Koleją po świecie - zdjęcie Koleją po świecie - zdjęcie

Koleją po świecie

Serdecznie zapraszamy w piątek 17 sierpnia o godz. 19:00 na spotkanie z Pauliną Poświatą!

„Nie spać, zwiedzać, podziwiać”- nagle to do mnie dotarło. Ależ oczywiście, zwiedzać! Pakować się, rzucić wszystko, gnać przed siebie. Proste, a w swej prostocie niemal niewykonalne. Żeby to zrobić, trzeba wskrzesić w sobie determinację i bezczelną wiarę w to, że rzucając się w odległy świat nie zostaniemy przez niego odrzuceni, ale obdarowani.

Jak można opowiedzieć o ponad siedmiomiesięcznej podróży w ciągu kilkudziesięciu minut? Postaram się to zrobić przez pryzmat miejsc, które mnie najbardziej zachwyciły. W większości są to zakątki mało znane, ponieważ moimi przewodnikami byli mieszkańcy odwiedzanych przeze mnie miast, wsi, dżungli. Trasę mojej wyprawy szkicowały marzenia i przypadek, a także portfel, w którym od samego początku były braki. Jednak finansowe niedociągnięcia dopełniała wytrwałość, spontaniczność i spokój, który odnalazłam, a także cudowni ludzi, których spotkałam. Podczas opowieści posiłkować się będę zdjęciami z Emiratów Arabskich, Tajlandii, Wietnamu, Kambodży, Laosu, Malezji, Nowej Zelandii, Australii, Chin, Kanady oraz Portugalii.

A dlaczego postanowiłam samotnie, z plecakiem ruszyć przed siebie? To już zupełnie inna historia.

Do zobaczenia 17 sierpnia,

Paulina

Czas trwania: 60 minut

Obsada

Paulina Poświata

Realizacja

Paulina Poświata

Stacja Muzeum

Stacja Muzeum jest samorządową instytucją kultury, wpisaną do rejestru instytucji kultury prowadzonego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Została powołana wspólnie przez Samorząd Województwa Mazowieckiego i Polskie Koleje Państwowe S.A. na podstawie warunkowej umowy z dnia 8 maja 2015 r. oraz aneksu nr 1 do umowy o utworzeniu i prowadzeniu samorządowej instytucji kultury pod nazwą „Stacja Muzeum” zawartej w trybie art. 21 ust. 2 ustawy z dnia 25 października 1991 o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej pomiędzy Województwem Mazowieckim, a Polskimi Kolejami Państwowymi S.A.

Stacja Muzeum przejęła zbiory po zlikwidowanym z dniem 31 marca 2016 r. Muzeum Kolejnictwa w Warszawie. Obecną siedzibą Stacji jest dawny dworzec Warszawa Główna Osobowa, znajdujący się przy ul. Towarowej 3, w pobliżu Placu Zawiszy, na styku trzech warszawskich dzielnic: Woli, Śródmieścia i Ochoty.

Stacja Muzeum gromadzi zabytki techniki kolejowej, takie jak tabor kolejowy, elementy infrastruktury kolejowej, a także pamiątki związane z historią kolejnictwa w Polsce m.in.: mapy kolejowe, modele i makiety kolejowe, sztandary stowarzyszeń pracowników kolejowych z okresu międzywojennego, zegary i zegarki, lampy, telefony i mundury kolejowe, dokumenty, fotografie itp. Stacja prowadzi bogatą działalność wystawienniczą, edukacyjną i naukową.

Adres i dojazd

ul. Towarowa 3
00-811 Warszawa

http://www.stacjamuzeum.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

9.7
Średnia ocena

14.02 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Improwizacja
9.6
Średnia ocena
Artur Andrus jest absolutnie genialny i mistrzowsko inteligentny!
- Malina

29.01 / 19:30

+ inne terminy

Gatunek: Kabaret

Inne wydarzenia w tej instytucji:

8.7
Średnia ocena
Wystawy są świetne,dużo informacji o każdej lokomotywie i pociągu, ciekawie i pięknie zrobione, jesteśmy oczarowani, wrócimy na pewno w przyszłym roku
- Anna

Dziś / 09:00

+ inne terminy

Gatunek: Wystawa
Kup bilet