Judy - spektakl muzyczny - zdjęcie Judy - spektakl muzyczny - zdjęcie

Judy - spektakl muzyczny

„To nie samobójstwo – była po prostu zmęczona, jak kwiat, który daje światu radość i piękno, a potem więdnie” - powiedziała Liza Minnelli po śmierci matki, legendarnej amerykańskiej aktorki i wokalistki Judy Garland. Zapraszamy na spektakl muzyczny inspirowany życiem gwiazdy, powstały na podstawie tekstów Sławomira Chwastowskiego, w reżyserii Dominika Nowaka, z doskonałymi kreacjami Katarzyny Misiewicz-Żurek i Lesława Żurka. Sala Koncertowa im. Krzysztofa Klenczona w Wieliszewie - piątek, 17 maja, godz. 19. Bilety w cenie 45 zł dostępne w biurze GCK w Łajskach, sprzedaż internetowa: www.ewejsciowki.pl.

spektakl muzyczny na podstawie tekstów Sławomira Chwastowskiego

reżyseria: Dominik Nowak

obsada: Katarzyna Misiewicz-Żurek, Lesław Żurek

przy fortepianie Adam Ćwiek/ Przemysław Zalewski

„Judy” to spektakl muzyczny inspirowany życiem oraz twórczością legendarnej amerykańskiej aktorki i wokalistki Judy Garland. Akcja przedstawienia rozgrywa się w 1969 roku w garderobie gwiazdy w kopenhaskiej sali koncertowej tuż przed jej ostatnim wyjściem na scenę – trzy tygodnie później Garland znaleziono martwą w jej wynajętym domu w Londynie. Przyczyną śmierci było „przypadkowe przedawkowanie barbituranów”, próby samobójczej nie stwierdzono. Koroner dodał, że Garland i tak żyła „na kredyt” między innymi z powodu marskości wątroby. Miała 47 lat. Ceremonię pogrzebową przeprowadził pastor, który trzy miesiące wcześniej udzielił jej ostatniego, piątego już ślubu. Liza Minnelli powiedziała o śmierci swojej matki: „To nie samobójstwo – była po prostu zmęczona, jak kwiat, który daje światu radość i piękno, a potem więdnie”.

Spektakl jest zabawną i jednocześnie gorzką opowieścią o życiu „tam, gdzie gwiazd jest więcej niż na niebie”, refleksją nad przemijaniem i blaknięciem blasku sławy, próbą rozliczenia się z całym życiem. Zaglądając do garderoby Judy Garland podglądamy jej intymny świat schowany przed publicznością, słuchamy piosenek śpiewanych „tylko dla siebie”, śmiejemy się z anegdot, które nigdy nie ujrzały światła dziennego, stajemy się adresatem zwierzeń ze świata znajdującego się „gdzieś tam ponad tęczą”. Scenariusz spektaklu powstał na podstawie tekstów Sławomira Chwastowskiego.

Czas trwania: 90 minut

Zwiastuny

Realizacja

spektakl muzyczny na podstawie tekstów Sławomira Chwastowskiego

reżyseria: Dominik Nowak

przy fortepianie Adam Ćwiek/ Przemysław Zalewski

Ośrodek Kultury w Wieliszewie

Ośrodek Kultury w Wieliszewie powstał w styczniu 2006 roku na bazie funkcjonującego od roku 2000 Referatu Kultury i Sportu. 1 marca 2014 r. został połączony z Biblioteką Publiczną Gminy Wieliszew, tworząc nową Instytucję Kultury pod nazwą Ośrodek Kultury w Wieliszewie. Ośrodek Kultury jest jednostką organizacyjną Gminy Wieliszew, jest wpisany do rejestru instytucji kultury i posiada osobowość prawną.

Celem Ośrodka jest prowadzenie wielokierunkowej działalności rozwijającej i zaspokajającej potrzeby mieszkańców w dziedzinie kultury i rozrywki, a także upowszechnianie i promocja kultury lokalnej w kraju i zagranicą. Do podstawowych zadań Ośrodka należy: organizowanie różnorodnych form edukacji kulturalnej i wychowania przez sztukę, patronowanie amatorskiemu ruchowi artystycznemu, kołom i klubom zainteresowań, sekcjom, zespołom i innym, upowszechnianie i rozwijanie kultury w gminie, organizowanie różnorodnych imprez kulturalnych promujących kulturę dla dzieci, młodzieży i dorosłych, prowadzenie zajęć zespołowych i działalności wydawniczej i promocyjnej oraz współdziałanie z instytucjami, organizacjami społecznymi i stowarzyszeniami w zakresie lepszego zaspokajania potrzeb kulturalnych mieszkańców gminy oraz koordynowanie działań organizacji kulturalnych na terenie gminy.

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

9,1
Średnia ocena
Genialne wykonanie i aranżacja!
- Beata

Dziś / 19:30

+ inne terminy

Gatunek: Muzyczny
9,3
Średnia ocena

24.06 / 19:30

+ inne terminy

Gatunek: Muzyczny

Inne wydarzenia w tej instytucji:

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.