Muzyka Dawna na Zamku Królewskim / Mesjasz Haendla - zdjęcie

Średnia ocena

1 oddany głos

10,0 / 10

Muzyka Dawna na Zamku Królewskim / Mesjasz Haendla

Oratorium Mesjasz zajmuje szczególne miejsce w twórczości G. F. Haendla. Siła jego wyrazu oraz uniwersalność przesłania sprawiły, iż jeszcze za życia kompozytora Mesjasz został okrzyknięty Arcydziełem. Skomponowane w zaledwie 24 dni oratorium cieszy się niegasnącą popularnością, za każdym razem wzbudzając entuzjazm publiczności.

Libretto przygotowane przez Charlesa Jennensa jest kompilacją tekstów zaczerpniętych z Biblii Króla Jakuba oraz Modlitewnika Powszechnego. Każda z trzech części utworu podejmuje osobny wielki temat. Część pierwsza zawiera proroctwo przyjścia na świat Zbawiciela. Druga część, zwieńczona słynnym chórem Alleluja, jest opowieścią o życiu, śmierci i zmartwychwstaniu Chrystusa. Natomiast część ostatnia koncentruje się wokół zapowiedzi zbawienia ludzkości.

Znakomitym solistom oraz chórowi Polskiej Opery Królewskiej towarzyszyć będzie zespół specjalizujący się w wykonawstwie muzyki dawnej – Capella Regia Polona. Przy klawesynie zasiądzie Krzysztof Garstka, który poprowadzi wykonanie dzieła.

Źródło zdjęcia: https://operakrolewska.pl/

Obsada

MARTA BOBERSKA - SOPRAN

ANETA ŁUKASZEWICZ - ALT

SYLWESTER SMULCZYŃSKI - TENOR

ANDRZEJ KLIMCZAK - BAS

CHÓR POLSKIEJ OPERY KRÓLEWSKIEJ

CAPELLA REGIA POLONA

KRZYSZTOF GARSTKA - KLAWESYN, DYRYGENT

Realizacja

SOLIŚCI I CHÓR POLSKIEJ OPERY KRÓLEWSKIEJ

CAPELLA REGIA POLONA

INSPICJENT - AGNIESZKA ORLIKOWSKA

Polska Opera Królewska - Adres i dojazd

https://operakrolewska.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.