Koncert Krystyny Tkacz - zdjęcie

Koncert Krystyny Tkacz

„Gdyby Krystyna Tkacz występowała na Broadwayu, zapewne nie tylko byłaby jego gwiazdą, ale już dawno pisano by utwory specjalnie dla niej” – napisał Tomasz Raczek o śpiewającej aktorce, którą większość z nas doskonale kojarzy przede wszystkim z telewizyjnych ekranów. Zapraszamy na wyjątkowy wieczór z artystką!

Na deskach teatrów, przed kinowymi i telewizyjnymi kamerami gra role kobiet charakternych, silnych, dominujących. Drugim powołaniem Krystyny Tkacz jest piosenka i na tym polu ma nie mniejsze doświadczenie. Do zawodu przygotowana jest wyjątkowo starannie: ukończyła Liceum Muzyczne we Wrocławiu (śpiew, klarnet, perkusja) a później Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. L. Solskiego w Krakowie. Zadebiutowała w czasach studenckich na festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie zdobywając II nagrodę, dwa lata później na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu wyśpiewała III nagrodę. Jej recitale na Festiwalu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu przyjmowane były zawsze owacyjnie, a kreacje w piosenkach Brechta przeszły już do legendy. O sobie mówi: „Jestem aktorką śpiewającą a nie aktorką-piosenkarką” i to w zasadzie tłumaczy wszystko a równocześnie stawia ją w zupełnie innym wymiarze – rzadko osiągalnym dla wykonawców.

Na recital złożą się kompozycje Agnieszki Osieckiej, Krzysztofa Komedy, Jerzego Wasowskiego, Bertolda Brechta, Kurta Tucholskyego, Piotra Bukartyka i innych. Widzowie będą mogli posłuchać piosenek mniej znanych takich jak „Paczka”, „Odrobinka winka”, „Wyszła sobie kurwa pod latarnię”, „Pijacka piosenka”, „Dama z awansu”, „Jeżeli miłość jest”, ale także wspólnie z artystką zaśpiewać piosenki takie jak: „Ja nie chcę spać”, „Uciekaj moje serce”, „Drań”, czy „Ubóstwiam drakę”. Artystce towarzyszyć będzie przy fortepianie Urszula Borkowska/ Tomasz Bajerski.

Na scenie występuje Krystyna Tkacz.

Czas trwania: 80 minut

Ośrodek Kultury w Wieliszewie - Adres i dojazd

Wieliszew, ul. Modlińska 1

http://www.ok.wieliszew.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.