Resort Komedii

ul. Bielańska 1
00-086 Warszawa

Resort Komedii to niezależna scena komediowa w Warszawie.
Codziennie w piwnicy przy pl. Teatralnym występują najciekawsze artystki i artyści komediowi w Polsce. Możecie u nas zobaczyć spektakle improwizowane doświadczonych grup, jak i autorskie nowe projekty.
Chcesz zobaczyć coś nietypowego, coś czego jeszcze nie widziałeś? Wpadaj do nas!

1000 DEN gra Harolda

Improwizacja

Zapraszamy na wieczór z najpopularniejszym formatem długiej formy improwizowanej jaką jest Harold. Harold to pewna struktura składająca się z czegoś w rodzaju trzech aktów (my zwiemy je bitami), którą my wypełniamy treścią przy Waszym współudziale. Ponieważ początkiem jest słowo. Słowo wypowiedziane z publiczności. Słowo, które jest inspiracją do całego spektaklu. Pozwólcie się nam zabrać w podróż pełną absurdu i nieoczywistości.

Pozwólcie, że poznamy Was z Haroldem.

Szczegóły spektaklu

Obsesje - spektakl o tym, czego pragniemy

Improwizacja

Każdy ma jakieś obsesje, ukryte pragnienia i lęki. Zobaczmy co stanie się, kiedy powiecie o nich głośno. Szczególnie interesują nas te z dzieciństwa.

Spektakl inspirowany jest tym, co siedzi głęboko w nas i napędza go w życiu. Miłość? Pieski? Ogórki kiszone?
Każdy ma coś, co jest dla niego najważniejsze.

Zobaczcie, co z Waszymi obsesjami stanie się na scenie. Jacy będą bohaterowie, którzy czują dokładnie to, co Wy!

Zagrają improwizatorzy z Klancyka, Hofesinki, Hurtu Luster, Hulaja i Resortu Komedii.

Prowadzący: Jasiek Wasilewski

Szczegóły spektaklu

Mała gra o nic, czyli teleturniej improwizowany

Improwizacja

Mała gra o nic, czyli średnie emocje w bezsensownej rozgrywce o żadną stawkę. Pierwszy w historii teleturniej, którego nie ma w telewizji. Więc to w zasadzie nieteleturniej. Intrygujące pytania, często pozbawione odpowiedzi, karkołomne wyzwania oraz uczestnicy - ryzykanci, którzy za wszelką cenę próbują uniknąć kompromitacji. Lub wręcz przeciwnie, jeśli zależy im na zdobyciu 2 zł za najbardziej żenujący tekst wieczoru.

Prowadzenie: Maciej Buchwald
Uczestnicy: Żądni sławy i dwóch złotych improwizatorzy.

Szczegóły spektaklu

Muzyczne Chwile z Maćkiem i Krzyśkiem: uwertura jesienna

Improwizacja

Przybywajcie ogrzać serca przy niewygasającym piecu lirycznej huty, gdzie stalowe pręty rymu fantazyjnie wykuwane przez kowala melodii ustanawiają emocjonalną bramę strzegącą Wersalu Waszej wrażliwości przed szturmem pospolitej rutyny.

Kilka słów o grupie: Maciek i Krzysiek pochodzą z Buska- Zdrój. W przedszkolnej interpretacji utworu "Tańcowała ryba z rakiem" jako ryba i rak podbili serca publiczności. Pełni zapału i wiary w swój talent opuścili szkolne mury już w 4 klasie podstawówki. Życie miało być odtąd ich nauczycielem. I to się udało. Wydali płyty, koncertowali po całym świecie. Poznali sławnych, sławni poznali ich.

Szczegóły spektaklu

Halo taxi - bilans trzydziestolatki

Improwizacja

Kiedy byłam dzieckiem, wyobrażałam sobie, że dorosłe kobiety CODZIENNIE rano jeżdżą w garsonkach taksówkami do pracy, a wieczorami chodzą na imprezy. Skończyłam trzydzieści lat, garsonki wyszły z mody, na imprezy nikt już nie ma czasu, jedynie taksówki są niezawodne. O tych wszystkich sprawach chętnie z Państwem pomówię.

