Resort Komedii

ul. Bielańska 1
00-086 Warszawa

Resort Komedii to niezależna scena komediowa w Warszawie. W piwnicy przy ulicy Bielańskiej 1 można zobaczyć stand-up, autorskie skecze i - najistotniejsze w naszym repertuarze - spektakle improwizowane. Improwizowane, czyli wymyślane na żywo, bez wcześniejszego planu, za to z aktywnym udziałem publiczności.

W Resorcie Komedii występują najbardziej doświadczeni komicy i komiczki z warszawskich teatrów improwizowanych. Grają w swoich grupach (np. Hofesinka, Hurt Luster, Hulaj po Warszawsku) i duetach (Klaster, Muzyczne Chwile) lub razem z innymi improwizatorami tworzą autorskie projekty teatralne (Spektakl w ciemności, Średni trzydziestoletni). Widownia ma też okazję zobaczyć, jak komedia łączy się z muzyką, literaturą lub aktywnością społeczną - dzięki zapraszanym przez nas gościom.

Spektakle w Resorcie Komedii są oryginalne i wychodzą daleko poza kabaretowe schematy, pozostając przy tym świetną rozrywką.

Gramy dla Państwa codziennie!

Hofesinka Reperuje Świat!

Improwizacja

I znów świat stanie się lepszy. Spróbujemy odczarować Wasze kłopoty! Sprawić, że zbledną i zmniejszą swoje rozmiary.

Teatr Improwizowany Hofesinka reperuje świat i chce zacząć od Twojego. Albo od świata Twojego znajomego. Albo od kogoś, kto będzie siedział obok.

Poprosimy Was o podzielenie się swoim problemem, kłopotem lub zagwozdką. To będzie naszą inspiracją do sceny, która sprawi, że odczarujemy Wasz problem, zmniejszymy go lub pokażemy, jak bardzo tego problemu nie zrozumieliśmy. Pojawią się rzeczy śmieszne i dziwne, a ścieżki skojarzeń będą zupełnie sztampowe i wyświechtane albo niepospolite i przyprawią was o zawrót głowy!

Nasza skuteczność została potwierdzona!

🛠 „Stolarz z Józefowa odebrał telefon! Dzięki! Hofesinka naprawia świat!!!” - napisał na naszym fanpage’u Łukasz.

🎖 Teatr Improwizowany Hofesinka to grupa funkcjonująca od 2012 roku na warszawskich scenach. Wystąpili na festiwalach w Gdańsku, Krakowie i Nowym Jorku.

W skład grupy wchodzą:
*⃣ Wojtek Fiedorczuk
*⃣ Karol Kopiec
*⃣ Aleksandra Markowska
*⃣ Paweł Najgebauer
*⃣ Robert Pieńkowski
*⃣ Piotr Sikora
*⃣ Antoni Syrek-Dąbrowski
oraz gościnnie: *⃣ Joanna Pawluśkiewicz

Szczegóły spektaklu

Mondo Wideo Walosa - dubbingi

Improwizacja

Najlepsze IMPROWIZOWANE DUBBINGI w mieście powracają!

Wieczór IMPROWIZOWANYCH DUBBINGÓW filmów najgorszych, dziwacznych i zapomnianych (a przez to najlepszych i bezdyskusyjnie klasycznych), pod batutą prof. Walosa POWRACA!

JESZCZE WIĘCEJ DUBBINGÓW I JESZCZE WIĘCEJ SZALONYCH KLIPÓW!

Komicy i improwizatorzy zdubbingują dla was perły kinematografii jakości nieoczywistej i klasyki wypożyczalni kaset wideo - bez przygotowania i bez absolutnie żadnej wcześniejszej styczności z dubbingowanym fragmentem! Wszystko, co zobaczą będzie dla nich taką samą niespodzianką, jak dla was, drodzy widzowie! I będą to niespodzianki, których długo nie zapomnicie! Po drodze nie zabraknie również szalonych wyzwań i nostalgicznych wycieczek w nieznane!

Oto zatroszczy się już wasz niecny gospodarz - Prof. Bartek Walos - znawca i poławiacz filmów wszelkich klas i (pod)gatunków, ze wszystkich stron świata i archiwów wypożyczalni kaset wideo!

