Pan i sługa, czyli kto pragnie wszystkiego, wszystko stracić musi - zdjęcie

Średnia ocena

1 oddany głos
2 zainteresowane osoby

10,0 / 10

Pan i sługa, czyli kto pragnie wszystkiego, wszystko stracić musi

Komedia dell’Arte to sztuka niedzisiejsza. A zarazem bardzo „na czasie”. Niedzisiejsza – bo powstała pięć wieków temu, a „na czasie” – bo wciąż jest aktualna. Grana nieprzerwanie według tych samych reguł od XVI stulecia do dziś zachowuje świeżość. Maski, charakterystyczny krok i kunszt aktorów są w stanie opowiedzieć więcej o naszej naturze niż niejeden realistyczny spektakl. To wszystko znajdą Państwo w nowym spektaklu dell’Arte na Scenie Na Lwowskiej.

Do miasteczka przybywa gość, a raczej dwóch gości – tytułowi pan i sługa, czyli Capitano i Brighella. Pierwszy, pyszałkowaty żołnierz, stawia sobie za cel niewieście serca. Drugi, chciwy złodziejaszek – sakiewki. Ich przybycie staje się detonatorem awantur, które „podskórnie” zbierają się w małej społeczności od dawna.

Jakie żniwo zbierze Capitano? Co komu skradnie Brighella? Czym jest tajemnicza maszyna do karania i kto padnie jej ofiarą? Warto się przekonać, oglądając najnowszy spektakl dell’Arte, którego premiera zwieńczyła V edycję Dni Komedii.

W spektaklu występuje Jonathan Fröhlich , Łukasz Łęcki, Agnieszka Cianciara-Fröhlich .

Czas trwania: 80 minut

Realizacja

Scenografia: Danuta Skołucka

Kostiumy: Ludwika Gorgoń

Opracowanie muzyczne: Agnieszka Cianciara- Fröhlich, Izabella Czarnecka

Scena na Lwowskiej - Adres i dojazd

ul. Lwowska 30
Kraków

http://www.studiodono.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.