Zapraszam na stand-up, bilans trzydziestolatki albo podróż taksówką po Warszawie.

Agnieszka Matan - w 1997 roku otrzymała trzecią nagrodę w szkolnym konkursie „Wzorowy matematyk”, dwa lata później wygrała trzy płyty w konkursie Radia Zet. Chociaż zapowiadała się dobrze, jej złota passa skończyła się na początku XXI wieku. Od tego czasu robi, co może. Przede wszystkim – improwizuje i współprowadzi Resort Komedii. Chciałaby, aby ktoś kiedyś powiedział o niej – humorystka, czyli wg PWN - "człowiek skłonny do ujmowania spraw od strony komicznej.".

Szczegóły spektaklu

Poważna improwizacja

Improwizacja

Gdy dwoje ludzi się spotyka, rozmowa zwykle jest ciekawsza niż kiedy na raz rozmawia kilka osób. Podobnie jest na scenie. Duety pozwalają wejść głębiej w psychologię postaci, wziąć oddech. Zagrać prawdziwą, ciekawą opowieść.

To są sceny, które najlepiej zostają w pamięci. Dajemy sobie szansę zagrać naprawdę na poważnie. I dzięki temu być naprawdę śmiesznymi.

Tego wieczoru w Resorcie zagrają duety nieoczekiwane. Różni improwizatorzy, różne osobowości. Przed spektaklem wylosujemy, kto gra z kim.

Wystąpią: improwizatorzy z Klancyka, Hofesinki, Hurtu Luster, Hulaj po warszawsku itd.

Prowadzący: Jasiek Wasilewski

Szczegóły spektaklu

Tajemnice

Improwizacja

Każdy spektakl improwizowany to niewiadoma. Do momentu pierwszego gestu, pierwszej kwestii ani publiczność ani sami grający nie wiedzą co się wydarzy..

A co jeśli spektakl trwa w najlepsze a grający w nim aktor nie ma pojęcia co się dzieje na scenie? Przyjdźcie i sprawdźcie! TAJEMNICE to autorski format Maciej Buchwalda, Krzysztofa Dziubaka i Pawła Najgebauera z Teatru Improwizowanego Klancyk, w którym postaci na oczach widzów odkrywają (bądź nie) szokujące sekrety wiążące je w skomplikowany emocjonalny galimatias.

Każdy z trzech improwizatorów przez część spektaklu przebywa poza salą nie mając dostępu do akcji. Jego zmagania i próby ogarnięcia sytuacji po powrocie obserwuje świadoma wszystkiego od początku do końca publiczność. Jakie tajemnice odkryjemy w tym tygodniu? Czy w klasztorze przechowywana jest kobieta? Czy poczciwi kuracjusze sanatorium to byli funkcjonariusze UB? Czy na łodzi podwodnej jeden z pasażerów podróżuje z ładunkiem wybuchowym? I kto trzyma kompromitujące pamiątki pod łóżkiem?

My jeszcze nie wiemy. Ale dowiemy się w czwartek w Resorcie Komedii. Dowiedźcie się z nami.

Szczegóły spektaklu

Alternatywne Rzeczywistości - Premiera

Improwizacja

Zastanawialiście się kiedyś, jak by to było, gdyby Napoleon pod Waterloo uprawiał jogę, gdyby w starożytnym Egipice była wyprzedaż sarkofagów w markecie, lub Władysław Jagiełło był cyborgiem z przyszłości? To jest wieczór, w czasie którego to sprawdzimy!

Zapraszamy serdecznie na komediowy spektakl, w którym wybierzecie się w podróż do alternatywnych rzeczywistości w klimacie absurdu i humoru.

Zapraszamy serdecznie!

Szczegóły spektaklu

Hofesinka reperuje Świat!

Improwizacja

I znów świat stanie się lepszy. Cały świat? W dzień Matki zajmiemy się reperowaniem mam. Kochamy je bardzo, ale... wszyscy wiemy, że czasem trzeba im pomóc.

Spróbujemy odczarować Wasze kłopoty! Sprawić, że zbledną i zmniejszą swoje rozmiary.

