Histerie miłosne - zdjęcie Histerie miłosne - zdjęcie

Średnia ocena

4 oddane głosy
80 zainteresowanych osób

6,8 / 10

Histerie miłosne

Sztuka „Histerie miłosne” to wielokrotnie nagradzany hit nowojorskiego Broadwayu. Marian (Szymon Bobrowski) planuje pozbyć się żony (Magdalena Boczarska) ponieważ ma kochankę. Kiedy przypadkiem spotyka na moście dawno niewidzianego szkolnego kumpla (Bartłomiej Topa), wpada na pomysł, którego konsekwencje dają początek lawinie tragiczno-śmiesznych wydarzeń.

Jak pozbyć się żony z pomocą przyjaciela? Jak w sposób ekstremalny wyznać komuś miłość? I jaki wpływ na życie człowieka może mieć mały piesek rasy gryfonik belgijski?

"Histerie miłosne” to komedia autorstwa Murraya Schisgala scenarzysty filmowowego, który zyskał rozgłos dzięki komedii „Tootsie”. „Histerie…” napisane na początku lat sześćdziesiątych odniosły brawurowy sukces teatralny na deskach Broadwayu. W Polsce prawdziwym hitem i kultowym, przedstawieniem stał się spektakl warszawskiego Teatru Studio z 1993 roku z Joanną Trzepiecińską oraz duetem: Zamachowski – Malajkat w obsadzie.

Tym razem producenci przedstawienia postanowili „odkurzyć” wersję sprzed pół wieku i na nowo przełożyć tekst sztuki. Zadanie to powierzyli Bartoszowi Wierzbięcie, tłumaczowi znanemu dzięki dialogom filmowym (m.in. „Shrek”, „Madagaskar”) a także przekładom sztuk („Boeing Boeing” czy „I love you”). Powstała genialna adaptacja bliska współczesnemu polskiemu widzowi.

"Histerie miłosne” łączą w sobie elementy absurdalnego humoru i klasycznej farsy. Czarny humor miesza się tu z grozą a bohaterowie stając na życiowych zakrętach są tym śmieszniejsi im trudniejsze jest ich położenie.

Na scenie występuje Szymon Bobrowski jako Marian Motyka, Bartłomiej Topa jako Piotr Beziński, Magdalena Boczarska jako Elżbieta.

Czas trwania: 120 minut

Obsada

Szymon Bobrowski - zdjęcie

Szymon Bobrowski
Marian Motyka

Bartłomiej Topa - zdjęcie

Bartłomiej Topa
Piotr Beziński

Realizacja

Autor: Murray Schisgal

Tłumaczenie i adaptacja: Bartosz Wierzbięta

Reżyseria: Piotr Jędrzejas

Scenografia: Marcin Chlanda

Muzyka: Michał Górczyński

Kostiumy: Anna Czyż

Ruch sceniczny - Sylwia Adamowicz

Produkcja - Tito Productions Katarzyna Fukacz-Cebula Damian Słonina

Opinie naszych widzów (2)

  • 8,0/ 10

    Zabawna, ciekawa sztuka. Świetna rola Szymona Bobrowskiego!

    ju.....@gm...il.com / 20 lutego 2015

  • 1,0/ 10

    Spektakl niestety bardzo prosty i prymitywny odradzam zmarnowany czas I

    bi.....@se...ve.pl / 20 grudnia 2014

Studio Buffo - Adres i dojazd

ul.Konopnickiej 6, Warszawa Śródmieście

http://studiobuffo.com.pl/

Kup bilet