Inteligenci - zdjęcie

Średnia ocena

172 oddanych głosów

9,4 / 10

Inteligenci

Antymoralitet rodzinny o wojnie polsko-polskiej Anna (Izabela Kuna) i Szczepan (Wojciech Malajkat) to inteligencka para, mają długi staż, wychowują razem dwóch synów. Są postępowymi rodzicami, a przynajmniej za takich się uważają. Kiedy w dniu uroczystości rodzinnej okazuje się, że starszy chłopak może mieć związek z pobiciem czarnoskórego kolegi, wychodzą na jaw sekrety i urazy skrywane przez lata. Dawne romanse i niespełnione ambicje w podgrzanej atmosferze jednego dnia wypłyną na wierzch i już “nie uda się ich zamieść pod dywan”.

Autor sztuki Marek Modzelewski i reżyser Wojciech Malajkat sprawnie i z humorem opowiadają historię jednej rodziny, ale kontekst tej opowieści jest uniwersalny. To już nie tylko konflikt małżeński, czy pokoleniowy, to znana wszystkim wojna polsko-polska, która toczy się w czterech ścianach wielu domów.

Używamy stereotypów, żeby porządkować świat. Ktoś jest “lewakiem”, “prawakiem”, “narodowcem”, “wojującą feministką” a wszystkiemu i tak winni są “Żydzi, masoni i cykliści”. Czy w świecie etykiet jest jeszcze miejsce na dialog? Jak wychowywać młode pokolenie? Jak wewnątrz rodziny zachować swoją tożsamość światopoglądową i nie oddalić się od siebie? Czy w podzielonym społeczeństwie potrafimy jeszcze śmiać się z samych siebie?

Wstrząsająca fabuła “Inteligentów” w intrygujący i momentami zabawny sposób dotyka ważnych tematów, o których chcielibyśmy rozmawiać, ale nie zawsze wiemy jak. Niezwykle aktualna sztuka, w doskonałej obsadzie zapewni widzom wieczór pełen wrażeń.

Premiera: 13.03.2021 Scena Teatralna Małej Warszawy Spektaklove

Na scenie występuje Agata Kulesza, Wojciech Malajkat , Izabela Kuna, Maciej Marcin Tomaszewski, Maciej Łączyński.

Realizacja

Autor: Marek Modzelewski

Reżyseria: Wojciech Malajkat

Scenografia: Wojciech Stefaniak

Produkcja: Katarzyna Fukacz i Damian Słonina (Tito Productions)

Opinie naszych widzów (68)

 • 10,0/ 10

  Świetna współczesna sztuka. Chwilami bardzo dowcipna, ale z głębokim przesłaniem Polecam !

  do.....@po...ta.onet.pl / 02 grudnia 2021

 • 10,0/ 10

  Inteligencji to spektakl który pozostaje na dłużej - o nim sie myśli ,o nim sie rozmawia . Temat idealów młodego pokolenia i odpowiedzialność dorosłych jest wiecznie żywy. Pani Kulesza rewelacyjna !

  ka.....@....pl / 29 listopada 2021

 • 10,0/ 10

  Choroba uniemożliwiła mi obejrzenie spektaklu 6 listopada, nie dałam za wygraną i kupiłam ostatniusieńki bilet na wczoraj - było warto! Genialni aktorzy, Panią Agatę po raz pierwszy widziałam na deskach teatru, świetna kreacja, Państwo Iza i Wojciech - jak zawsze rewelacyjni, ale cieszy też narybek - wróżę karierę temu młodemu aktorowi. Niech się uczy od Mistrzów, z którymi dane Mu było grać. Sztuka bardzo dobra, reżyseria Pana Wojciecha to gwarancja wspaniałych wrażeń.

  m......@ga...ta.pl / 28 listopada 2021

 • 10,0/ 10

  Fenomenalny, inteligentny, perfekcyjnie zagrany

  md.....@gm...il.com / 07 listopada 2021

 • 10,0/ 10

  Świetny spektakl, bardzo aktualny. Agata Kulesza wspaniała.

  wi.....@....pl / 07 listopada 2021

 • 10,0/ 10

  Spektakl super, samo życie 👍👍👍🤣🤣🤣

  bi.....@ar...hp.pl / 07 listopada 2021

 • 10,0/ 10

  Zabawny! Prawdziwy! Uniwersalne problemy przedstawione przez najlepsza obsadę. Jedyna wada to ZA KROTKI SPEKTAKL!

  mo.....@gm...il.com / 07 listopada 2021

 • 10,0/ 10

  Bardzo dobre przedstawienie ,fabuła, gra aktorska ,zostaje w pamięci

  Lu.....@po...ta.onet.pl / 06 listopada 2021

 • 10,0/ 10

  O trudnej, współczesnej Polsce w sposób ironiczny, momentami wręcz zabawny. Warto. Że już nie wspomnę o świetnych kreacjach aktorskich. Brawo!

  ol.....@gm...il.com / 26 października 2021

 • 10,0/ 10

  Świetna gra aktorka. Scenariusz bardzo przemyślany jednoczesnie wciągający widza, Spektakl pełen humoru oraz życiowej prawdy. A miejsce...trzeba po prostu zobaczyć.

