Mały Nemo w Krainie Snów - zdjęcie Mały Nemo w Krainie Snów - zdjęcie Mały Nemo w Krainie Snów - zdjęcie Mały Nemo w Krainie Snów - zdjęcie Mały Nemo w Krainie Snów - zdjęcie Mały Nemo w Krainie Snów - zdjęcie Mały Nemo w Krainie Snów - zdjęcie

Średnia ocena

8 oddanych głosów

9,1 / 10

Mały Nemo w Krainie Snów

Mały Widz 4+

Historia Małego Nemo to adaptacja kultowego komiksu Winsora McCaya .Chłopiec zostaje zaproszony do niezwykłej krainy – królewna Morfea, córka króla Morfeusza, bardzo chce go poznać. W tej magicznej podróży pojawia się wielu dziwnych i zabawnych bohaterów. Opowieść o Krainie Snów z pewnością wciągnie widzów w każdym wieku. Twórcy niewątpliwie stoją przed trudnym zadaniem – jak uruchomić obrazy z komiksu, by nie zgubić kreski McCaya?

Taką szansę daje teatr formy i lalki - tutaj wszystko jest możliwe, podobnie jak w snach Małego Nemo. Obrazy plastycznie zmieniają się, jak w kalejdoskopie – bo światem snów rządzą podobne reguły co teatrem. W spektaklu pojawią się różne typy lalek, tak odmienne jak kolejne postaci spotykane przez naszego małego bohatera w Krainie Snów.

Ojciec Nemo to pionier w tej dziedzinie. Komiks publikowały "New York Herald" oraz "New York American" między rokiem 1905 a 1927.

Autor jest laureatem nagrody The Will Eisner Award Hall of Fame.

Na scenie występują między innymi Karolina Sadowska, Honorata Mierzejewska-Mikosza, Tomasz Czaplarski, Elżbieta Grad, Jarosław Cupriak, Adam Hajduczenia.

Czas trwania: 90 minut

Zwiastuny

Realizacja

Scenariusz i reżyseria: Andrzej Bartnikowski

Asystent reżysera: Yevhenia Olkhova

Scenografia: Monika Wójcik

Muzyka: Maria i Marcin Rumińscy

Choreografia: Witold Jurkiewicz, Marlena Bełdzikowska

Opinie naszych widzów (3)

 • 9,0/ 10

  Super spektakl dla dzieci i doroslych. Ciekawa fabula, super aktorzy, interakcje z dziecmi.. Bardzo mi sie podobalo 😉

  jo.....@gm...il.com / 06 lutego 2019

 • 9,0/ 10

  Spektakl bardzo dobrze przygotowany, piękne kostiumy,wspaniała gra aktorska oraz humor dla dzieci i dla dorosłych. Jedynym minusem był czas trwania, dla moich pięciolatek było jednak ciut za dlugo

  km.....@in...ia.pl / 07 listopada 2017

 • 7,0/ 10

  Bardzo żywy i ciekawy spektakl. Cieszę, że nie zabrakło w nim animacji świetlnych, podkładów muzycznych, które wzmocniły jakość przedstawienia. Zdecydowanie do polecenia innym. Spektakl był delikatnie za długi, Dosłownie na 10 minut przed końcem trzeba było już walczyć z cierpliwością dzieci:). Niektóre sceny z uderzaniem lalek może nie były konieczne? ale może też miały wzmocnić przekaz?... trudno mi to jednoznacznie ocenić. Ogólnie bardzo ' na plus' - oby więcej takich wydarzeń w naszym mieście!

  a......@ed...up.pl / 06 listopada 2017

Olsztyński Teatr Lalek - Adres i dojazd

Bartosza Głowackiego 17
11-041 Olsztyn

http://www.teatrlalek.olsztyn.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.