Musical METRO - zdjęcie Musical METRO - zdjęcie

Średnia ocena

297 oddanych głosów
3,149 zainteresowanych osób

8.7 / 10

Musical METRO

Grupa młodych wykonawców opowiada o swoich marzeniach, a każda wyśpiewana nuta, każdy wytańczony takt jest tych marzeń spełnieniem. Widzimy więc na scenie pasję i entuzjazm, taniec i śpiew jakiego nie znał polski teatr. Jest tam miłość, szaleństwo i młodość.

I to wszystko sprawia, że granica między teatrem a rzeczywistością staje się płynna, akcja spektaklu zdaje się wykraczać daleko poza teatralne foyer, a czas staje się wyłącznie funkcją wyobraźni.

"METRO”. Gdzieś między fikcją a rzeczywistością… Uliczni grajkowie, śpiewacy i tancerze wystawiają na podziemnych peronach metra spektakl dla pasażerów. Jego twórcą i animatorem jest Jan, dla którego metro jest domem, a underground – sposobem na życie. Spektakl budzi sensację, a młodzi artyści otrzymują propozycję pracy w komercyjnym teatrze. To opowieść o marzeniach i rozczarowaniach, o pasji i zdradzie, o młodzieńczych ideałach i władzy pieniądza, a przede wszystkim - historia romantycznej miłości.

Czas trwania spektaklu: 135 minut

Realizacja

Scenariusz, choreografia i reżyseria – Janusz Józefowicz

Libretto i teksty piosenek – Agata i Maryna Miklaszewskie

Muzyka – Janusz Stokłosa

Scenografia –Janusz Sosnowski

Dźwięk – Jarosław Regulski, Krzysztof Jaroszewski

Kostiumy – Ewa Krauze i Magdalena Maciejewska

Światło – Mieczysław Kozioł

Efekty laserowe – Danuta Bilińska

Opinie naszych widzów (80)

 • 10.0/ 10

  Super naprawdę polecam mojej 15 letniej córce też się podobało. Widziałam ten blysk w jej oku.

  m......@....pl / 21 April 2017

 • 10.0/ 10

  Spektakl świetny, brawa na stojąco same mówią za siebie. Gratuluję

  ba.....@gm...il.com / 25 March 2017

 • 10.0/ 10

  Super, chodziłam na metro w pierwszym składzie kilka razy jak miałam 16 lat. Teraz byłam ze swoją 16 letnia córka. Mi zakręciła sie łza wzruszenia. Byłam ciekawa jak to bede postrzegac po latach i stwierdzam ze było wspaniale. Obecni aktorzy - super.

  bi.....@....net.pl / 23 February 2017

 • 10.0/ 10

  Bardzo mi sie podobało, mistrzostwo, mnóstwo emocji.. Pierwszy raz byłem na Musicalu. Polecam Irytował mnie tylko szum na sali,rozmowy, jedzenie tłumacze sobie to duża ilością nastolatków. Obsługa powinna zwracac na to uwage. M30 lat

  ma.....@....pl / 03 February 2017

 • 10.0/ 10

  Świetny spektakl w nieco odnowionej scenografii i choreografii i zupełnie nową młodą obsadą:). Oglądałam go 15 lat temu i teraz po latach ze swoimi nastoletnimi dziećmi. Wszyscy orzekli, że naprawdę było warto! Dziękujemy!,

  ag.....@po...ta.fm / 31 January 2017

Studio Buffo

Teatr Studio Buffo to jeden z najpopularniejszych teatrów muzycznych w Polsce. Mieści się w samym sercu Warszawy w budynku Głównej Kwatery Harcerstwa Polskiego. Powstał w 1992 roku na miejscu dawnego Teatru Buffo, który istniał od 1956 roku. Studio Buffo założone zostało przez znanego kompozytora, Janusza Stokłosa, który do dnia dzisiejszego pełni funkcję prezesa, oraz wybitnego reżysera i choreografa, Janusza Józefowicza, który jest dyrektorem artystycznym teatru.

Studio Buffo powstało w wyniku ogromnego sukcesu musicalu „Metro” - spektakl, który zyskał niesamowitą popularność, potrzebował własnej sceny teatralnej. Pierwszym wydarzeniem, które otworzyło działalność teatru, była premiera spektaklu „Do grającej szafy grosik wrzuć”.

Teatr Studio Buffo ma niezwykle bogaty repertuar - są to przede wszystkim spektakle muzyczne. Wciąż na deskach teatru możemy zobaczyć słynny musical „Metro”, który cały czas cieszy się wielką popularnością wśród widzów. Oprócz tego Studio Buffo organizuje wiele różnych spektakli mających charakter wieczorów tematycznych, które poprzez muzykę, taniec i śpiew zabierają widzów w muzyczną podróż po innych krajach m. in. „Wieczór Bałkański”, „Wieczór Rosyjski”, „Wieczór Włoski”.

Bilety i wejściówki na spektakle znajdujące się w repertuarze Studio Buffo kupić można przez internet - za pomocą portalu www.eWejsciowki.pl lub strony internetowej teatru oraz w kasie teatru, która czynna jest od poniedziałku do piątku od godziny 10.00 do godziny 18.00 oraz w soboty do godziny 16.00.

Ze Studiem Buffo związanych było wielu znanych polskich muzyków i artystów m. in. Edyta Górniak, Katarzyna Groniec, Robert Janowski, Edyta Geppert, Anna Maria Jopek. Sława Przybylska, Magda Umer, Marian Opania, Bogusław Linda, Cezary Pazura i wielu innych.

Przy teatrze działa również Studio Artystyczne „Metro”, które organizuje dla dzieci zajęcia aktorskie, wokalne oraz taneczno-ruchowe, a także restauracja.

Adres i dojazd

ul.Konopnickiej 6
00-491 Warszawa Śródmieście

http://studiobuffo.com.pl/

Użytkownikom którym spodobał się spektakl, byli również na:

8.9
Średnia ocena
Wspaniała rozrywka na wysokim poziomie.
- Marta

09.05 / 19:00

Gatunek: Musical
8.5
Średnia ocena
Owacje na stojąco. Polecam, doskonałe przedstawienie w 3D!
- Ewa

12.05 / 19:00

13.05 / 16:00

+ dostępnych 1 innych terminów

Gatunek: Musical
8.9
Średnia ocena
Jeden z fajniejszych występów Klubu Komediowego na którym byłam!
- Klaudia

29.04 / 19:00

07.05 / 20:00

+ dostępnych 1 innych terminów

Gatunek: Musical

Inne spektakle z tego teatru:

7.9
Średnia ocena
Świetny spektakl. Utalentowani ludzie. Warto pójść.
- Agnieszka

09.05 / 19:00

10.05 / 16:00

+ dostępnych 3 innych terminów

Gatunek: Musical
9.0
Średnia ocena
Wspaniałe przeżycie, przepiękny musical dla małych i dużych
- Karina

26.04 / 12:00

Dziś / 12:00

+ dostępnych 8 innych terminów

Gatunek: Musical
9.1
Średnia ocena
Wesoło, fajna zabawa!
- Eliza

14.05 / 19:00

09.07 / 19:00

+ dostępnych 1 innych terminów

Gatunek: Koncert
Kup bilet