Muzyka dawna na Zamku Królewskim / Pękiel - Jarzębski - Mielczewski - zdjęcie

Średnia ocena

3 oddane głosy

9,0 / 10

Muzyka dawna na Zamku Królewskim / Pękiel - Jarzębski - Mielczewski

PROGRAM

Marcin Mielczewski – Magnificat

Adam Jarzębski – Concerto terzo

Bartłomiej Pękiel – Magnum Nomen Domini

Adam Jarzębski – Concerto a 3 „Norimberga”

Bartłomiej Pękiel – Dulcis Amor Jesu

Adam Jarzębski – Concerto a 3 „Tamburetta”

Bartłomiej Pękiel – Missa concertata „La Lombardesca”

Obsada

SOLIŚCI POLSKIEJ OPERY KRÓLEWSKIEJ

CHÓR KAMERALNY PRZY POLSKIEJ OPERZE KRÓLEWSKIEJ

CAPELLA REGIA POLONA

KRZYSZTOF GARSTKA KLAWESYN, DYRYGENT

Opinie naszych widzów (1)

  • 8,0/ 10

    Zupełnie nieznane kompozycje zabrzmiały znakomicie w wykonaniu artystów. Zespół nieliczny a uzyskał mocne brzmienie, mógłby występować w wielkich salach koncertowych. Soliści - młodzi śpiewacy ale piękne głosy, czyste i mocne.

    ma.....@gm...il.com / 28 maja 2019

Polska Opera Królewska

Polska Opera Królewska powołana została w odniesieniu do historycznych korzeni opery w Polsce, sięgających czasów dynastii Wazów. Z inicjatywy wielkiego miłośnika i mecenasa tej sztuki – króla Władysława IV – w 1637 roku na Zamku Królewskim w Warszawie powstała pierwsza stała scena operowa w Europie. Złoty czas opery polskiej to także lata panowania Stanisława Augusta Poniatowskiego. Jego wyśmienitemu gustowi zawdzięczamy budowę Teatru Królewskiego w Letniej Rezydencji Łazienki Królewskie – szczęśliwie zachowanej od zniszczeń perły wśród nielicznych już oryginalnych XVIII-wiecznych teatrów dworskich tego okresu, który stanie się ważnym miejscem działalności Polskiej Opery Królewskiej.

Polska Opera Królewska podejmuje tę tradycję w nowej rzeczywistości, rzeczywistości Wspólnoty Europejskiej i Rzeczypospolitej Polskiej, a swą powinność i tożsamość buduje wokół kardynalnych i fundamentalnych wartości kultury Europy, którymi stale i niezmiennie są Prawda, Dobro, Piękno.

UWAGA: Informujemy, że osoby spóźnione będą wpuszczane na widownię dopiero w trakcie przerwy, o ile została ona przewidziana podczas danego wydarzenia. Osobom spóźnionym niewpuszczonym na widownię nie przysługuje zwrot kosztu biletu.

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

Inne wydarzenia w tej instytucji:

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.