Szczegóły spektaklu

Klancyk feat. Mariusz Szczygieł - Podcast improwizowany #5

Improwizacja

Teatr Improwizowany Klancyk zaprasza na eksperymentalny wieczór BEZ IMPRO w formie niezobowiązującej pogadanki niby o wszystkim, ale z dużym prawdopodobieństwem raczej o niczym, nagrywany, by inni mogli go posłuchać w metrze. Nasz rejestrowany z udziałem publiczności komediowy podcast to burzliwe dyskusje o błahostkach oraz rozwiązywanie trapiących nas życiowych, jak i całkowicie abstrakcyjnych problemów. Będzie temat tygodnia oraz gość. Wieczór zakłada aktywny udział widzów.

Gościem specjalnym będzie Mariusz Szczygieł!
Reporter i felietonista, od 1990 roku związany z „Gazetą Wyborczą” i jej reporterskim dodatkiem „Duży Format” oraz Instytutem Reportażu. Za książkę Gottland otrzymał Nike Czytelników oraz Europejską Nagrodę Literacką. Dziennikarz Roku w konkursie Grand Press, laureat Nagrody imienia Andrzeja Woyciechowskiego. Prezydent RP uhonorował go orderem Polonia Restituta, a rządy Czech i Polski nagrodziły za propagowanie kultury obu krajów. Jego książki tłumaczone są na 17 języków. Jest także autorem zbioru Zrób sobie raj i antologii reporterskich, w tym trzytomowej 100/XX. Antologii polskiego reportażu XX wieku.

Klancyk jest jedną z pionierskich grup improwizacji komediowej w Polsce. Autorskie komediowe spektakle grupy, powstające na bieżąco, bez przygotowania i zainspirowane podpowiedzią publiczności, można oglądać w warszawskich klubach od 2006 roku.

Szczegóły spektaklu

The Musicals

Improwizacja

The Musicals grają improwizowane spektakle, w których kolejne sceny przeplatają się z piosenkami. Piosenkom, śpiewanym przy akompaniamencie klawiszy, towarzyszy też choreografia. Wszystko powstaje na gorąco, bez scenariusza. Publiczność wymyśla tytuł spektaklu, który następnie na jej oczach tworzą improwizatorki i improwizatorzy.

W składzie: Norbert Bajan, Arkadiusz Bochenek, Paulina Drzastwa, Maciej Kaczyński

Szczegóły spektaklu

Improwizowany bifor: Złodziejskie Impro

Improwizacja

Kiedy zapada zmrok, wychodzą na ulicę, krocząc cicho, wystrzegając się miękkiego światła latarni. Czujni, sprytni i gotowi. Szukając wciąż okazji, liczą na Twą naiwność i roztargnienie. Uczciwie dzielą łupy, wobec siebie zawsze prawilni i charakternii.
Brzmi romantycznie, co? Najczęściej jednak jedyną zasadą, jaką kierują się złodzieje to brak zasad...

W tym duchy kilku impro gangusów porwie Was na godzinny improwizowany spektakl. Będziemy jumali sobie pomysły, podpierdzielali kwestie, a Was kroili z inspiracji.

Wszystko stworzone na Waszych oczach, prosto z naszych zrytych bani. Jaźwy będziemy mieli zakryte, więc będziecie się musieli mocno nakminić, który z nas to który.

Zastanawiacie się pewnie kim jesteśmy?
Nasze mordy możecie kojarzyć z Resortu Komedii i Klubu Komediowego, ewentualnie z podwarszawskich klubów Go Go.

Szczegóły spektaklu

Jak uciekać od siebie? // Peter, Trzeźwy Wampir // Solo Skecze

Improwizacja

Jednego wieczoru swoje solowe programy zaprezentuje dwójka performerów - Piotr Sikora i Marta Iwaszkiewicz. Oboje tworzą zupełnie nową w Warszawie gałąź sztuki komediowej, oryginalną, nieoczywistą, śmieszną, ogólnie pewnie pobudzającą emocje wszelkie. Oczywiście Piotr na swój sposób, Marta na swój.

Piotr Sikora - Wampir Piter
Po serii traumatycznych zdarzeń Wampir Piter zdecydował się wytrzeźwieć. Zerwał z piciem krwi i poświęcił się pomocy innym. Postanowił również stworzyć ten show będący podziękowaniem dla Was, jego grupy terapeutycznej, bez której nie dałby rady stanąć na nogi. Wraz z przyjaciółmi zabierze was w świat magii, poezji i rosyjskich Mistrzów Zen, by wypędzić mrok skrywający się w waszych sercach.

