Piotruś Pan - zdjęcie Piotruś Pan - zdjęcie Piotruś Pan - zdjęcie

Średnia ocena

76 oddanych głosów
477 zainteresowanych osób

9.0 / 10

Piotruś Pan

Musical „Piotruś Pan” miał swoją światową prapremierę 27 lutego 2000 roku na scenie Teatru Muzycznego Roma w Warszawie, gdzie gościł przez 3 sezony i obejrzało go 200 000 widzów.

A oto co na temat „Piotrusia Pana” napisał w programie autor libretta, legendarny Jeremi Przybora:

„Piotruś Pan” Jamesa M. Barrie’go należy do arcydzieł literatury wielo-, a co najmniej dwupokoleniowej. Jest przeznaczony zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców. Przeznaczenie takie charakteryzuje zresztą wszystkie mądre, nazwijmy to, baśnie: „Alicje w krainie czarów”, „Kubusia Puchatka”, „Mary Poppins”[… ] Co jednak sprawiło, że z tej wielkiej dziecięcej literatury właśnie „Piotruś Pan” urzekł mnie szczególnie?... Chyba jednak nie sprawiła tego jedynie mądrość i niezwykłość opowieści o Piotrusiu. O napisaniu tego musicalu przesądziło to, co różni dzieło Barrie’go od innych dzieł tego gatunku. A różni je tak silnie zarysowany wątek miłosny, […] w postaci tak wysublimowanej i subtelnej, że chciałoby się rzec – wyrafinowanej, gdyby nie chodziło tu o miłość najczystszą i najpiękniejszą, bo – macierzyńską.”

„Premiera „Piotrusia Pana” Jeremiego Przybory i Janusza Stokłosy przygotowana przez Janusza Józefowicza w warszawskiej Romie zelektryzowała artystów i publiczność. Widzowie i krytycy uznali ją już następnego dnia za wydarzenie sezonu. …”

Jan Bończa – Szabłowski „Rzeczpospolita”, luty 2000r.

Dostępny i wysmakowany, bajeczny i głęboko życiowy musical „Piotruś Pan” jest nośnikiem niesłychanej, pozytywnej energii. W aktualnej ofercie kulturalnej łatwo dostrzec duży deficyt spektakli kierowanych zarówno do bardzo młodego odbiorcy jak i do całej rodziny. Chcemy zapełnić tą lukę oferując widzom spektakl na najwyższym artystycznym poziomie, który jednocześnie będzie przystępny i mądry. Odbiorcą musicalu będzie cała rodzina, od wnuka po babcię.

Czas trwania spektaklu: 110 minut

Realizacja

Reżyseria i choreografia: Janusz Józefowicz

Libretto: Jeremi Przybora

Muzyka: Janusz Stokłosa

Opinie naszych widzów (31)

 • 10.0/ 10

  Spektakl rewelacyjny! Polecam, nie tylko dla dzieci ;) Ciekawy, bardzo dobrze zrealizowany, efekty specjalne, scenografia, światła - wszystko bardzo na plus. Gra aktorska rewelacyjna. Co poniektórzy dorośli aktorzy mogliby się uczyć od dzieci grających w tym spektaklu ;)

  Go.....@ho...il.com / 20 November 2016

 • 10.0/ 10

  Nastolatki też się świetnie bawiły :-)

  mo.....@gm...il.com / 10 October 2016

 • 10.0/ 10

  Fantastyczni aktorzy, piękne efekty, gwarantowane uśmiechy i emocje na długo!! Polecam widzom w każdym wieku!

  kc.....@gm...il.com / 10 October 2016

 • 10.0/ 10

  Wspaniałe przeżycie, przepiękny musical dla małych i dużych

  ca.....@....pl / 08 June 2016

 • 10.0/ 10

  Rewelacja!!! Dzięki wspaniałym strojom można przenieść się w bajkowy świat. Świetnie zrealizowany muzycznie.

