Filtry:

Sortuj:

Więcej filtrów:

Więcej filtrów
  1. Jeśli chcesz wyszukać repertuar teatrów w Warszawie, wybierz w górnym rozwijanym menu nazwę miejscowości.
  2. Jeśli chcesz wybrać repertuar danego teatru w filtrach, wybierz nazwę szukanej instytucji.
  3. Wybierz zakres dat, aby zobaczyć, jaki będzie repertuar.
  4. Możesz również zawęzić wybór do wydarzeń z danego gatunku np. komedie albo do biletów w wybranej cenie np. do 40 zł.
  5. Jeśli chcesz znaleźć tylko bilety w promocyjnych cenach, zaznacz checkbox "Promocyjna cena".
  6. Korzystając z naszego serwisu, w łatwy sposób znajdziesz repertuar teatr Warszawa

Park Miniatur

Krakowskie Przedmieście 66, Warszawa.

Fundacja Parku Miniatur Województwa Mazowieckiego została założona w 2014 roku przez grupę pasjonatów historii i architektury Warszawy, skupionych wokół idei przywracania pamięci o przedwojennej stolicy i rozpowszechniania wiedzy warsavianistycznej.

Celem statutowym organizacji jest działalność oświatowa, kulturalna, edukacyjna w zakresie dziedzictwa narodowego, szerzenia kultury i historii m. st. Warszawy, województwa mazowieckiego oraz Polski.
W ramach Fundacji powstał projekt Park Miniatur Województwa Mazowieckiego, realizujący te założenia. Jako jedyna tego typu instytucja w swojej ekspozycji posiada makiety budynków, które wyróżnia szczególne znaczenie w historii Warszawy i Polski, a które zniknęły z krajobrazu miasta lub zostały znacząco przekształcone. Poprzez naszą wystawę pragniemy pokazać nie tylko ogrom zniszczeń Warszawy, które miały miejsce w trakcie II Wojny Światowej, ale przede wszystkim piękno architektury przedwojennej stolicy.
Założeniem projektu, obok prezentacji miniatur, jest przywracanie pamięci o ludziach i zdarzeniach związanych z nieistniejącymi obecnie perłami architektury Warszawy.

PARK MINIATUR WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO
Obecnie w ekspozycji PMWM „Utracone perły architektury” znajduje się dziesięć miniatur budynków z XVIII i XIX wieku, będących częścią historycznego, architektonicznego założenia Osi Saskiej, a które zniknęły z krajobrazu Warszawy lub zmieniły swoją formę.
Miniatury opracowano w skali 1:25 (według międzynarodowego standardu stosowanego w parkach miniatur) wraz z najdrobniejszymi szczegółami wystroju architektonicznego oraz licznymi elementami otoczenia właściwymi epoce, której odpowiada dany model. Dla poszczególnych budowli wykonaliśmy liczne figurki postaci w strojach z epoki oraz pojazdów – od karoc i tramwajów konnych po samochody.
Docelowo projekt zakłada realizację pięćdziesięciu miniatur przedstawiających nie tylko warszawskie budynki, ale również obiekty z całego województwa mazowieckiego.

Repertuar Park Miniatur w Warszawie

Brak wydarzeń spełniających kryteria wyszukiwania.