Resort Komedii

ul. Bielańska 1
00-086 Warszawa

Resort Komedii to niezależna scena komediowa w Warszawie.
Codziennie w piwnicy przy pl. Teatralnym występują najciekawsze artystki i artyści komediowi w Polsce. Możecie u nas zobaczyć spektakle improwizowane doświadczonych grup, jak i autorskie nowe projekty.
Chcesz zobaczyć coś nietypowego, coś czego jeszcze nie widziałeś? Wpadaj do nas!

Zła godzina

Improwizacja

Zła godzina to nowy spektakl improwizowany, w którym artystki i artyści z Resortu Komedii sprawdzą, jak może zmienić się los bohaterów w ciągu jednej godziny. Spokojnie rozpoczęty dzień będzie miał zaskakujący przebieg, a publiczność zdecyduje, o której i co wyjątkowego czeka osoby na scenie.

Improwizowana rzeczywistość tuż przed i po TEJ ZŁEJ GODZINIE, która zmienia wszystko.

Szczegóły spektaklu

Hurt Luster

Improwizacja

Hurt Luster to trzyosobowa grupa teatralna, a może raczej po prostu improwizacyjna. Albo performatywna. Zajmuje się graniem spektakli na żywo, bez przygotowania, bez planu - równocześnie są reżyserkami, scenarzystkami, aktorkami, choreografkami - a wszystko tylko raz i nigdy już nie do powtórzenia.

Hurt założyły, po różnych przygodach z uczeniem się improwizacji w Chicago, Nowym Jorku, Warszawie Marta Iwaszkiewicz, Ola Markowska i Joanna Pawluśkiewicz.

W czwartek zagrają spektakl, którego same wymyśliły formułę. Ponad godzina przeplatających sie wątków, rożnych postaci, smutnych, wesołych, szalonych. A one mają sie rozumieć, przeskakiwać między tymi historiami jak chcą, ale razem.

Szczegóły spektaklu

Po znajomości z Kają Klimek

Improwizacja

Zapraszamy na inaugurację nowego cyklu Resortu Komedii – „Po znajomości”, gdzie oprócz improwizatorów, pojawią się specjalni goście. A ich historie będą inspiracją do komediowego spektaklu. Występujący, tak jak widzowie, pierwszy raz usłyszą przygotowane przez gościa historie DOPIERO na scenie.

Pierwsza zagości w Resorcie Komedii Kaja Klimek – krytyczka filmowa. Tłumaczy filmy, czasem pisze o nich (kiedyś dla Filmu, Dwutygodnika i Filmwebu) i nieustannie o nich dyskutuje i z dorosłymi i z dziećmi. Na Uniwersytecie Jagiellońskim przygotowuje pracę doktorską na temat zjawiska remiksu w kulturze popularnej. Prowadziła Weekendowy Magazyn Filmowy w TVP, a obecnie prowadzi Hasztag warsztat – YouTube'owego vloga poświęconego popkulturze i filmom. Lubi Nicolasa Cage'a, forever.

W spektaklu "Po znajomości" zobaczycie improwizatorki i improwizatorów znanych Wam z grup Hofesinka, Hulaj, Klancyk i Hurt Luster.

Szczegóły spektaklu

Prawdziwe rozmowy z wymyślonymi ludźmi

Improwizacja

Zapraszamy Państwa na Improwizowany Talk Show!
Jak to będzie wyglądać? Marta Iwaszkiewicz zaprosi gości, najpierw z nimi porozmawia, dowiemy się co to za ludzie, po co robią to co robią, czego się boją (SAMA PRAWDA). Później goście i prowadząca zamienią się w postaci, które wymyśli im publiczność. Publiczność wybierze również rodzaj talk showu.

Talk showy do wyboru:
Jak radzić sobie z rzeczywistością - Zaproszeni znawcy podpowiadają w tych najprostszych, ale jednak nie zawsze łatwych rzeczach z naszej codzienności. Nie wiesz jak dobrze wywiesić mokry ręcznik? Ten program jest dla Ciebie.

