Letnie Koncerty na Grochowskiej – Japonia | Bizet, Chopin, Paderewski, Okano - zdjęcie

Średnia ocena

9 oddanych głosów

9,4 / 10

Letnie Koncerty na Grochowskiej – Japonia | Bizet, Chopin, Paderewski, Okano

29.06 sobota g. 16:00, Pawilon Koncertowy

Popołudnie z cyklu Letnie Koncerty na Grochowskiej to kolejne spotkanie z muzyką japońską. Prawdopodobnie nikt lepiej nie rozumie muzyki Wschodu, jak wychowani w tej kulturze zaproszeni wykonawcy. Troje muzyków zaprezentuje publiczności japońskie utwory wypełnione muzycznymi obrazami i wyobrażeniami o naturze, ojczyźnie, tradycji. Druga część koncertu to przypomnienie znanych i lubianych utworów z europejskiego kręgu literatury muzycznej. Skrzypaczka Ayako Ozaki- Multarzyńska, puzonista Tomomasa Ueyama i pianistka Mamiko Ueyama zaprezentują cieszące się wielką popularnością utwory m.in. „Obertasa” Henryka Wieniawskiego czy arię z opery „Carmen” Georgesa Bizeta. Tego popołudnia gościnnie wystąpi także syn Tomomasa Ueyamy i Mamiko Ueyamy – w utworach Kanon D-dur Johanna Pachelbel i Intermezzo Piotra Czajkowskiego wystąpi cała rodziny Ueyama! Ciekawą pozycją repertuarową będzie z pewnością „Dyliżans pocztowy w ucieczce przed trzmielem”, którego kompozycja bazuje na dwóch utworach z kanonu muzyki klasycznej – „Locie trzmiela” Rimskiego-Korsakowa i „Csikos Post” Hermanna Necke. Początek popołudnia rozpocznie się japońską muzyką, jednak zakończenie będzie polskie – Mamiko Ueyama wykona Etiudę E-dur op. 10 nr 3 Fryderyka Chopina, pełną nostalgii i śpiewu.

Wykonawcy:

Ayako Ozaki-Multarzyńska - skrzypce

Tomomasa Ueyama - puzon

Mamiko Ueyama - fortepian

Dariusz Głuch – prowadzenie koncertu

Program:

Utwory japońskie:

Sakura Sakura

Kou-Jyou No Tsuki: Księżyc nad ruinami zamku

Furusato: Ojczyzna

Kono Toki Wo: Te chwile

Piotr Czajkowski: Mikhail Platnev Intermezzo z suity „Dziadek do orzechów”

Johann Pachelbel: Canon

Henryk Wieniawski: Obertas G-dur op. 19 nr 1

Goerges Bizet: La fleur que tu m’avais jetée aria Don José z opery „Carmen”

H. Necke / N. Rimski-Korsakow: Dyzliżans pocztowy w ucieczce przed trzmielem

Fryderyk Chopin: Etiuda E-dur op. 10 nr 3

________________________________________

Letnie Koncerty na Grochowskiej to seria 30 koncertów kameralnych prezentowanych w ramach siedmiu wątków tematycznych. Pierwszy z nich, majowy, nosi tytuł Nie tylko orkiestra – jest to projekt muzyczny, podczas którego zaprezentują się wykonawcy w różnych konfiguracjach obsadowych. Będą to oktety, tria, a także orkiestra kameralna. W końcu Sinfonia Varsovia, to nie tylko orkiestra symfoniczna. W czerwcu przypomniana zostanie nieco zapomniana muzyka Moniuszki, a także nadarzy się okazja do wysłuchania repertuaru i wykonawców związanych z Japonią. Pierwszy miesiąc wakacji to wyczekiwany Relaks – z muzyką sprzyjającą odprężeniu i W podróży – tej muzycznej i duchowej. W sierpniu zabrzmi Dawna Warszawa – jej muzyczne portrety i wysłuchamy programów w znacznej części opartych na Improwizacji – nie tylko tych współczesnych, ale przede wszystkim barokowych. Dzięki szerokiemu repertuarowi, Letnie Koncerty cieszą się powodzeniem zarówno wśród znawców, okazjonalnych bywalców koncertów oraz osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę z muzyką.

Regulamin sprzedaży dostępny TUTAJ

Czas trwania: 60 minut

Opinie naszych widzów (4)

 • 10,0/ 10

  Ciekawa aranżacja na puzon, skrzypce i fortepian, świetne wykonanie

  ga.....@....pl / 01 lipca 2019

 • 10,0/ 10

  Uroczy Rio Ueyama, gratulacje! Wszyscy wykonawcy przedstawili nam, publiczności swój kunszt i talenty! Bardzo dziękuję za takie niezwykłe doznania:)

  ec.....@gm...il.com / 01 lipca 2019

 • 9,0/ 10

  Polecam :) piekna muzyka na zywo

  pa.....@gm...il.com / 30 czerwca 2019

 • 7,0/ 10

  Proponuję, aby koncerty odbywały się w późniejszych godzinach. Niestety ale o godzinie 16.00 wciąż panuje niemiłosierny upał.

  wi.....@gm...il.com / 01 lipca 2019

Sinfonia Varsovia - Adres i dojazd

ul. Grochowska 272

http://www.sinfoniavarsovia.org/pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.