Letnie Koncerty na Grochowskiej – Japonia | Harada, Hosokawa, Mayuzumi - zdjęcie

Średnia ocena

2 oddane głosy

8,5 / 10

Letnie Koncerty na Grochowskiej – Japonia | Harada, Hosokawa, Mayuzumi

22.06 sobota g. 16:00, Pawilon Koncertowy

Letnie Koncerty na Grochowskiej to nie tylko okazja do przeżywania muzyki, ale także jej odkrywania. Podczas sobotniego koncertu w Pawilonie Koncertowym słuchacze poznają specyfikę i brzmienie shakuhachi – bambusowego instrumentu dętego. Na tym japońskim flecie prostym zagra Yuri Matsuzaki, która specjalizuje się w wykonawstwie muzyki najnowszej. Flet shakuhachi wykorzystywany jest w suizen – medytacji dźwiękiem, w której najważniejsza jest jedność ciała, oddechu i umysłu, a dopiero na dalszym planie poziom techniczny i artystyczny. Podczas sobotniego koncertu trzy instrumenty zaprezentują swoje brzmienie i piękno w tradycyjnej oraz współczesnej japońskiej muzyce – skrzypce, flet, wiolonczela. Słuchacze koncertu będą mogli przekonać się o różnorodności japońskiej muzyki – obok tradycyjnych tematów, usłyszą współczesną muzykę Kraju Kwitnącej Wiśni. W koncercie wystąpi także Danuta Drogowska na skrzypcach i Miłosz Drogowski na wiolonczeli. O tajemniczo brzmiącym programie, utworach i ich historii opowie sinolog Uniwersytetu Jagiellońskiego Dariusz Głuch.

Wykonawcy:

Danuta Drogowska – skrzypce

Yuri Matsuzaki – flet, shakuhachi

Miłosz Drogowski – wiolonczela

Dariusz Głuch – prowadzenie koncertu

Program:

Keiko Harada: Third Ear Death na flet shakuhachi,

Honkyoku: Daha 打波

Toshiro Mayuzumi: Bunraku na wiolonczelę solo

Dragon flute, Ryūteki ⿓笛: etenraku 越天楽

Joji Yuasa: Domain na flet solo

Dragon flute, Netori ⾳取

Toshio Hosokava: Duo na skrzypce i wiolonczelę

_____________________________________

Letnie Koncerty na Grochowskiej to seria 30 koncertów kameralnych prezentowanych w ramach siedmiu wątków tematycznych. Pierwszy z nich, majowy, nosi tytuł Nie tylko orkiestra – jest to projekt muzyczny, podczas którego zaprezentują się wykonawcy w różnych konfiguracjach obsadowych. Będą to oktety, tria, a także orkiestra kameralna. W końcu Sinfonia Varsovia, to nie tylko orkiestra symfoniczna. W czerwcu przypomniana zostanie nieco zapomniana muzyka Moniuszki, a także nadarzy się okazja do wysłuchania repertuaru i wykonawców związanych z Japonią. Pierwszy miesiąc wakacji to wyczekiwany Relaks – z muzyką sprzyjającą odprężeniu i W podróży – tej muzycznej i duchowej. W sierpniu zabrzmi Dawna Warszawa – jej muzyczne portrety i wysłuchaniu programów w znacznej części opartych na Improwizacji – nie tylko tych współczesnych, ale przede wszystkim barokowych. Dzięki szerokiemu repertuarowi, Letnie Koncerty cieszą się powodzeniem zarówno wśród znawców, okazjonalnych bywalców koncertów oraz osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę z muzyką.

Regulamin sprzedaży dostępny TUTAJ

Czas trwania: 60 minut

Opinie naszych widzów (1)

  • 10,0/ 10

    Muzyka rdzennie japońska, bardzo ciekawa technika gry na fletach, zarówno klasycznych, jak i japońskich. Świetna gra na skrzypcach i wiolonczeli. Bardzo interesujący koncert.

    ga.....@....pl / 23 czerwca 2019

Sinfonia Varsovia - Adres i dojazd

ul. Grochowska 272

http://www.sinfoniavarsovia.org/pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.