Letnie Koncerty na Grochowskiej - Moniuszko | Podwieczorek u Pana Moniuszki - zdjęcie

Średnia ocena

7 oddanych głosów

9,3 / 10

Letnie Koncerty na Grochowskiej - Moniuszko | Podwieczorek u Pana Moniuszki

02.06 niedziela g. 16:00, Pawilon Koncertowy

Drugi dzień czerwca na Grochowskiej będzie należał do dzieci. A to za sprawą koncertu familijnego, na który zaproszeni są wszyscy, młodsi i starsi. W niedzielę Pawilon Koncertowy wypełnią dźwięki popularnych pieśni Stanisława Moniuszki opracowanych na chór dziecięcy. Do udziału w koncercie, oprócz chóru, zostali zaproszeni znakomici soliści – Justyna Stępień-Grozdew i Rafał Grozdew, którzy nie tylko na scenie tworzą muzyczną rodzinę, ale też w życiu prywatnym. Program zawiera znane i śpiewane melodie Moniuszki. Obok solistów wystąpi Chór „Animato”, działający przy Zespole Szkół w Łazach i biorący udział w projekcie Akademia NFM. Mimo, że skład zespołu wciąż się zmienia, to jego historia jest bogata. Do zespołu dołączają dzieci bez żadnych egzaminów, liczy się zapał i chęć wspólnego śpiewania. Chór „Animato” występował na scenach Teatru Wielkiego – Opery Narodowej, Narodowego Forum Muzyki, Filharmonii Narodowej i wielu innych. Młodych artystów prowadzi Olivia Kaczyńska – dyrygentka i nauczycielka szkoły w Łazach. Podczas koncertu na Grochowskiej będzie można usłyszeć pieśni Stanisława Moniuszki w opracowaniu na chór m.in. wspomnianą już „Prząśniczkę”, „Dziada i babę”, „Zosię”, „Kuma i kumę”, „Dobranoc”. Przy fortepianie zasiądzie Tomasz Pawłowski. Koncert poprowadzi Malina Sarnowska.

Wykonawcy:

Justyna Stępień-Grozdew – sopran

Rafał Grozdew – tenor

Tomasz Pawłowski – fortepian

Chór dziecięcy Animato

Olivia Kaczyńska – kierownik artystyczny chóru

Malina Sarnowska – prowadzenie koncertu

Partner koncertu – Narodowe Forum Muzyki

______________________________

Letnie Koncerty na Grochowskiej to seria 30 koncertów kameralnych prezentowanych w ramach siedmiu wątków tematycznych. Pierwszy z nich, majowy, nosi tytuł Nie tylko orkiestra – jest to projekt muzyczny, podczas którego zaprezentują się wykonawcy w różnych konfiguracjach obsadowych. Będą to oktety, tria, a także orkiestra kameralna. W końcu Sinfonia Varsovia, to nie tylko orkiestra symfoniczna. W szczególny sposób świętowany będzie Dzień Dziecka, bo potrwa aż dwa dni na Grochowskiej 272. Świętowanie rozpocznie się spotkaniem z Księżniczką Muzalindą, dzień później dzieci ze swoimi opiekunami spotkają się na Podwieczorku u Pana Moniuszki. W czerwcu przypomniana zostanie nieco zapomniana muzyka ojca polskiej pieśni, a także nadarzy się okazja do wysłuchania repertuaru i wykonawców związanych z Japonią. Pierwszy miesiąc wakacji to wyczekiwany Relaks – z muzyką sprzyjającą odprężeniu i W podróży – tej muzycznej i duchowej. W sierpniu zabrzmi Dawna Warszawa – jej muzyczne portrety i wysłuchamy programów w znacznej części opartych na Improwizacji – nie tylko tych współczesnych, ale przede wszystkim barokowych. Dzięki szerokiemu repertuarowi, Letnie Koncerty cieszą się powodzeniem zarówno wśród znawców, okazjonalnych bywalców koncertów oraz osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę z muzyką.

Regulamin sprzedaży dostępny TUTAJ

Czas trwania: 60 minut

Opinie naszych widzów (1)

  • 10,0/ 10

    Cieszę się, że przypominana jest twórczość Stanisława Moniuszki. Szczególnie podobała mi się nowoczesna forma interpretacji. Zachwycona jestem dziecięcym chórem , który nie dosyć że śpiewa czysto, z doskonałą dykcją to jeszcze w sposób widoczny bawi się tym co robi i robi to z niekłamaną radością. Wielkie brawa! Na Letnie Koncerty na Grochowskiej zaczęłam przyjeżdżać (z drugiego końca Warszawy) w zeszłym roku i ceniłam sobie ich poziom. W tym roku był dobry początek i mam nadzieję że następne koncerty będą równie dobre.. Pozdrawiam serdecznie. I.G.

    ir.....@....pl / 03 czerwca 2019

Sinfonia Varsovia - Adres i dojazd

ul. Grochowska 272

http://www.sinfoniavarsovia.org/pl/

Kup bilet