Ośrodek Kultury w Wieliszewie

Ośrodek Kultury w Wieliszewie powstał w styczniu 2006 roku na bazie funkcjonującego od roku 2000 Referatu Kultury i Sportu. 1 marca 2014 r. został połączony z Biblioteką Publiczną Gminy Wieliszew, tworząc nową Instytucję Kultury pod nazwą Ośrodek Kultury w Wieliszewie. Ośrodek Kultury jest jednostką organizacyjną Gminy Wieliszew, jest wpisany do rejestru instytucji kultury i posiada osobowość prawną.

Celem Ośrodka jest prowadzenie wielokierunkowej działalności rozwijającej i zaspokajającej potrzeby mieszkańców w dziedzinie kultury i rozrywki, a także upowszechnianie i promocja kultury lokalnej w kraju i zagranicą. Do podstawowych zadań Ośrodka należy: organizowanie różnorodnych form edukacji kulturalnej i wychowania przez sztukę, patronowanie amatorskiemu ruchowi artystycznemu, kołom i klubom zainteresowań, sekcjom, zespołom i innym, upowszechnianie i rozwijanie kultury w gminie, organizowanie różnorodnych imprez kulturalnych promujących kulturę dla dzieci, młodzieży i dorosłych, prowadzenie zajęć zespołowych i działalności wydawniczej i promocyjnej oraz współdziałanie z instytucjami, organizacjami społecznymi i stowarzyszeniami w zakresie lepszego zaspokajania potrzeb kulturalnych mieszkańców gminy oraz koordynowanie działań organizacji kulturalnych na terenie gminy.

Nie wywołuj Lisy z lasu

Musical

Musical "Nie wywołuj Lisy z lasu" to osadzona w latach dwudziestych XX w. i pełna zaskakujących zwrotów akcji historia rodzeństwa, za sprawą którego spokojne życie paryżan zostało wywrócone do góry nogami. Na pierwszy z premierowych pokazów najnowszej produkcji Teatru Pod Pretekstem zapraszamy w sobotę 25 maja o godz. 18 do Sali Koncertowej im. Krzysztofa Klenczona w Wieliszewie. Bilety w cenie 25 zł dostępne w Gminnym Centrum Kultury w Łajskach oraz serwisie internetowym ewejsciowki.pl!

Seria okrutnych zbrodni na terenie popularnego kabaretu Moulin à Verre stała się widmem spędzającym sen z powiek jego kierownictwu, artystom i publiczności oraz paryskim stróżom prawa. Czy uda się zapobiec kolejnemu morderstwu? Jak potoczą się losy bohaterów? Tym razem w dużej mierze zależeć będzie to także od Was! "Nie wywołuj Lisy z lasu" to najnowsze dziecko młodych, zdolnych artystów Teatru Muzycznego "Pod Pretekstem", których dwa poprzednie musicale ("Dziewczyny lubią BOND" w roku 2017 oraz "Nie wszystko Roma co się świeci" w 2018 r.) wielokrotnie zapełniały sale widowiskowe w Wieliszewie i Legionowie. Jako młodzi ludzie z kilkuletnim doświadczeniem scenicznym, przy wsparciu Ośrodka Kultury w Wieliszewie, tworzą spektakle muzyczne, eksperymentując z formą i wzbogacając je o teatr tańca, kabaret czy improwizację.

Szczegóły