Peter, Trzeźwy Wampir to miks solo skeczy, improwizacji i odważnych eksperymentów scenicznych Piotra Sikory. Bohaterowie odwiedzający świat Wampira Petera są bardzo różni, łączy ich to, że swoim istnieniem celebrują ludzką głupotę i dziecięcą naiwność. Postaci cechuje brak poczucia tego, że w ogóle nie pasują do rzeczywistego świata. Sam spektakl jest również badaniem nad osobistą głupotą twórcy.


Marta Iwaszkiewicz <>

Przewidywanych jest wiele atrakcji m.in. krótkie wystąpienia teatralne, skecze, przemowy, rozmowy, ćwiczenia, teleturnieje, pieśni. Na scenie zobaczymy Siostry Wichury, ich Matkę Wichurę i być może Babcie Wichurową (jak dojedzie). Wszystkie Wichury łączy z pewnością dążenie do bodźców zagłuszających ich własne prawdziwe smutne emocje, a poza tym umiłowanie do tzw. dobrej zabawy.

Szczegóły spektaklu

Źle sprawowałam się wczoraj w kosmosie: kobiecy open mike

Improwizacja

Zapraszam na kolejny wieczór otwartej sceny dla kobiet. Kobiet, które zajmują się komedią i nie tylko. Improwizatorek, stand-up’erek, wokalistek, tancerek, instrumentalistek, poetek, pisarek - po prostu artystek. Pań na scenie. Tworzą od lat, ale wciąż zdarza się, że ktoś musi specjalnie podkreślić, że zaraz pojawi się KOBIETA. Niczym zjawisko z kosmosu. Dlatego tego wieczoru będzie wiele zjawisk.

Wieczór poprowadzi: Agnieszka Matan.

Szczegóły spektaklu

Lip Sync Battle

Improwizacja

Świętuj różnorodność w Resorcie Komedii z Fabulous LIP SYNC BATTLE!

Przyjdź i zobacz jak wielkie persony wiją się w tańcu i śpiewie piosenek znanych, najlepszych i awesome!
Zdecyduj kto przejdzie dalej, a kto sashay away! Przychodząc bedziesz mógł dołączyć do jury!

Wystąp! To może być Twoja noc!
Ten demon w Tobie drzemie, czas żeby go obudzić!
Przygotuj lip sync jednej wybranej przez Ciebie piosenki. Oczekujemy do tego strojów, akcesoriów, balonów, flamingów, brokatu, ogólnie pełnego zaangażowanie w wizualną bajeczną warstwę! Niech będzie splendor, niech będzie szyk, niech wszystko ma swój magiczny myk!

Wyślij zgłoszenie na lipsync.resort@gmail.com
Jeśli zostaniesz przyjęty dostaniesz od nas piosenki do przygotowania na półfinał i finał. A później już tylko sława i chwała i czek na 100 tousand duolars.

Wieczór poprowadzą crazy szalone i majestatyczne Vanessa de la Cruz i Wiktoria Wichura.

Szczegóły spektaklu

Hofesinka i Harold

Improwizacja

Harold to legendarny format spektaklu improwizowanego. Publiczność mówi jedno słowo, które służy jako inspiracja całego spektaklu, spektakl rozwija się wokół ciągu skojarzeń - i gracze, mając w głowie zasady gry i spektaklu, muszą to wszystko opowiedzieć po swojemu, najlepiej zapominając o tej strukturze i po prostu improwizować.

Wszystko jest tak samo proste jak i skomplikowane. I zdarzy się tylko raz.

🎖 Teatr Improwizowany Hofesinka to grupa funkcjonująca od 2012 roku na warszawskich scenach. Wystąpili na festiwalach w Gdańsku, Krakowie i Nowym Jorku.

W skład grupy wchodzą:
*⃣ Wojtek Fiedorczuk
*⃣ Karol Kopiec
*⃣ Aleksandra Markowska
*⃣ Paweł Najgebauer
*⃣ Robert Pieńkowski
*⃣ Piotr Sikora
*⃣ Antoni Syrek-Dąbrowski
oraz gościnnie: *⃣ Joanna Pawluśkiewicz

Szczegóły spektaklu

Najsmutniejszy Dzień Roku

Improwizacja

Zapraszamy na najsmutniejszą niedzielę po najsmutniejszym poniedziałku.

Podobno komicy to najsmutniejsi ludzie świata. Czy to prawda? Przekonajmy się w czasie "Blue Sunday" – wyjątkowego wieczoru, w czasie którego artystki i artyści związani z Resortem Komedii przygotują dla Was specjalny program ze smutkiem w roli głównej. Każdy ma 5 minut i może je wykorzystać, jak chce.

