Resort Komedii

ul. Bielańska 1
00-086 Warszawa

Resort Komedii to niezależna scena komediowa w Warszawie. W piwnicy przy ulicy Bielańskiej 1 można zobaczyć stand-up, autorskie skecze i - najistotniejsze w naszym repertuarze - spektakle improwizowane. Improwizowane, czyli wymyślane na żywo, bez wcześniejszego planu, za to z aktywnym udziałem publiczności.

W Resorcie Komedii występują najbardziej doświadczeni komicy i komiczki z warszawskich teatrów improwizowanych. Grają w swoich grupach (np. Hofesinka, Hurt Luster, Hulaj po Warszawsku) i duetach (Klaster, Muzyczne Chwile) lub razem z innymi improwizatorami tworzą autorskie projekty teatralne (Spektakl w ciemności, Średni trzydziestoletni). Widownia ma też okazję zobaczyć, jak komedia łączy się z muzyką, literaturą lub aktywnością społeczną - dzięki zapraszanym przez nas gościom.

Spektakle w Resorcie Komedii są oryginalne i wychodzą daleko poza kabaretowe schematy, pozostając przy tym świetną rozrywką.

Gramy dla Państwa codziennie!

Średni trzydziestoletni

Improwizacja

Średni trzydziestoletni. Ani źle, ani dobrze, ani wyjątkowo, ani najgorzej, znajomi, ciekawe piątki, kacowe soboty, poniedziałki, średnie wszystko takie.

20.03.2019 PRACA
No i praca.
Albo freelance i rozpaczliwe próby samozorganizowania się skończone oglądaniem seriali gdy wszyscy pracują. Albo z denerwującym dyrektorem/dyrektorką i znajomymi, z którymi fajnie ponarzekać na papierosie, pomarzyć o genialnej aplikacji, która zapewniłaby Wam dochód pasywny do końca życia, po czym wjechać windą z powrotem na górę.

Pytanie co za praca? I kto z Tobą pracuje? I co, kiedy w średnim dniu przydarzy się coś niespodziewanego?
Na te pytania będziemy odpowiadać w komediowym improwizowanym spektaklu zainspirowanym Waszymi i naszymi opowieściami z pracy.

Średni trzydziestoletni, to nowy cykl Resortu Komedii, w którym skupiamy się na pokoleniu, które trochę nie wie jak żyć, ale robi co może.

Szczegóły spektaklu

Wiosenny Wieczór Piosenki Miłosnej 2019

Improwizacja

Wiosna, miłość, wiosna, miłość... brzmią prawie tak samo, prawda?

Szanowni Państwo, wreszcie się doczekaliśmy! 21 marca pożegnamy zimę i rozpoczniemy długo wyczekiwaną wiosnę. To ten wyjątkowy czas, kiedy w harmonii z naturą budzimy się do życia i chętniej uśmiechamy, smagani słonecznymi promieniami. Chowamy do szaf ciężkie płaszcze i coraz śmielej odsłaniamy a to ramię, a to nogę, co oznaczać może tylko jedno – rozpoczyna się czas wiosennych flirtów i miłości! Zapraszamy na Wiosenny Wieczór Piosenki Miłosnej 2019!
W romantycznym, wiosenno-eleganckim wnętrzu piwnicy Resortu Komedii przy subtelnym akompaniamencie pianina, będziecie mogli zobaczyć i usłyszeć chwytające ze serca improwizowane duety i witające wiosenne miłości ballady w wykonaniu gwiazd polskiej estrady. Do tego konkursy, zagadki i koncerty życzeń – czy mogłoby być lepiej? (podpowiadamy: nie!)

Przyjdźcie, zapomnijcie o problemach i rozpłyńcie się w wiosennej atmosferze, a może usłyszycie ćwierkanie czyjegoś serca, które zaśpiewa właśnie dla Was? O dobre samopoczucie podczas wieczoru zadbają Wasi gospodarze: Marzanna Wisła i Robert „Chochoł” Marzec oraz maestra Agata Pankowska na czarnobiałych klawiszach niczym schodach do nieba.

Taka okazja drugi raz już się nie powtórzy (no, aż do kolejnego roku), dlatego spotkajmy się przy tej znakomitej okazji i zakrzyknijmy wspólnie „Witaj Wiosno!”

Szczegóły spektaklu

Klaster/ spektakl przygodowy

Improwizacja

Kochany widzu i widzko!

Serdecznie zapraszamy Ciebie na nasz spektakl. Gramy sobie tak, że wychodzimy na scenę i bawimy się w różne przygody. Dla nas to jest super wieczór, a może dla Ciebie też będzie.

Maciek z wykształcenia jest reżyserem filmowym i robi filmy, spektakle, teledyski, a Joanna pisze scenariusze i płacze często, że chciałaby być biolożką lasu, ale poszła kiedyś na filmoznawstwo i teraz się uczy wszystkiego na nowo.

Takie połączenie daje nam wiele wolności scenie, bo robimy różne rzeczy, widzimy je, zauważamy, bawi nas też większość tego, co nas spotyka. Acz nieobcy nam smutek i rozpacz. Zdjęcie, które widzisz w tle doskonale oddaje nasze widzenie świata.