Teatr Improwizowany Hofesinka reperuje świat i chce zacząć od Twojego. Albo od świata Twojego znajomego. Albo od kogoś, kto będzie siedział obok.

Poprosimy Was o podzielenie się swoim problemem, kłopotem lub zagwozdką. To będzie naszą inspiracją do sceny, która sprawi, że odczarujemy Wasz problem, zmniejszymy go lub pokażemy, jak bardzo tego problemu nie zrozumieliśmy. Pojawią się rzeczy śmieszne i dziwne, a ścieżki skojarzeń będą zupełnie sztampowe i wyświechtane albo niepospolite i przyprawią was o zawrót głowy!

Nasza skuteczność została potwierdzona!

„Stolarz z Józefowa odebrał telefon! Dzięki! Hofesinka naprawia świat!!!” - napisał na naszym fanpage’u Łukasz.

Szczegóły spektaklu

Improwizacja dla dzieci

Dla dzieci

Zapraszamy na improwizowany spektakl dla dzieci!

To wyjątkowe wydarzenie komediowe dla widzów od 4 do 12 lat, ponieważ Improwizatorki i improwizatorzy wspólnie z widownią wymyślają historie, nadają im bieg i pobudzają wyobraźnię. Takie bajki pojawiają się tylko raz i już więcej się nie powtórzą!

Występują: Agnieszka Matan, Marta Iwaszkiewicz, Marta Podobas, Norbert Bajan, Ewa Gryczon, Piotr Gasik, Jan Wasilewski, Joanna Pawluśkiewicz, Aleksandra Markowska

Szczegóły spektaklu

Klancyk gra z animacji

Improwizacja

Impro na podstawie filmów animowanych, czyli abstrakcyjne sceny łączące wszystkim znane historie z abstrakcyjną wyobraźnią Klancyka.

„Wszystko, co piszę, zawsze piszę z nadzieją, że zagra to Klancyk.” /Mariusz Szczygieł/

„Nie mają nawet kapelusza, a wyciągają rzeczy dużo lepsze niż króliki – potrafią zagrać wszystko: człowieka w każdym wieku, zwierzęta, warzywa korzeniowe, planetę Saturn czy też toster.” /Agnieszka Drotkiewicz, „Wysokie obcasy”/

Filmy animowane stanowią bardzo ważny element naszego życia (jeden z nas nawet z nich żyje), a ponieważ 28 października to Światowy Dzień Animacji, to nie mogliśmy sobie odmówić przyjemności opowiedzenia Wam o naszych ulubionych filmach.

Zapraszamy na improwizowany wieczór, w którym zagramy serie scen inspirowanych filmami animowanymi. Co wyjdzie z takiego połączenia? Na szczęście dowiedzą się tylko ludzie, którzy przyjdą do Resortu Komedii.

Klancyk jest jedną z pionierskich grup improwizacji komediowej w Polsce. Autorskie komediowe spektakle grupy powstają na bieżąco, bez przygotowania i są zainspirowane podpowiedzią publiczności można oglądać w warszawskich klubach od 2006 roku.

Więcej o Klancyku można dowiedzieć się na stronie klancyk.pl.

Szczegóły spektaklu

Klancyk gra podcast, czyli Klancast #2

Improwizacja

Komediowy podcast nagrywany z publicznością na żywo, czyli Klancyka rozmowy o tym, co w życiu nas bawi, zastanawia, irytuje i przeraża.

„Wszystko, co piszę, zawsze piszę z nadzieją, że zagra to Klancyk.” /Mariusz Szczygieł/

„Nie mają nawet kapelusza, a wyciągają rzeczy dużo lepsze niż króliki – potrafią zagrać wszystko: człowieka w każdym wieku, zwierzęta, warzywa korzeniowe, planetę Saturn czy też toster.” /Agnieszka Drotkiewicz, „Wysokie obcasy”/

Teatr Improwizowany Klancyk zaprasza na eksperymentalny wieczór bez scen impro w formie niezobowiązującej pogadanki niby o wszystkim, ale z dużym prawdopodobieństwem raczej o niczym, nagrywany, by go inni mogli posłuchać w metrze. Nagrywany na żywo podcast komediowy to różne segmenty, rozwiązywanie problemów życiowych, jak i całkowicie abstrakcyjnych. Będzie temat tygodnia oraz gość. Wieczór zakłada aktywny udział publiczności.