Listę występujących osób zdradzimy wkrótce. Tymczasem niech sobie datę w kalendarzu zapiszą wszyscy delikatni, melancholijni, smutni, zapłakani. Jest nas więcej.

Szczegóły spektaklu

Poważna improwizacja

Improwizacja

Gdy dwoje ludzi się spotyka, rozmowa zwykle jest ciekawsza niż kiedy na raz rozmawia kilka osób.
Podobnie jest na scenie. Duety pozwalają wejść głębiej w psychologię postaci, wziąć oddech. Zagrać prawdziwą, ciekawą opowieść. I przede wszystkim - naprawdę zabawną.

To są sceny, które najlepiej zostają w pamięci. Dajemy sobie szansę zagrać naprawdę na poważnie. I dzięki temu być naprawdę śmiesznymi. Gramy tu o podróżach w czasie, USA pod okupacją francuską, o pięknych aktorkach z billboardów, o romansach w przychodniach...

Tego wieczoru w Resorcie zagrają duety nieoczekiwane. Różni improwizatorzy, różne osobowości. W trakcie spektaklu wspólnie wylosujemy kto gra z kim.

Wystąpią improwizatorzy i improwizatorki z Klancyka, Hurtu Luster, Hofesinki, Hulaja po Warszawsku i innych.

Szczegóły spektaklu

Hulaj po warszawsku feat. Wojciech Kacperski

Improwizacja

Zapraszamy na wyjątkowy spektakl, w którym na scenie Resortu Komedii improwizować będą ze sobą komicy, muzycy i poeci. Hulaj po warszawsku wystąpi razem z zespołem Zawód.

Zawód to trio muzyków w osobach Filipa Jaremko, Jędrzeja Kołtunowicza i Mateusza Śmigasiewicza, z dodatkiem poetyckiego przeszczepu w postaci tekstów Kuby Przybyłowskiego. Na pytanie co gracie, zwykle odpowiadają: wychodzimy od szeroko pojętego rocka, ale różnie to wychodzi. Na co dzień Mateusz komponuje. Jędrzej zajmuje się ogarnianiem internetów dla międzynarodowych korporacji. Filip niemal co wieczór didżejuje w najlepszych i najgorszych lokalach Warszawy. A Przybyłowski wymyśla i pisze teksty reklamowe. Są fajni.

Wiersze Kuby i muzyka Zawodu będą dla komików z Hulaja po warszawsku inspiracją do grania i wymyślania na żywo historii. Ten wieczór to nie tylko koncert, nie tylko spektakl, ale coś magicznego, co wydarzy się tylko raz!

Hulaj po warszawsku – spektakl improwizowany z Warszawą w tle. Historie, który nigdy się nie wydarzyły, a mogłyby.

Szczegóły spektaklu

Hurt Luster gra niespodziankę

Improwizacja

Niespodzianka w improwizacji to niemalże oksymoron.
Każdy spektakl polega na tym, że wszyscy wszystkim są zaskakiwani, muszą prędko na to reagować i tak jakoś powstaje spektakl. bez ustaleń, bez kostiumów, bez scenografii.
Zły sen instytucjonalnego teatru.

Widzimy się 31 stycznia w Resorcie. Coś dla Was wmyślimy szczególnego

Szczegóły spektaklu

Nie ma miłości

Improwizacja

Co między innymi wydarzyło się 14 lutego w Polsce i czego rocznicę można by świętować tego dnia:
1901 – Uruchomiono wodociągi miejskie w Krakowie.
1907 – Otwarto Lwowską Galerię Obrazów.
1909 – Założono Towarzystwo Przyjaciół Nauk w Przemyślu.
1937 – Rozegrano pierwsze zawody na skoczni narciarskiej Skalite w Szczyrku.

Zagramy spektakl. Zainspirujemy się smutnymi historiami:
- dlaczego nam nie wyszło z kimś tam kiedyś
- po co tyle czasu z kimś tam kiedyś spędzaliśmy
- co robiliśmy jak się smuciliśmy po kimś tam kiedyś
- i w ogóle po co to komu było

A później będzie wielka celebracja wodociągów miejskich w Krakowie!

Spektakl będzie improwizowany. Zagrają członkowie grup: Klancyk, Hofesinka, Hurt Luster, Hulaj.

Szczegóły spektaklu