(Jest to tytuł programu przyrodniczego, prosimy bardzo żeby nas nikt nie skarżył do sądu za to użycie, ale czy to nie jest genialne?)

Spotkamy się na godzinę albo trochę więcej i pogramy dla Was różne sceny. Wesołe i smutne. Albo głupie i mądre.

Zapraszamy.
Do zobaczenia.
Z poważaniem.

Joanna Pawluśkiewicz
Maciej Buchwald

Szczegóły spektaklu

Hofesinka i Harold

Improwizacja

Harold to legendarny format spektaklu improwizowanego. Publiczność mówi jedno słowo, które służy jako inspiracja całego spektaklu, spektakl rozwija się wokół ciągu skojarzeń - i gracze, mając w głowie zasady gry i spektaklu, muszą to wszystko opowiedzieć po swojemu, najlepiej zapominając o tej strukturze i po prostu improwizować.

Wszystko jest tak samo proste jak i skomplikowane. I zdarzy się tylko raz.

🎖 Teatr Improwizowany Hofesinka to grupa funkcjonująca od 2012 roku na warszawskich scenach. Wystąpili na festiwalach w Gdańsku, Krakowie i Nowym Jorku.

W skład grupy wchodzą:
*⃣ Wojtek Fiedorczuk
*⃣ Karol Kopiec
*⃣ Aleksandra Markowska
*⃣ Paweł Najgebauer
*⃣ Robert Pieńkowski
*⃣ Piotr Sikora
*⃣ Antoni Syrek-Dąbrowski
oraz gościnnie: *⃣ Joanna Pawluśkiewicz

Szczegóły spektaklu

Spektakl w ciemności

Improwizacja

Słuchowisko radiowe? Spektakl bez prądu? Zapraszamy na komediowy spektakl w ciemności!

Spektakl, podczas którego publiczność słucha improwizowanej opowieści. Światło w sali jest zgaszone, więc wszystko rozgrywa się w słowach i dźwiękach. Tworząc na bieżąco historię, zainspirowaną podaną przez publiczność słowem, improwizatorki i improwizatorzy wcielają się w rolę narratora i kolejnych postaci, dodają też rozmaite efekty dźwiękowe.

To wspaniała pożywka dla wyobraźni słuchających, którzy mogą - ze względu na ciemność i skupienie tylko na słuchaniu - zanurzyć się w odgrywanej i opowiadanej historii. Jeżeli spektakl się udaje (to improwizacja, więc zupełnie nie wiadomo, jak wszystko się potoczy), to jest śmiesznie, ale też (częściej chyba niż w wielu innych formach improwizacji) nastrojowo.

Spektakl w ciemności łączy w sobie improwizację, tradycję opowiadania historii i baśni, a także, w pewnym stopniu, próbuje odnosić się (w improwizowany sposób) do wspaniałej tradycji polskich słuchowisk radiowych

Szczegóły spektaklu

The Musicals

Improwizacja

The Musicals grają improwizowane spektakle, w których kolejne sceny przeplatają się z piosenkami. Piosenkom, śpiewanym przy akompaniamencie klawiszy, towarzyszy też choreografia. Wszystko powstaje na gorąco, bez scenariusza. Publiczność wymyśla tytuł spektaklu, który następnie na jej oczach tworzą improwizatorki i improwizatorzy.

W składzie: Norbert Bajan, Arkadiusz Bochenek, Paulina Drzastwa, Maciej Kaczyński, Adam Konowalski, Katarzyna Lalik, Małgorzata Lipka, Doris Maklewska, Agnieszka Purc, Jan Purc, Katarzyna Szymańska, Grzegorz Uzdański. Na klawiszach gra Małgorzata Promińska.

Szczegóły spektaklu

Źle sprawowałam się wczoraj w kosmosie: kobiecy open mike

Improwizacja

Zapraszam na kolejny wieczór otwartej sceny dla kobiet. Kobiet, które zajmują się komedią i nie tylko. Improwizatorek, stand-up’erek, wokalistek, tancerek, instrumentalistek, poetek, pisarek - po prostu artystek. Pań na scenie. Tworzą od lat, ale wciąż zdarza się, że ktoś musi specjalnie podkreślić, że zaraz pojawi się KOBIETA. Niczym zjawisko z kosmosu. Dlatego tego wieczoru będzie wiele zjawisk.

Wieczór poprowadzi: Agnieszka Matan.

Szczegóły spektaklu

Hurt Luster na wiosnę

Improwizacja

Bardzo zapraszamy na wiosenny Hurt Luster.
Improwizacja teatralna. W sensie - nic się nie planuje, wychodzi się na scenę i się dzieje spektakl. Nie trzeba się martwić, że ktoś każe coś robić - robić będą improwizatorki.

A Hurt Luster to grupa trzech osób, grających razem od kilku lat, uczących też w Szkole Impro, grających w różnych składach
To Marta Iwaszkiewicz, Joanna Pawluśkiewicz, Aleksandra Markowska, ale ponieważ improwizacja to działanie wspólne, równie dobrze mogą nazywać się Joalmarta Iwaszmariewicz.

