Mały Teatr Kępa: Zaczarowane wycinanki - zdjęcie Mały Teatr Kępa: Zaczarowane wycinanki - zdjęcie Mały Teatr Kępa: Zaczarowane wycinanki - zdjęcie Mały Teatr Kępa: Zaczarowane wycinanki - zdjęcie Mały Teatr Kępa: Zaczarowane wycinanki - zdjęcie

Średnia ocena

2 oddane głosy
2 zainteresowane osoby

8.5 / 10

Mały Teatr Kępa: Zaczarowane wycinanki

Kolorowa rybka zamiast spełnić trzy życzenia daje pewnemu chłopcu niezwykłe nożyczki. Może za ich pomocą wyciąć z papieru wszystko, o czym zamarzy, a natychmiast stanie się to rzeczywistością. Czy zaczarowane wycinanki przyniosą mu szczęście? Może się okazać, że kiedy ma się już wszystko, jest potwornie nudno, a proste zabawy z rodzicami stają się wartością najcenniejszą.

Przedstawienie adresowane jest do widzów, którym nieobca jest konwencja umowności, znana tak dobrze z dziecięcych zabaw. Twórcy spektaklu przy pomocy geometrycznych figur, gestu, elementów pantomimy, czarnego teatru, cieni i lalek odwołują się do dziecięcej wyobraźni. Znajdujące się na scenie ogromne klocki zmieniają swoje funkcje. Każdy nowy układ figur wraz z gestem aktora tworzy nowe skojarzenia. Cienie poszerzają przestrzeń, budują metafory i dopełniają nastrój sceny.

Spektakl przeznaczony dla dzieci od 3 lat.

Czas trwania: 80 minut
Źródło zdjęcia:

Realizacja

Autor: Ireneusz Maciejewski

Reżyseria: Ireneusz Maciejewski

Scenografia: Tomáš Volkmer

Muzyka: Piotr Klimek

Ruch sceniczny: Ewelina Ciszewska

Nagranie muzyki:

Mateusz Czarnowski – akordeon, marimbafon

Jarek Izdepski – kontrabas

Piotr Klimek – dzwonki, perkusjonalia

Opinie naszych widzów (1)

  • 7.0/ 10

    Spektakl bardzo ciekawy od strony scenograficznej, oparcie akcji scenicznej na umowności zabaw dziecięcych jest bardzo wartościowe i bliskie małym odbiorcom. Za to duży plus! Jednak zastanowiłabym się nad fabułą, ponieważ nowa odsłona opowieści o złotej Rybce wydaje być się zbyt oczywista i prosta.Bardzo ciekawy zabieg zbiorowego bohatera i nie do końca przyporządkowania aktora, do konkretnej roli, jednak zabrakło dla mnie emocji w grze aktorskiej w scenach kluczowych. Pozdrawiam z myślą o następnych spektaklach, Duża miłośniczka teatru małego widza

    ma.....@gm...il.com / 30 April 2018

PROM Kultury Saska Kępa

Budynek PROMu Kultury Saska Kępa, o powierzchni ponad 1600 metrów kwadratowych, nawiązuje stylem do funkcjonalizmu, obecnego w zabudowie Saskiej Kępy z lat dwudziestych i trzydziestych XX wieku. Przeszklona elewacja i architektura wpisują się w charakter zabudowy Saskiej Kępy, tworząc jej harmonijne dopełnienie i zamknięcie istniejącego układu urbanistycznego.

Na parterze znajdują się: galeria sztuki, przestrzeń kawiarni, sala konferencyjna oraz sala taneczna o rozsuwanych ścianach. Na pierwszym piętrze: Sala Widowiskowa na sto pięćdziesiąt miejsc ze sceną, ekranem do projekcji filmowych, profesjonalnym nagłośnieniem i oświetleniem, a także garderoby dla Artystów i zaplecze sceny. Dach budynku tworzy taras w układzie amfiteatralnym z powierzchnią widokową i kawiarnią letnią.

Adres i dojazd

ul. Brukselska 23
03-973 Warszawa

http://promkultury.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

9.2
Średnia ocena
Dla dziecka 2,5 letniego to było wyjątkowe przeżycie. Dziękujemy za dobrą zabawę :)
- Waldemar

28.07 / 12:00

08.08 / 11:00

+ dostępnych 3 innych terminów

Gatunek: Dla dzieci
8.7
Średnia ocena
Magiczny i niezwykły, zarówno dla chłopca jak i dziewczynki.
- Beata

02.12 / 11:00

Gatunek: Dla dzieci
9.3
Średnia ocena
Piękna muzyka, dopracowana scenografia, mnóstwo śmiechu dla dzieci i dorosłych
- Małgorzata

20.10 / 17:30

21.10 / 12:00

+ dostępnych 2 innych terminów

Gatunek: Dla dzieci

Inne wydarzenia w tej instytucji:

Kup bilet