Koncert zespołu

Średnia ocena

4 oddane głosy

9,5 / 10

Koncert zespołu "Easy Rider"

Andrzej Wodziński – gitara, śpiew, Jacek Gazda – bas, Jarosław Wodziński – perkusja

Zespół blues-rockowy, który przez lata wystąpił na wszystkich głównych festiwalach bluesowych w całym kraju.

Z inicjatywy Andrzeja Wodzińskiego w roku 1980 powstała grupa muzyczna Easy Rider.

Muzyką graną przez Easy Rider jest szeroko pojęty rhythm and blues oraz jego pochodne.

W pierwszym składzie zespół był klasycznym rockowym kwartetem. Zadebiutował w Jarocinie w 1980r., a w 1981r. na pierwszej edycji festiwalu Rawa Blues grupa stała się największym objawieniem festiwalu. Po tak udanym starcie kariera potoczyła się błyskawicznie. Zespół był zapraszany na wszystkie najważniejsze wydarzenia muzyczne w kraju. W zespole Easy Rider grało wielu znanych muzyków takich jak Edmund Stasiak (później Lady Pank, Emigranci) Marek Błaszczyk (później Walk Away) skrzypek Cezary Czternastek (później Kasa Chorych). W roku 1982 zespół koncertował z grupą Cross Krzysztofa Cugowskiego i zespołem Tadeusza Nalepy, oraz odbył tournee po kraju z walijską formacją Budgie.

Andrzej Wodziński z bratem Jarosławem od początku tworzą trzon zespołu. Po przygodach z różnymi basistami karuzelę wymiany zatrzymał w 1984 r. Jacek Gazda, doświadczony muzyk, który wcześniej współpracował z czołowymi zespołami muzyki rockowej i pop rockowej takimi jak: Krzak, Czesław Niemen, Hokus, Antymos Apostolis, Roman „Pazur” Wojciechowski, Dariusz Kozakiewicz, Kwadrat, Big Band Ireneusza Dudka, Big Band Jerzego Jarosika, Helmut Nadolski oraz jako sideman z SBB, Breakout Tadeusza Nalepy, Stanisławem Sojką.

Easy Rider w składzie trzyosobowym bardzo szybko znalazł się w ścisłej czołówce polskiego bluesa, prowadząc od połowy lat 80 nieprzerwaną działalność koncertową.

W następnych latach wziął udział niemal we wszystkich kolejnych edycjach katowickiej „Rawy Blues”, okazjonalnie prezentując się tam z zaproszonymi muzykami: litewskim solistą Aleksandrem Bezginem, teksańskim gitarzystą Chuckiem Frazierem, Markiem Tymkoffem z Electric Blues Band, Pawłem Ostafilem i Paulem Rimple z Chicago. Zespół koncertował również z tej miary gwiazdami jak: Luther Allison, Buddy Guy, Ronnie Baker Brooks, Junior Wells, „Champion” Jack Dupree, Henry Mc Cullough.

Easy Rider zrealizował kilka programów telewizyjnych. Jeden w czasie towarzyszącego Rawie Blues`85 koncertu w chorzowskim klubie „Leśniczówka”, katowickim „Akancie”, inny w programie Wojciecha Manna i Jana Chojnackiego „Non Stop Kolor”. Ponadto grupa nagrała teledyski zrealizowane przez TVP oddział Kraków.

Easy Rider ma na swoim koncie liczne występy za granicą m. in. w Szwecji, Norwegii, Finlandii, Danii, Irlandii, Belgii, Niemczech, Łotwie, Słowacji i Czechach.

Dyskografia:

1.„Ridin` Easy” (LP – SX 2795 Muza, MC – CK-871 Muza)

2.“This is America a to Polska właśnie” (Fama` 88 MC – ARP 063)

3.“Travellin` Band” (MC – PC-193 Polton, CD – CDPL-044 Polton)

4.“Artysta” (CD – CDPL-0004 E-media)

5.„Live in Myszków“ (CD – Ozon-e)

6 „ Midnight Walk“ Bogdan Szweda & Easy Rider (CD – Ozon-e)

Opinie naszych widzów (3)

 • 10,0/ 10

  Świetny koncert! Bardzo miło spędzony czas.

  po.....@....pl / 30 maja 2019

 • 10,0/ 10

  Bardzo klimatyczny spektakl. Ciepłe poetyckie teksty. Fajna muzyka i wykonanie. Same plusy dla tego kameralnego przedstawienia.

  le.....@gm...il.com / 01 lutego 2018

 • 10,0/ 10

  cudowne piosenki ku pokrzepieniu serc.Można by zaleca je jako antidotum na smutki

  an.....@gm...il.com / 01 lutego 2018

PROM Kultury Saska Kępa - Adres i dojazd

ul. Brukselska 23
03-973 Warszawa

http://promkultury.pl/

Kup bilet