec, Robert Janowski, Edyta Geppert, Anna Maria Jopek. Sława Przybylska, Magda Umer, Marian Opania, Bogusław Linda, Cezary Pazura i wielu innych.

Przy teatrze działa również Studio Artystyczne „Metro”, które organizuje dla dzieci zajęcia aktorskie, wokalne oraz taneczno-ruchowe, a także restauracja.

Adres i dojazd

ul.Konopnickiej 6
00-491 Warszawa Śródmieście

http://studiobuffo.com.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

Inne wydarzenia w tej instytucji:

9,0
Średnia ocena
Fantastyczny, pełen werwy i humoru!
- Teresa

07.07 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Koncert
8,4
Średnia ocena
Dużo śmiechu. Wspaniała gra aktorów. Polecam.
- Jan

25.06 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Komedia
9,2
Średnia ocena
Świetni artyści,wspaniała muzyka,piękna podróż..warto!
- Andrzej

08.07 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Koncert
Kup bilet