Zemsta - zdjęcie Zemsta - zdjęcie Zemsta - zdjęcie Zemsta - zdjęcie Zemsta - zdjęcie Zemsta - zdjęcie Zemsta - zdjęcie Zemsta - zdjęcie Zemsta - zdjęcie Zemsta - zdjęcie Zemsta - zdjęcie Zemsta - zdjęcie

Średnia ocena

4 oddane głosy
3 zainteresowane osoby

9,5 / 10

Zemsta

9,5/ 10

Hrabia Aleksander Fredro o Polaków życiu sąsiedzkim. Ile to już razy śmieliśmy się ze sporu o mur graniczny i fanfaronad Papkina? Ile wspaniałych i legendarnych kreacji aktorskich zyskaliśmy dzięki Zemście? To arcydzieło polskiej literatury to jednak nie tylko klasyka komedii – elementarz komizmu sytuacyjnego, przerysowanych postaci czy humoru słownego – ale również jeden z najbardziej krytycznych utworów o polskości, często w szyderczy i o dziwno wciąż aktualny sposób wyszydzający nasze narodowe przywary i słabostki. Utwór, którego ostrze zaczyna nam doskwierać, gdy mija już śmiech. Nasza Zemsta to próba dokonania współczesnej interpretacji tej romantycznej komedii, opowiadająca o konflikcie między Cześnikiem a Rejentem, ale jednocześnie wykpiwająca nas samych i czasy, w których żyjemy. Spektakl w absolutnie brawurowej obsadzie, w reżyserii znanego z ironii specjalisty od Gombrowicza, Waldemara Śmigasiewicza, wystawiany z okazji obchodów roku Aleksandra Fredry.

W spektaklu „Zemsta” rolą Rejenta swoje 40-lecie pracy artystycznej świętował Wiktor Zborowski.

Czas trwania: 110 minut
Źródło zdjęcia: http://ochteatr.com.pl/

Zwiastuny

Obsada

Cezary Żak - zdjęcie

Cezary Żak
Cześnik, Maciej Raptusiewicz

Wiktor Zborowski - zdjęcie

Wiktor Zborowski
Rejent Milczek

Piotr Cyrwus - zdjęcie

Piotr Cyrwus
Rejent Milczek

Artur Barciś - zdjęcie

Artur Barciś
Józef Papkin

Zofia Zborowska - zdjęcie

Zofia Zborowska
Klara Raptusiewiczówna

Michał Piela - zdjęcie

Michał Piela
Wacław Milczek

Jan Mayzel - zdjęcie

Jan Mayzel
Dyndalski

Violetta Arlak - zdjęcie

Violetta Arlak
Podstolina, Hanna Czepiersińska

Adam Serowaniec - zdjęcie

Adam Serowaniec
Michał Kafar

Otar Saralidze - zdjęcie

Otar Saralidze
Maciej Miętus

Kamil Pruban - zdjęcie

Kamil Pruban
Maciej Miętus

Realizacja

Reżyseria: Waldemar Śmigasiewicz

Scenografia, kostiumy: Maciej Preyer

Światło: Waldemar Śmigasiewicz, Maciej Preyer

Ruch sceniczny: Emil Wesołowski

Asystent scenografa: Małgorzata Domańska

Opracowanie muzyczne: Waldemar Śmigasiewicz, Michał Cacko

Producent wykonawczy i asystent reżysera: Alicja Przerazińska

Opinie naszych widzów (2)

  • 10,0/ 10

    Córka z koleżankami bardzo zadowolone.

    ry.....@gm...il.com / 10 maja 2019

  • 10,0/ 10

    Rewelacyjna obsada i gra aktorska. To trzeba zobaczyć!

    ja.....@....pl / 29 marca 2019

Och-Teatr

Fundacja Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury to Fundacja rodzinna. Założycielami i fundatorami są Krystyna Janda – aktorka, Edward Kłosiński – operator filmowy i Maria Seweryn – aktorka. W życiu prywatnym – rodzina. Głównym celem statutowym Fundacji jest wspieranie i upowszechnianie kultury, w szczególności poprzez prowadzenie teatrów. Kolejne to pomoc ludziom w dostępie do kultury i teatru, opieka nad osobami „wykluczonymi”, współpraca z domami dziecka, warszawskimi szpitalami, domami opieki, domami wychowawczymi, Uniwersytetami Trzeciego Wieku, domami spokojnej starości itp., a także działalność charytatywna oraz promocja młodych artystów.

Sukces, rozrastający się repertuar oraz rosnąca liczba widzów, a także niewielka liczba miejsc na widowni (Teatr Polonia liczy 266 miejsc) sprawiły, że Fundacja w 2009 r. wynajęła od przedsiębiorstwa MAX-FILM budynek dawnego Kina Ochota i przystąpiła do remontu zaniedbanego kina.

16 stycznia 2010 r. nastąpiło otwarcie Och-Teatru z 447. miejscami na widowni. Scena zaczęła „życie” premierą „Wassy Żeleznowej” Gorkiego. Od tego momentu teatr zaczął grać regularnie, przejmując część repertuaru od Teatru Polonia oraz tworząc własny, kierunkując tę scenę także na scenę muzyczną.

Wiosną 2011 r. doszło do osłabienia kondycji finansowej Fundacji, spowodowanej zarówno problemami organizacyjnymi, jak i przyczynami zewnętrznymi. Zarząd Fundacji zarządził reorganizację działania obu teatrów – począwszy od zmiany koncepcji repertuarowej scen, po zmiany formalne i organizacyjne. Po 18 miesiącach kryzysu Fundacja stanęła na nowo na nogi. Sprofilowano wszystkie sceny. Teatr Polonia ze sceną Fioletowe Pończochy podejmuje w tej chwili tematy trudniejsze, Och-Teatr został przeznaczony do grania repertuaru lżejszego, choć te profile scen nie są sztywne.

Latem roku 2013 został przeprowadzony dalszy remont budynku Och-Teatru, a 21.09 premierą spektaklu „Pierwsza Dama” w reż. Grzegorza Warchoła zainaugurowana została nowa scena, Och-Cafe Teatr, mieszcząca się w kawiarni i obszernych holach teatru, z planami grania odmiennego od pozostałych scen repertuaru – poruszającego problemy aktualne, społeczne. Nowa scena zakłada także inne relacje z widzami, bardziej interaktywne.

Adres i dojazd

ul. Grójecka 65
05-077 Warszawa

http://www.ochteatr.com.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

9,5
Średnia ocena

26.09 / 19:30

+ inne terminy

Gatunek: Komedia
9,3
Średnia ocena
Mistrzostwo świata! Muszę to powtórzyć!
- Anna

10.09 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Komedia
9,1
Średnia ocena

24.08 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Komedia

Inne wydarzenia w tej instytucji:

7,3
Średnia ocena

16.07 / 19:30

+ inne terminy

Gatunek: Dramat
9,5
Średnia ocena

19.07 / 19:30

+ inne terminy

Gatunek: Komedia
Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.