Gość specjalny drugiego odcinka: jeszcze jest tajemnicą

Klancyk jest jedną z pionierskich grup improwizacji komediowej w Polsce. Autorskie komediowe spektakle grupy powstają na bieżąco, bez przygotowania i są zainspirowane podpowiedzią publiczności można oglądać w warszawskich klubach od 2006 roku.

Więcej o Klancyku można dowiedzieć się na stronie klancyk.pl.

Szczegóły spektaklu

Męskie Granie z Joanną Pawluśkiewicz

Improwizacja

Improwizowane męskie granie to cykl spektakli, hmm, improwizowanych. W stu procentach, od A do Z. Pikanterii dodaje fakt, że do wspólnego grania będziemy zapraszać gości z różnych światów: teatru, kina, improwizacji teatralnej, ogólnie rozumianej sceny artystycznej.

Naszym gościem będzie Joanna Pawluśkiewicz, aktorka, improwizatorka, producentka filmowa i scenarzystka. Wymieniana wśród 50 Śmiałych 2017, Obrończyni Puszczy. Zdolna bardzo. A jeszcze bardziej aktywna w życiu prywatnym i zawodowym. No, my już jesteśmy zazdrośni. I szczęśliwi, że zagramy właśnie z nią.

Tego wieczoru pojawimy się na scenie we trójkę, żeby razem stworzyć improwizowane światy.

Szczegóły spektaklu

Spektakl w ciemności

Improwizacja

SPEKTAKL W CIEMNOŚCI?!

Słuchowisko radiowe? Spektakl bez prądu? Zapraszamy na komediowy spektakl w ciemności!

Spektakl, podczas którego publiczność słucha improwizowanej opowieści. Światło w sali jest zgaszone, więc wszystko rozgrywa się w słowach i dźwiękach. Tworząc na bieżąco historię, zainspirowaną podaną przez publiczność słowem, improwizatorki i improwizatorzy wcielają się w rolę narratora i kolejnych postaci, dodają też rozmaite efekty dźwiękowe.

To wspaniała pożywka dla wyobraźni słuchających, którzy mogą - ze względu na ciemność i skupienie tylko na słuchaniu - zanurzyć się w odgrywanej i opowiadanej historii. Jeżeli spektakl się udaje (to improwizacja, więc zupełnie nie wiadomo, jak wszystko się potoczy), to jest śmiesznie, ale też (częściej chyba niż w wielu innych formach improwizacji) nastrojowo.

Spektakl w ciemności łączy w sobie improwizację, tradycję opowiadania historii i baśni, a także, w pewnym stopniu, próbuje odnosić się (w improwizowany sposób) do wspaniałej tradycji polskich słuchowisk radiowych

Szczegóły spektaklu

Polish Horror Show

Improwizacja

Polskie horrory? Kto to słyszał, kto to widział? 31 października to idealna data, by zapoznać się z tą tajemniczą odnogą polskiej kinematografii. Boicie się? Uzupełnimy dzieła o komediowy komentarz!

Zaprosiliśmy Tomasza Kolankiewicza, znawce polskich horrorów. Tomasz opowie nam ciekawostki i pokaże fragmenty dzieł, o których już dawno słuch w Polsce zaginął. Nasi komicy i komiczki zainspirowani ciekawymi przykładami, stworzą alternatywne i przewrotne wersje tych filmów.

Tomasz Kolankiewicz - filmoznawca, historyk filmu współpracujący z Nowym Teatrem, FINA i kinem Iluzjon. Pracuje nad książką w kompleksowy sposób opisującą fenomen polskiego kina gatunkowego.

Oczekujcie strachu i śmiechu, a poza tym dziwnych wrażeń estetycznych, surrealistycznych bodźców wizualnych i kuriozalnych doznań poznawczych.

Szczegóły spektaklu