PROM KULTURY ONLINE: KOCHANOWSKI! KONCERT DO TAŃCA I DO ZASŁUCHANIA |#WspieramKulture - zdjęcie

PROM KULTURY ONLINE: KOCHANOWSKI! KONCERT DO TAŃCA I DO ZASŁUCHANIA |#WspieramKulture

Link do bezpłatnej transmisji znajdziesz na Facebooku PROM-u Kultury: KLIKNIJ TUTAJ

Pieśń o Sobótce Jana Kochanowskiego jest pochwałą prostego życia, pracy, zabawy i miłości. Jak przetłumaczyć wielkiego poetę renesansu na język naszej wrażliwości? Jak za pomocą muzyki odkryć i zinterpretować na nowo jego przesłanie?

Na zamówienie Biblioteki Narodowej Bartłomiej i Hipolit Woźniakowie oraz Paula Kinaszewska, tworzący razem zespół Maryna C, skomponowali muzykę do dwunastu pieśni Jana Kochanowskiego tworzących cykl Pieśń o Sobótce. W dynamicznej muzyce towarzyszącej słowom Kochanowskiego pobrzmiewają echa pieśni obrzędowych, tanecznych, ludowych ballad oraz inspiracje z dziedzictwa kulturowego muzyki świata.

Pieśń Sobótkowa w nowej odsłonie podejmuje ważne i wciąż aktualne tematy, zadaje na nowo pytania czym jest dla nas opisywana przez Jana Kochanowskiego krytyka wojny, pochwała pracy, zabawy, czy tęsknota za ukochanym.

#WSPIERAMYKULTURĘ

Dlatego podczas koncertu będą Państwo mogli przekazać dowolną kwotę, która trafi bezpośrednio do muzyków. Kryzys spowodowany epidemią koronawirusa mocno dotknął także artystów, którzy z dnia na dzień musieli zrezygnować ze swoich planów zawodowych. Wspólnie z portalem #ewejściówki udostępnimy podczas koncertu opcję #płacęilechcę: do Państwa należy decyzja, czy oglądają Państwo koncert za darmo, czy chcą Państwo wesprzeć artystów.

Realizacja

Paula Kinaszewska – śpiew, skrzypce

Hipolit Woźniak – gitara akustyczna, bębny, śpiew

Bartłomiej Woźniak – gitara elektryczna, instr. klawiszowe, banjolele, śpiew.

Mateusz Wachowiak – akordeon, saxhorn, bębny

Mateusz Woźniak – kontrabas

PROM Kultury Saska Kępa - Adres i dojazd

ul. Brukselska 23
03-973 Warszawa

http://promkultury.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.