Średnia ocena

16 oddanych głosów

7,2 / 10

"Dr Floppenhajmer" - Śmierć Performera (Piotr Sikora)

✨Śmierć Performera: "Dr Floppenhajmer" ✨

flop. - fiasko, plajta

to flop {flopped}- opaść, zrobić klapę

Śmierć performera to awangardowy projekt komediowy badający istotę nie śmieszności. Każdy komik MUSI być śmieszny. Każdy komik CHCE być śmieszny. Coś w tym jest, bo inaczej po co to robić? Tylko co wtedy kiedy stajemy się zakładnikami śmieszności i musimy robić to co jest śmieszne, bo bo patrzą na to widzowie, koleżanki i koledzy ze sceny? My sami na siebie też przecież niestety patrzymy, więzimy nasz umysł by wpasować się w oczekiwanie. Rozbić, zniszczyć, sponiewierać to pragnienie, przejść przez piekło z nadzieją że na samym końcu kryję się wolność- o tym właśnie jest ten dziwaczy projekt. Próba zmierzenia się z największym strachem komika i improwizatora- z własną nie śmiesznością.

Istotą tej odsłony projektu będzie spotkanie z tzw. flopem, czyli upadkiem, pośliźnięciem klapą. Piotr Sikora symbolicznie dokona aktu samobójstwa jako performer - będzie improwizował w celu upadku. Będzie grać na sto procent, ryzykując na tyle na ile potrafi zaryzykować by włożyć się w niezręczność. Starając się rozśmieszyć publiczność będzie wchodził w sytuacje nieśmieszne, żenujące go jako człowieka i performera, żenujące widzów, a czasem obrażające widownię. Tak, właśnie tak będzie. Przyjdź jeśli interesuje Cię to co pojebane. Nie przychodź na to jeśli wybierasz się na randkę Będzie to możliwie najgorszy spektakl świata, obrażający, nudny i męczący. Momentami może okazać się znakomity, ale w większości będzie po prostu flopem. Przyjdź i zapiętej dokładnie ten opis.

Jest to projekt tak bardzo awangardowy że dwie ostatnie Śmierci Performera zostały odwołane i nigdy nie doszły do skutku. Wierzymy że tym razem się uda.

W spektaklu występuje Piotr Sikora.

Czas trwania: 120 minut

Opinie naszych widzów (5)

 • 10,0/ 10

  Było tam wszystko czego potrzebowałem tego dnia. Gorąco polecam zafundować sobie to przeżycie!

  Kr.....@gm...il.com / 04 marca 2021

 • 10,0/ 10

  Jedyny spektakl w swoim rodzaju

  jj.....@gm...il.com / 04 marca 2021

 • 10,0/ 10

  Autor i performer naprawdę eksploruje przestrzeń między porażką a sukcesem i dzięki temu widz może sam się zastanawiać, na jakiej zasadzie akceptuje pewne konwencje, w jakim sensie porażka performera może być sukcesem widza i na ile mamy przymus udanego performance'u. tak więc dla wszystkich, którzy lubią postawić samych siebie przed takimi pytaniami a jednocześnie dobrze się bawić polecam

  Ja.....@....edu.pl / 04 marca 2021

 • 10,0/ 10

  To spektakl inny niż wszystkie. Nic nie jest tu do przewidzenia a zgłebianie studium upadku komika, jakie odbywa się na scenie daje sporo przemyśleń i jest niezwykle satysfakcjonujące. Polecam każdemu, kto chce przeżyć coś nowego i świeżego. Bez oczekiwań, bez przewidywań. Trzeba w to wejść ze świeżym umysłem i dać się poprowadzić temu nastrojowi.

  kr.....@gm...il.com / 17 września 2020

 • 7,0/ 10

  dobrze się bawiłam ;) widać pewien spontan, trzymam kciuki za jeszcze większe szaleństwo! :)

  ma.....@gm...il.com / 05 marca 2021

Resort Komedii - Adres i dojazd

ul. Bielańska 1
00-086 Warszawa

www.resortkomedii.pl

Kup bilet