Resort Komedii

ul. Bielańska 1
00-086 Warszawa

Resort Komedii to niezależna scena komediowa w Warszawie. W piwnicy przy ulicy Bielańskiej 1 można zobaczyć stand-up, autorskie skecze i - najistotniejsze w naszym repertuarze - spektakle improwizowane. Improwizowane, czyli wymyślane na żywo, bez wcześniejszego planu, za to z aktywnym udziałem publiczności.

W Resorcie Komedii występują najbardziej doświadczeni komicy i komiczki z warszawskich teatrów improwizowanych. Grają w swoich grupach (np. Hofesinka, Hurt Luster, Hulaj po Warszawsku) i duetach (Klaster, Muzyczne Chwile) lub razem z innymi improwizatorami tworzą autorskie projekty teatralne (Spektakl w ciemności, Średni trzydziestoletni). Widownia ma też okazję zobaczyć, jak komedia łączy się z muzyką, literaturą lub aktywnością społeczną - dzięki zapraszanym przez nas gościom.

Spektakle w Resorcie Komedii są oryginalne i wychodzą daleko poza kabaretowe schematy, pozostając przy tym świetną rozrywką.

Gramy dla Państwa codziennie!

Improwizacja dla dzieci

Dla dzieci

Zapraszamy na improwizowany spektakl dla dzieci!

To wyjątkowe wydarzenie komediowe dla widzów od 4 do 12 lat, gdzie improwizatorki i improwizatorzy wspólnie z widzami wymyślają i nadają bieg zabawnym, wzruszającym, przygodowym historiom.

Jak to działa?
✩ Najpierw się rozgrzewamy!
Wspólnie z publicznością przed spektaklem wykonujemy ze sceny ćwiczenia, które budzą wyobraźnię, pozwalają się poznać i dobrze poczuć przed spektaklem.

✩ Później wspólnie wyruszamy do świata bajek!
Czerpiąc z inspiracji od publiczności na bieżąco tworzymy improwizowane opowieści. Każda z nich jest wyjątkowa, ponieważ wydarza się tylko raz i nigdy więcej się nie powtórzy!

Szczegóły

Wszystko o Waszej matce

Improwizacja

26 maja – kwiaty, wiersze, laurki, podziękowania. Droga matko, jak już odłożysz naręcze kwiatów, przyjdź do nas wieczorem i opowiedz nam o sobie – co u Ciebie, jak sprawy, może jest coś, czego Twoje dzieci o Tobie nie wiedzą. To jedyny i wyjątkowy wieczór, w czasie którego możecie opowiedzieć nam wszystko.

A my, zainspirowani tymi historiami, zagramy spektakl komediowy.

Zapraszamy!

Szczegóły

Improwizowany bifor // Dobrze przedstawia: Po wyborach

Improwizacja

Poniedziałek to dzień po wyborach do Parlamentu Europejskiego. Ale w naszym życiu wiele jest innych wyborów.
Położyć się spać wcześniej czy obejrzeć jeszcze jeden odcinek Sex Education?
Wyjechać w podróż życia czy oszczędzać na kredyt? Napisać za syna pracę domową czy nie?
Jakie by nasze wybory nie były, musimy potem żyć z ich konsekwencjami. Grupa Dobrze weźmie od Państwa przykłady kilku wyborów i pokaże, co stało się potem. Błyskotliwa wariacja na temat skutków ludzkich decyzji na miarę ,,Przypadku" Krzysztofa Kieślowskiego! Musicie to zobaczyć!
WSTĘP WOLNY

Szczegóły

Future Shock, czyli przeszłość przyszłości

Improwizacja

Future Shock - postapokaliptyczny spektakl improwizowany z syntezatorami w tle.

Los Angeles, rok 1981. Przyszłość jest teraz.
Miasto to płyta główna wielkiego komputera, który generuje niemoralnych gliniarzy, roboty o złotym sercu, samoświadome dziury ozonowe, wszechwładne megakorporacje, sterowane sny prezydentów, postnuklearne groźby, nieudaczników, hazardzistki, implanty, przeszczepy, tatuaże, blizny i śmiertelnie szybkie japońskie motocykle. Los Angeles wciąż jest Miastem Snów, nawet jeśli te sny generowane są przez nieskończone ciągi zer i jedynek.

Na syntezatorach przyszłość powyobrażają sobie Panowie Grzegorkiewicz i Dziubak a na scenie wyobrażać sobie będą wspaniałe improwizatorki i improwizatorzy Resortu Komedii.