  ro.....@....pl / 26 października 2021

 • 10,0/ 10

  Naprawdę świetny spektakl, dawno się tak nie ubawiłam a i poważnych momentów dających po piętach też nie brakowało . POLECAM !!! Bez dwóch zdań

  pa.....@....pl / 26 października 2021

 • 10,0/ 10

  Super zabawa, super grą i co najważniejsze refleksja w głowie po zakończeniu spektaklu

  ba.....@....pl / 26 października 2021

 • 10,0/ 10

  Obsada rewelacyjna ! Tematyka bolesna i aktualna.

  ma.....@gm...il.com / 21 października 2021

 • 10,0/ 10

  Bardzo poruszający i dający materiał do refleksji o tym jacy jesteśmy i jak straszne są konsekwencje braku tolerancji na różnorodność a wszystko to podane w doskonałej komediowej konwencji i doskonałej grze aktorskiej . BRAWO!!!

  be.....@gm...il.com / 21 października 2021

 • 10,0/ 10

  Samo życie…Z mądrością , wrażliwością i humorem ukazuje zmaganie sie z wyzwaniami losu.W jakże wielu domach jest odgrywana każdego dnia. Brawurowe aktorstwo. Dziekujemy,Gratulujemy i pozdrawiamy Państwa serdecznie. Dariusz i Wioletta Węgrzyn

  da.....@po...ta.onet.pl / 11 października 2021

 • 10,0/ 10

  Bardzo fajny spektakl, życiowa tematyka, super aktorzy. Bardzo polecam!

  an.....@gm...il.com / 11 października 2021

 • 10,0/ 10

  Świetna gra aktorska. Ciekawe zakończenie. Wciągająca sztuka, bardzo szybko minął czas spektaklu. Polecam.

  mi.....@on...et.pl / 11 października 2021

 • 10,0/ 10

  Wspaniały! Wnikający w fotel spektakl!

  ma.....@gm...il.com / 11 października 2021

 • 10,0/ 10

  Dobrze się ogląda sztukę, która jest na tak wysokim poziomie zagrana, zmusza nas do refleksji, jest dość prosta w przekazie przez co dostarcza wiele wybuchów śmiechu - przy czym śmiejąc się wiesz, ze to „śmiech przez łzy” i zaraz coś „wybuchnie”! Brawo. Warto było po tak długiej przerwie od teatru 🙈 zacząć od tego przedstawienia.

  Na.....@gm...il.com / 11 października 2021

 • 10,0/ 10

  Wspaniała kreacja Izy Kuny!! Jak zawsze cudowna Agata Kulesza oraz Wojciech Malajkat. Dawno nie byłam na tak mocnej I swietnie zagranej sztuce.

  kt.....@gm...il.com / 11 października 2021

 • 10,0/ 10

  Dobry sztuka , bardzo dobra gra aktorów , p.Agata Kulesza rewelacyjna - jak zawsze !!!!

  ew.....@....pl / 11 października 2021

 • 10,0/ 10

  Super ocena inteligencji polskiej

  is.....@gm...il.com / 11 października 2021

 • 10,0/ 10

  Genialna przedstawienie. Cudowna spędzony wieczór

  ma.....@po...ta.onet.pl / 11 października 2021

 • 10,0/ 10

  Genialna sztuka o tolerancji i różności charakterów w polskim społeczeństwie. Wybitnie zagrana - pięknie spędzony czas na zabawie ale również na głębokich przemyśleniach. Kocham takie sztuki co rozbawią ale dają również przestrzeń do refleksji.

  gi.....@....studio / 11 października 2021

 • 10,0/ 10

  Doceniam wyrafinowanie przekazaną wojnę, która w mniejszym lub większym zakresie odbywa się w każdym z naszych domów. Przecudownie ujętą naiwność rodziców w wychowywaniu dzieci. Pomimo dwóch pierwszoplanowych skrajnych postaci Pani Kuny oraz Pana Malajkata, to właśnie Pani Agata Kulesza jest w tym spektaklu wisienką na torcie , która w piękny sposób ukazuje nasze społeczeństwo, pomaga nam w dialogu z siostrą zrozumieć konflikt rodzinny i wiele cech społecznych. Rolę Pani Kuleszy oceniam na 6 z plusem. Sposób trzymania torebki, siadania na kanapę, barwa głosu, wypowiadanych słów, naśladowanie swojej matki- rewelacyjna gra ! Proszę koniecznie przekazać Pani Kuleszy : "chapeau bas" !!!! Pani Kulesza potrafi się jednak wcielić w każdego bohatera ! Oczywiście spokojna rola Pana Malajkata, niełatwa oraz ostatnia scena, w której Pan Wojciech wykrzyczał i ujawnił swoją długą chowaną złość na żonę, rola Pani Kuny- jednym słowem spektakl godny polecenia !

  ka.....@gm...il.com / 08 października 2021

Spektaklove - Adres i dojazd

https://www.spektaklove.pl/