Szczegóły spektaklu

90's tv show: Towary luksusowe

Improwizacja

Zapraszamy na 90's Tv Show - cykl komediowy prosto z Resortu Komedii, w którym wybrane fragmenty ulubionych seriali i programów inspirują komiczki i komików do grania improwizowanych scen.

Tego wieczoru przeniesiemy się do świata bogactwa i luksusu. Do czasów, kiedy odkurzacze Rainbow jeździły po naszych wielkich domach jednorodzinnych. Kiedy bohaterowie filmów i seriali jedli zagraniczne potrawy i rozmawiali, siedząc na rattanowych meblach. Tylko wtedy ludzie po wygraniu Poloneza rzucali pracę i rodzinę - wróćmy tam i zobaczmy wyśnione życie bogatych w polskich filmach i serialach.

W programie: sceny improwizowane konkursy dla publiczności, gry i ciekawe rozmowy!

Szczegóły spektaklu

Improwizacja dla dzieci

Dla dzieci

Zapraszamy na improwizowany spektakl dla dzieci!

To wyjątkowe wydarzenie komediowe dla widzów od 4 do 12 lat, gdzie improwizatorki i improwizatorzy wspólnie z widzami wymyślają i nadają bieg zabawnym, wzruszającym, przygodowym historiom.

Jak to działa?
✩ Najpierw się rozgrzewamy!
Wspólnie z publicznością przed spektaklem wykonujemy ze sceny ćwiczenia, które budzą wyobraźnię, pozwalają się poznać i dobrze poczuć przed spektaklem.

✩ Później wspólnie wyruszamy do świata bajek!
Czerpiąc z inspiracji od publiczności na bieżąco tworzymy improwizowane opowieści. Każda z nich jest wyjątkowa, ponieważ wydarza się tylko raz i nigdy więcej się nie powtórzy!

Szczegóły spektaklu

Muzyczne Chwile z Maćkiem i Krzyśkiem

Improwizacja

Przybywajcie ogrzać serca przy niewygasającym piecu lirycznej huty, gdzie stalowe pręty rymu fantazyjnie wykuwane przez kowala melodii ustanawiają emocjonalną bramę strzegącą Wersalu Waszej wrażliwości przed szturmem pospolitej rutyny.

Kilka słów o grupie: Maciek i Krzysiek pochodzą z Buska- Zdrój. W przedszkolnej interpretacji utworu "Tańcowała ryba z rakiem" jako ryba i rak podbili serca publiczności. Pełni zapału i wiary w swój talent opuścili szkolne mury już w 4 klasie podstawówki. Życie miało być odtąd ich nauczycielem. I to się udało. Wydali płyty, koncertowali po całym świecie. Poznali sławnych, sławni poznali ich.

Szczegóły spektaklu

Poważna Improwizacja - wieczór slow comedy

Improwizacja

Gdy dwoje ludzi się spotyka, rozmowa zwykle jest ciekawsza niż kiedy na raz rozmawia kilka osób.
Podobnie jest na scenie. Duety pozwalają wejść głębiej w psychologię postaci, wziąć oddech. Zagrać prawdziwą, ciekawą opowieść. I przede wszystkim - naprawdę zabawną.

To są sceny, które najlepiej zostają w pamięci. Dajemy sobie szansę zagrać naprawdę na poważnie. I dzięki temu być naprawdę śmiesznymi. Gramy tu o podróżach w czasie, USA pod okupacją francuską, o pięknych aktorkach z billboardów, o romansach w przychodniach...

Tego wieczoru w Resorcie zagrają duety nieoczekiwane. Różni improwizatorzy, różne osobowości. W trakcie spektaklu wspólnie wylosujemy kto gra z kim.

Szczegóły spektaklu

Czarujące Show feat. Kacper Mysiorek

Improwizacja

Magia i komedia, iluzja i żarty. Zapraszamy na specjalny wieczór, w którym komicy i komiczki związani z Resortem Komedii przygotują dla Was specjalny program z magią w roli głównej.

Gościem specjalnym wieczoru będzie ⭐ Kacper Mysiorek - Iluzjonista - iluzjonista ⭐ – jeden z najmłodszych komików i iluzjonistów w Warszawie. Jeszcze przed maturą, a już kilkaset razy uciekł z kaftanu bezpieczeństwa. Zaraz jedzie w świat i ma zamiar wystąpić na każdym kontynencie, więc wieczór ten to trochę pożegnanie niewinnego czarodzieja znad Wisły.

Wiemy już na pewno, że tego wieczoru na naszej scenie pojawią się koledzy Kacpra:

⭐ Michał Skubida - Krążą legendy, że jak się urodził to w jednej ręce trzymał talię kart a w drugiej pączka - co zniknęło pierwsze? Nie wiadomo.

⭐ Alex Cerveau - Jest w stanie przeczytać wszystko, co macie w myślach.

Szczegóły spektaklu