Parowozem do Paryża na Montparnasse: Marzenia o „lepszym świecie artystycznym” - zdjęcie

Średnia ocena

1 oddany głos

10.0 / 10

Parowozem do Paryża na Montparnasse: Marzenia o „lepszym świecie artystycznym”

Stacja Muzeum, Stowarzyszenie Krzewienia Sportu, Turystyki i Kultury „Kolejarz” oraz Muzeum Villa La Fleur od października organizują cykl wykładów „Parowozem do Paryża na Montparnasse”, poświęconych polskim artystom École de Paris. Spotkania będą odbywały się co miesiąc w wybrane czwartki w godz. 18.30–20.00 w Sali Lustrzanej Stacji Muzeum w Warszawie. Pierwszy wykład będzie poświęcony pojęciu i środowisku École de Paris oraz migracji artystów do Francji na początku XX wieku.

KALENDARIUM I TEMATYKA SPOTKAŃ 2018:

• 25 października: Marzenia o „lepszym świecie artystycznym”. École de Paris – pojęcie i środowisko. Proces migracji artystów na początku XX w. Cel – Montparnasse.

• 22 listopada: Polscy kubiści: Ludwik Marcoussis, Henryk Hayden i Jean Lambert-Rucki.

• 13 grudnia: Kobiety Montparnasse’u – malarki Olga Boznańska, Mela Muter i Alicja Halicka. 100-lecie uzyskania praw wyborczych kobiet.

Opinie naszych widzów (1)

  • 10.0/ 10

    Warto pójść.

    j......@up...ta.pl / 09 November 2018

Stacja Muzeum

Stacja Muzeum jest samorządową instytucją kultury, wpisaną do rejestru instytucji kultury prowadzonego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Została powołana wspólnie przez Samorząd Województwa Mazowieckiego i Polskie Koleje Państwowe S.A. na podstawie warunkowej umowy z dnia 8 maja 2015 r. oraz aneksu nr 1 do umowy o utworzeniu i prowadzeniu samorządowej instytucji kultury pod nazwą „Stacja Muzeum” zawartej w trybie art. 21 ust. 2 ustawy z dnia 25 października 1991 o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej pomiędzy Województwem Mazowieckim, a Polskimi Kolejami Państwowymi S.A.

Stacja Muzeum przejęła zbiory po zlikwidowanym z dniem 31 marca 2016 r. Muzeum Kolejnictwa w Warszawie. Obecną siedzibą Stacji jest dawny dworzec Warszawa Główna Osobowa, znajdujący się przy ul. Towarowej 3, w pobliżu Placu Zawiszy, na styku trzech warszawskich dzielnic: Woli, Śródmieścia i Ochoty.

Stacja Muzeum gromadzi zabytki techniki kolejowej, takie jak tabor kolejowy, elementy infrastruktury kolejowej, a także pamiątki związane z historią kolejnictwa w Polsce m.in.: mapy kolejowe, modele i makiety kolejowe, sztandary stowarzyszeń pracowników kolejowych z okresu międzywojennego, zegary i zegarki, lampy, telefony i mundury kolejowe, dokumenty, fotografie itp. Stacja prowadzi bogatą działalność wystawienniczą, edukacyjną i naukową.

Adres i dojazd

ul. Towarowa 3
00-811 Warszawa

http://www.stacjamuzeum.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

9.7
Średnia ocena

14.02 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Improwizacja
9.6
Średnia ocena
Jeżeli komuś brakowało w impro prawdziwego aktorstwa, lub komuś w teatrze brakowało improwizacji - to jest rozwiązanie!
- Ania

22.01 / 21:00

+ inne terminy

Gatunek: Improwizacja

Inne wydarzenia w tej instytucji:

8.7
Średnia ocena
Wystawy są świetne,dużo informacji o każdej lokomotywie i pociągu, ciekawie i pięknie zrobione, jesteśmy oczarowani, wrócimy na pewno w przyszłym roku
- Anna

Dziś / 09:00

+ inne terminy

Gatunek: Wystawa
Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.