Rozmowy o życiu, rozmowy o psach - Zwierzęta. Najwięksi przyjaciele ludzi, którzy nie mają ludzkich przyjaciół. Goście wraz ze swoimi pupilami opowiedzą o życiu.

Przez żołądek do utrzymania związku- Zaproszone pary opowiadają o swoim związku gotując razem ulubioną potrawę. Para, która przygotuje najlepszy posiłek może zostać ze sobą, reszta musi się rozstać.

Głęboko w kanapie - Partie kanapowowe, o których nikt nie słyszał mówią o Polsce.

Jestem twórcą! Proszę mnie zauważyć! - To szansa dla ukrytych artystów by opróżnić szufladę. Poznamy historie, posłuchamy wierszy, usłyszymy piosenki, zobaczymy tańce. Wspólnie ocenimy czy dany gość może być artystą czy już na zawsze dostanie zakaz uprawiania twórczości.

oraz:
- Plotoskop
- TA SPRAWA JEST POWAŻNA
- Kosmos jest wśród nas
- Takie sobie osoby
- Poprzez lasy i strumienie
- Konceptualana dygresja o postprawdzie w dyskursie
- Z przeszłością w przyszłość. Rozmowy teraźniejsze
- Przepraszam czy ktoś widział zgubiony przeze mnie przedmiot?

i pewnie jeszcze wiele!

Szczegóły spektaklu

Muzyczne Chwile i Macio Moretti

Muzyczny

Tak. To się dzieje naprawdę. Stare ekipa znów razem. Muzyczne Chwile z Maćkami i Krzyśkiem w oryginalnym składzie. Więcej szczegółów niebawem.

Szczegóły spektaklu

Mondo Wideo Walosa

Improwizacja

Dubbingi improwizowane w kultowej obsadzie!

Kolejna odsłona wieczoru niekwestionowanego króla VHS.

Bart Walos, niezrównany znawca filmów wszelkich klas i gatunków, we wszelkich językach i na wszelkich nośnikach, zaprasza do Resortu na swój dubbingowy show!

Komicy i improwizatorzy zmierzą się z fragmentami światowej kinematografii, mając za zadanie na bieżąco, bez przygotowania, stworzyć alternatywny scenariusz dla przedstawionego fragmentu filmu.

Improwizowanym dubbingom do szalonych klipów z Wideoteki Walosa towarzyszyć będą wyzwania, pogaduchy, różne konfiguracje dubbingujących i inne niespodzianki!

Szczegóły spektaklu

Dziubauer - Duet psychodeliczny

Improwizacja

Znani z Teatru Klancyk komicy opowiedzą publiczności historię jedyną w swoim rodzaju, bo improwizowaną na jej oczach. Niezwykły klimat spektaklu inspirowany jest tworzonymi na bierząco dźwiękowymi kolażami. To z pewnością jeden z najoryginalniejszych improwizowanych duetów!

Krzyweł Dziubauer kolejny raz zaprosił do współpracy Pawsztofa Najgebaka aby wspólnie zaimprowizować historię. O czym, zapyta? A co nie było jasne w słowie "zaimprowizować"? Historia będzie, jak obejrzy, to się dowie!

Szczegóły spektaklu

English Improv Night feat. Paul Bargetto

Improwizacja

Zapraszamy na kolejną edycję wieczoru z długą formą improwizowaną po angielsku. Spektakl w całości wymyślany na bieżąco, bez scenariusza w języku angielskim zagrają dla Was improwizatorzy z grup Teatr Improwizacji Hulaj, Hurt Luster, Musical improwizowany, Teatr Improwizowany Hofesinka, a także gościnnie Ariel Bielski z Second City Toronto i Klaudia Siczek, Second City Chicago.

Gościem specjalnym wydarzenia jest mieszkający od kilku lat w Warszawie Paul Bargetto - reżyser teatralny, założyciel Teatru Trans-Atlantyk. Tworzył i mieszkał w wielu miejscach - w Nowym Yorku, w Berlinie, ale co go skłoniło, że to akuraty Warszawa stała się jego domem? Może dowiemy się tego 31 stycznia!

Spektakl w języku angielskim.

Szczegóły spektaklu