Letnie Koncerty na Grochowskiej - Dawna Warszawa | II Canto - zdjęcie

Średnia ocena

3 oddane głosy

9,0 / 10

Letnie Koncerty na Grochowskiej - Dawna Warszawa | II Canto

10.08 sobota g. 16:00, Pawilon Koncertowy

Il Canto to kwartet wokalny z bogatą historią. Doświadczeni śpiewacy koncertowali w Filharmonii Narodowej i brali udział w wielu festiwalach i konkursach w Polsce i za granicą zdobywając pierwsze nagrody i wyróżnienia.

Zespół, na potrzeby koncertu, przygotował repertuar złożony z utworów Padlewskiego, Kazuro, Maklakiewicza, a także Chopina. Właśnie „Mazurek F-dur” tego ostatniego kompozytora rozpocznie sobotni koncert. Słuchacze przyzwyczajeni do fortepianowej wersji będą zaskoczeni aranżacją utworu na głosy. Po Chopinie zabrzmią utwory przełomu XIX i XX wieku, natomiast druga część koncertu będzie w całości poświęcona piosenkom czasu II wojny światowej. Muzyka wokalna to nie tylko starannie przemyślana harmonia i frazy, ale to także słowo, dobrana do niej poezja. Utwory prezentowane podczas popołudnia zostały napisane do tekstów Gałczyńskiego, Dobrowolskiego, Jurandota i Tuwima. Miłosna „Kołysanka” Maklakiewicza, „Powróćmy jak za dawnych lat” z filmu „Manewry Miłosne” Warsa czy „Warszawskie dzieci” Panufnika to tylko niektóre z popularnych pozycji repertuaru, który zabrzmi w Pawilonie. Program koncertu Il Canto będzie zawierać przekrój stylistyczny i gatunkowy – publiczność wysłucha aranżacji utworu instrumentalnego, pieśni ludowych, a także piosenek filmowych.

Wykonawcy:

Zespół wokalny Il Canto

Wanda Laddy – sopran

Marta Lawrence – alt

Sławomir Łobaczewski – tenor

Leszek Kubiak – bas

Michał Niżyński prowadzenie

Program:

Fryderyk Chopin: Mazurek F-dur op. 68 nr 3

Roman Padlewski: O Anielska Pani sł. Anonim

Roman Padlewski: Radości wam powiedam

Stanisław Kazuro: Rosła kalina, Krakowiak

Stanisław Wiechowicz: Pragną ocki

Jan Maklakiewicz: Kołysanka

Andrzej Panufnik: Warszawskie dzieci

Jan Krzysztof Markowski: Mała dziewczynka z AK

Krystyna Krahelska „Danuta”: Hej chłopcy, bagnet na broń

Stanisław Magierski: Dziś do Ciebie przyjść nie mogę

George Gershwin: I Got Rhythm sł. Ira Gershwin

George Gershwin: The Man I Love sł. Ira Gershwin

Henryk Wars: Powróćmy jak za dawnych lat

Henryk Wars: Pierwszy znak sł. Julian Tuwim

___________________________________________

Letnie Koncerty na Grochowskiej to seria 30 koncertów kameralnych prezentowanych w ramach siedmiu wątków tematycznych. Pierwszy z nich, majowy, nosi tytuł Nie tylko orkiestra – jest to projekt muzyczny, podczas którego zaprezentują się wykonawcy w różnych konfiguracjach obsadowych – będą to oktety, tria, a także orkiestra kameralna. W końcu Sinfonia Varsovia, to nie tylko orkiestra symfoniczna. W czerwcu przypomniana zostanie nieco zapomniana muzyka Moniuszki, a także nadarzy się okazja do wysłuchania repertuaru i wykonawców związanych z Japonią. Pierwszy miesiąc wakacji to wyczekiwany Relaks – z muzyką sprzyjającą odprężeniu i W podróży – tej muzycznej i duchowej. W sierpniu zabrzmi Dawna Warszawa – jej muzyczne portrety i wysłuchamy programów w znacznej części opartych na Improwizacji – nie tylko tych współczesnych, ale przede wszystkim barokowych. Dzięki szerokiemu repertuarowi, Letnie Koncerty cieszą się powodzeniem zarówno wśród znawców, okazjonalnych bywalców koncertów oraz osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę z muzyką.

Regulamin sprzedaży dostępny TUTAJ

Czas trwania: 60 minut

Opinie naszych widzów (2)

  • 10,0/ 10

    Niesamowici artyści.

    al.....@gm...il.com / 11 sierpnia 2019

  • 7,0/ 10

    Byłam na kwartecie wokalnym, który oceniam bardzo pozytywnie choć dało się odczuć, że przestrzeń jak na tak mały zespół jest dość duża co trochę pudło akustyka.

    ag.....@gm...il.com / 23 sierpnia 2019

Sinfonia Varsovia - Adres i dojazd

ul. Grochowska 272

http://www.sinfoniavarsovia.org/pl/

Kup bilet