  pa.....@gm...il.com / 05 June 2016

Studio Buffo

Teatr Studio Buffo to jeden z najpopularniejszych teatrów muzycznych w Polsce. Mieści się w samym sercu Warszawy w budynku Głównej Kwatery Harcerstwa Polskiego. Powstał w 1992 roku na miejscu dawnego Teatru Buffo, który istniał od 1956 roku. Studio Buffo założone zostało przez znanego kompozytora, Janusza Stokłosa, który do dnia dzisiejszego pełni funkcję prezesa, oraz wybitnego reżysera i choreografa, Janusza Józefowicza, który jest dyrektorem artystycznym teatru.

Studio Buffo powstało w wyniku ogromnego sukcesu musicalu „Metro” - spektakl, który zyskał niesamowitą popularność, potrzebował własnej sceny teatralnej. Pierwszym wydarzeniem, które otworzyło działalność teatru, była premiera spektaklu „Do grającej szafy grosik wrzuć”.

Teatr Studio Buffo ma niezwykle bogaty repertuar - są to przede wszystkim spektakle muzyczne. Wciąż na deskach teatru możemy zobaczyć słynny musical „Metro”, który cały czas cieszy się wielką popularnością wśród widzów. Oprócz tego Studio Buffo organizuje wiele różnych spektakli mających charakter wieczorów tematycznych, które poprzez muzykę, taniec i śpiew zabierają widzów w muzyczną podróż po innych krajach m. in. „Wieczór Bałkański”, „Wieczór Rosyjski”, „Wieczór Włoski”.

Bilety i wejściówki na spektakle znajdujące się w repertuarze Studio Buffo kupić można przez internet - za pomocą portalu www.eWejsciowki.pl lub strony internetowej teatru oraz w kasie teatru, która czynna jest od poniedziałku do piątku od godziny 10.00 do godziny 18.00 oraz w soboty do godziny 16.00.

Ze Studiem Buffo związanych było wielu znanych polskich muzyków i artystów m. in. Edyta Górniak, Katarzyna Groniec, Robert Janowski, Edyta Geppert, Anna Maria Jopek. Sława Przybylska, Magda Umer, Marian Opania, Bogusław Linda, Cezary Pazura i wielu innych.

Przy teatrze działa również Studio Artystyczne „Metro”, które organizuje dla dzieci zajęcia aktorskie, wokalne oraz taneczno-ruchowe, a także restauracja.

Adres i dojazd

ul.Konopnickiej 6
00-491 Warszawa Śródmieście

http://studiobuffo.com.pl/

Użytkownikom którym spodobał się spektakl, byli również na:

9.3
Średnia ocena
Spektakl warty polecenia. Świetne wokale, wzruszająca choreografia. Czekam na więcej
- Katarzyna

25.03 / 19:00

26.03 / 18:00

+ dostępnych 3 innych terminów

Gatunek: Musical
9.4
Średnia ocena
Tych, którzy nie czytali Szymborskiej z całą pewnością zachęci do delektowania się słowem!
- Irena

25.03 / 17:30

26.03 / 17:30

Gatunek: Musical
8.8
Średnia ocena
Wspaniała rozrywka na wysokim poziomie.
- Marta

23.01 / 19:00

Gatunek: Musical

Inne spektakle z tego teatru:

9.0
Średnia ocena
Wesoło, fajna zabawa!
- Eliza

19.01 / 19:00

04.03 / 19:00

+ dostępnych 1 innych terminów

Gatunek: Koncert
8.0
Średnia ocena
Świetny spektakl. Utalentowani ludzie. Warto pójść.
- Agnieszka

Jutro / 16:00

Jutro / 19:00

+ dostępnych 12 innych terminów

Gatunek: Musical
9.0
Średnia ocena
Kapitalny wieczór , prowadzenie przez Janusza Józefowicza kosmiczne!
- Jacek

20.01 / 19:00

10.02 / 19:00

+ dostępnych 2 innych terminów

Gatunek: Koncert
Kup bilet