Na scenie:
Norbert Bajan, Ewa Gryczon, Agata Rozbicka, Maciek Kaczyński, Grzesiek Uzdański, Kuba Wu

Na klawiszu: Miron Gregorkiewicz, czyli muzyk multiinstrumentalista który gra między innymi tu:
JAAA!
https://www.youtube.com/watch?v=WWrMudv49RU
M8N
https://www.youtube.com/watch?v=08VYi6t6lds

Krzysztof Dziubak improwizuje i nagrywa tu:
https://wniwecz.bandcamp.com/releases

Szczegóły

Alternatywne zakończenia Gry o Tron

No nie!!!!!

Powiecie jak chcecie, żeby Gra o Tron się skończyła i tak zagramy.

Pare razy, pare wersji, każdy powinien wyjść zadowolony.

Nie będzie specjalnych kostiumów, nie będzie smoków, ni mieczy, wszystko będzie improwizowane i raczej komediowe, ale może skończy się lepiej niż oryginał.

What do we say to the end of game of thrones? NOT TODAY!

Bilety: 15 zł
No nie!!!!!

Powiecie jak chcecie, żeby Gra o Tron się skończyła i tak zagramy.

Pare razy, pare wersji, każdy powinien wyjść zadowolony.

Nie będzie specjalnych kostiumów, nie będzie smoków, ni mieczy, wszystko będzie improwizowane i raczej komediowe, ale może skończy się lepiej niż oryginał.

What do we say to the end of game of thrones? NOT TODAY!

Szczegóły

Lip Sync Ekstrawaganza: Same Gwiazdy

Muzyczny

Hello hello hello!
Szykujcie brokat, podkuwajcie obcasy! Nadchodzi Lip Sync Ekstrawaganza: Same Gwiazdy!

Pięć edycji Lip Sync Battle przyniosło nam niezapomniane emocje! Był szał, były łzy, na scenie lał się alkohol! Były fikołki śmierci, były piruety, były bitwy o jakich nie śniło się Divine!

Teraz czas na WIELKI FINAŁ!

Lip Sync Ekstrawaganza to wydarzenie współorganizowane z Paradą Równości, podczas którego wystąpią Zwycięzcy i Zwyciężczynie, Królowie i Królowe Lip Syncu! Na scenie pojawią się w przygotowanych specjalnie na tę okazję występach, między innymi:
# Shady Lady
# Franka Drag
# Norbzee
# Gaba (i Stary)

Do tego zobaczycie Waszych ulubieńców – postaci, które zapadły Wam w pamięć podczas ostatnich pięciu edycji Lip Sync Battle! Szczegółowy skład już wkrótce!

I co najważniejsze…

Tym razem to już nie bitwa! Everybody wins! Wszyscy krzyczymy: MIŁOŚĆ! LIP SYNC! EKSTRAWAGANZA!

Głosami publiczności zostanie wybrana jedynie „Najmilsza Osoba” spośród występujących.

Do zobaczenia!

Gdzie: Resort Komedii
Kiedy: 6.06 o 21:00
Bilety: 20 zł, https://ewejsciowki.pl/warszawa/teatry/resort-komedii,844/lip-sync-ekstrawaganza-same-gwiazdy,10203/154670/kup
Release the beast!

Zapraszamy,
Vanessa de la Cruz & Wiktoria Wichura

** Tym wydarzeniem wspieramy Parada Równości 2019 // Equality Parade 2019 **

8 czerwca Parada przejdzie ulicami Warszawy, by szerzyć idee wolności, równości i tolerancji.

O wydarzeniu:
Lip Sync Ekstrawaganza to wydarzenie performensowo-komediowe. Naszym celem jest tworzenie przestrzeni, w której atmosferę i jakość kreują komediantki/komedianci, performerki/performerzy i publiczność. Każdy jest zaproszony, bez względu na to czy Lip Sync zna z „Mini Playback Show”, „RuPaul’s Drag Race” czy w ogóle go nie zna!
Cykl wydarzeń „Lip Sync Battle” i „Lip Sync Ekstrawaganza” w Resorcie Komedii to nasz wyraz wsparcia dla inicjatyw promujących równość i otwartość.
Wraz z publicznością wspieramy występujące i występujących z całego tęczowego serduszka, a oni odwdzięczają się szokującymi, niesamowitymi performensami.
Masz pytanie? Chcesz coś wiedzieć? Pisz na lipsync.resort@gmail.com, postaramy się pomóc!

Szczegóły