Musical METRO - zdjęcie Musical METRO - zdjęcie Musical METRO - zdjęcie Musical METRO - zdjęcie

Średnia ocena

395 oddanych głosów
4,247 zainteresowanych osób

8.7 / 10

Musical METRO

Grupa młodych wykonawców opowiada o swoich marzeniach, a każda wyśpiewana nuta, każdy wytańczony takt jest tych marzeń spełnieniem. Widzimy więc na scenie pasję i entuzjazm, taniec i śpiew jakiego nie znał polski teatr. Jest tam miłość, szaleństwo i młodość. I to wszystko sprawia, że granica między teatrem a rzeczywistością staje się płynna, akcja spektaklu zdaje się wykraczać daleko poza teatralne foyer, a czas staje się wyłącznie funkcją wyobraźni.

"METRO”. Gdzieś między fikcją a rzeczywistością… Uliczni grajkowie, śpiewacy i tancerze wystawiają na podziemnych peronach metra spektakl dla pasażerów. Jego twórcą i animatorem jest Jan, dla którego metro jest domem, a underground – sposobem na życie. Spektakl budzi sensację, a młodzi artyści otrzymują propozycję pracy w komercyjnym teatrze. To opowieść o marzeniach i rozczarowaniach, o pasji i zdradzie, o młodzieńczych ideałach i władzy pieniądza, a przede wszystkim - historia romantycznej miłości.

Czas trwania: 135 minut

Realizacja

Scenariusz, choreografia i reżyseria – Janusz Józefowicz

Libretto i teksty piosenek – Agata i Maryna Miklaszewskie

Muzyka – Janusz Stokłosa

Scenografia –Janusz Sosnowski

Dźwięk – Jarosław Regulski, Krzysztof Jaroszewski

Kostiumy – Ewa Krauze i Magdalena Maciejewska

Światło – Mieczysław Kozioł

Efekty laserowe – Danuta Bilińska

Opinie naszych widzów (114)

 • 10.0/ 10

  Cudowne widowisko na najwyższym światowym poziomie !

  re.....@gm...il.com / 03 November 2018

 • 10.0/ 10

  Najlepszy musical w Warszawie. Klasyk jeśli chodzi o musicale. KAŻDY musi to zobaczyć. Samo to, że grają Metro już 26 lat świadczy, że jest świetny.

  ar.....@tl...en.pl / 28 September 2018

 • 10.0/ 10

  Spektakl - majstersztyk !!! każdy powinien chociaż raz w życiu zobaczyć. Co do wejściówki w Studio Buffo - jeżeli nie uda znaleźć się wolnych miejsc siedzących to pozostaje miejsce stojące przy ścianie, a bardziej kaloryferach, z prawej strony sceny - widoczność dobra, ale nie ma jak się nawet oprzeć, dosyć niewygodne jak na 2-godzinny spektakl, ale może się siedzące miejsce też trafić - ryzyko kupującego wejściówkę :)

  ko.....@....pl / 31 August 2018

 • 10.0/ 10

  Bardzo miło było patrzeć na talent i zaangażowanie wszystkich aktorów, nawet tych drugoplanowych.

  p7.....@....pl / 31 August 2018

 • 10.0/ 10

  Polecam, byłam już trzeci raz i ciągle mało, wspaniały!

  ko.....@gm...il.com / 29 August 2018

Studio Buffo

Teatr Studio Buffo to jeden z najpopularniejszych teatrów muzycznych w Polsce. Mieści się w samym sercu Warszawy w budynku Głównej Kwatery Harcerstwa Polskiego. Powstał w 1992 roku na miejscu dawnego Teatru Buffo, który istniał od 1956 roku. Studio Buffo założone zostało przez znanego kompozytora, Janusza Stokłosa, który do dnia dzisiejszego pełni funkcję prezesa, oraz wybitnego reżysera i choreografa, Janusza Józefowicza, który jest dyrektorem artystycznym teatru.

Studio Buffo powstało w wyniku ogromnego sukcesu musicalu „Metro” - spektakl, który zyskał niesamowitą popularność, potrzebował własnej sceny teatralnej. Pierwszym wydarzeniem, które otworzyło działalność teatru, była premiera spektaklu „Do grającej szafy grosik wrzuć”.

Teatr Studio Buffo ma niezwykle bogaty repertuar - są to przede wszystkim spektakle muzyczne. Wciąż na deskach teatru możemy zobaczyć słynny musical „Metro”, który cały czas cieszy się wielką popularnością wśród widzów. Oprócz tego Studio Buffo organizuje wiele różnych spektakli mających charakter wieczorów tematycznych, które poprzez muzykę, taniec i śpiew zabierają widzów w muzyczną podróż po innych krajach m. in. „Wieczór Bałkański”, „Wieczór Rosyjski”, „Wieczór Włoski”.

Bilety i wejściówki na spektakle znajdujące się w repertuarze Studio Buffo kupić można przez internet - za pomocą portalu www.eWejsciowki.pl lub strony internetowej teatru oraz w kasie teatru, która czynna jest od poniedziałku do piątku od godziny 10.00 do godziny 18.00 oraz w soboty do godziny 16.00.

Ze Studiem Buffo związanych było wielu znanych polskich muzyków i artystów m. in. Edyta Górniak, Katarzyna Groniec, Robert Janowski, Edyta Geppert, Anna Maria Jopek. Sława Przybylska, Magda Umer, Marian Opania, Bogusław Linda, Cezary Pazura i wielu innych.

Przy teatrze działa również Studio Artystyczne „Metro”, które organizuje dla dzieci zajęcia aktorskie, wokalne oraz taneczno-ruchowe, a także restauracja.

Adres i dojazd

ul.Konopnickiej 6
00-491 Warszawa Śródmieście

http://studiobuffo.com.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

9.2
Średnia ocena
Piosenki Osieckiej zawsze na czasie. Nogi rwą się do tańca, a usta do śpiewania
- Eliza

21.11 / 19:30

+ inne terminy

Gatunek: Musical
7.5
Średnia ocena
Super spektakl w klimacie Hiszpanii, Madrytu. Ogląda się bardzo przyjemnie
- Maciej

23.11 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Musical
8.6
Średnia ocena
Bardzo dobry spektakl, wciska dosłownie w fotel :) Polecam!
- Emilia

20.11 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Musical

Inne wydarzenia w tej instytucji:

8.6
Średnia ocena
Świetne przedstawienie, fenomenalna gra aktorów.
- Piotr

24.11 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Komedia
8.3
Średnia ocena
Owacje na stojąco. Polecam, doskonałe przedstawienie w 3D!
- Ewa

Dziś / 16:00

+ inne terminy

Gatunek: Musical
9.0
Średnia ocena

02.12 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Komedia
Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.