Stowarzyszenie Umarłych Poetów - zdjęcie Stowarzyszenie Umarłych Poetów - zdjęcie Stowarzyszenie Umarłych Poetów - zdjęcie Stowarzyszenie Umarłych Poetów - zdjęcie Stowarzyszenie Umarłych Poetów - zdjęcie Stowarzyszenie Umarłych Poetów - zdjęcie Stowarzyszenie Umarłych Poetów - zdjęcie Stowarzyszenie Umarłych Poetów - zdjęcie Stowarzyszenie Umarłych Poetów - zdjęcie Stowarzyszenie Umarłych Poetów - zdjęcie Stowarzyszenie Umarłych Poetów - zdjęcie

Średnia ocena

32 oddanych głosów
211 zainteresowanych osób

9,3 / 10

Stowarzyszenie Umarłych Poetów

9,3/ 10

Teatralna wersja kultowego filmu Petera Weira. W Akademii Weltona, elitarnej męskiej szkole z internatem, rozpoczyna się kolejny rok szkolny. Do grona pedagogów dołącza nowy charyzmatyczny wykładowca języka angielskiego – John Keating. Czterem zasadom akademii, którymi są: tradycja, honor, dyscyplina i doskonałość, przeciwstawia inny sposób kształcenia i wychowania. Ciekawość świata, wrażliwość na literaturę piękną, umiejętność samodzielnego myślenia i chęć rozwijania indywidualnych pasji – to wartości, które próbują realizować jego uczniowie w tajnym klubie entuzjastów poezji. Co zwycięży: restrykcyjnie przestrzegana tradycja czy prawo do marzeń, wolności i młodzieńczego buntu?

Czas trwania: 110 minut
Źródło zdjęcia: fot. Katarzyna Kural-Sadowska

Realizacja

Reżyseria: Piotr Ratajczak

Opracowanie muzyczne: Piotr Ratajczak

Przekład: Bartosz Wierzbięta

Dramaturgia: Maria Marcinkiewicz-Górna

Scenografia i światło: Marcin Chlanda

Kostiumy: Grupa Mixer

Choreografia: Arkadiusz Buszko

Asystentka ds. scenografii i kostiumów: Małgorzata Domańska

Producent wykonawczy i asystent reżysera: Jan Malawski

Opinie naszych widzów (9)

 • 10,0/ 10

  Znakomita gra aktorska. Swietna rezyseria i oprawa muzyczna.

  pa.....@....pl / 20 maja 2019

 • 10,0/ 10

  Świetny spektakl, świetnie wyreżyserowany. Młodzież zachwycająca, każda postać uczniowska- przykuwająca uwagę. Gratulacje!!!

  ma.....@in...ia.pl / 20 maja 2019

 • 10,0/ 10

  Bardzo dobrze przygotowany przekład książki na scenę teatralną. Bardzo wyrazista i przekonująca gra aktorów

  rm.....@po...ta.onet.eu / 19 maja 2019

 • 9,0/ 10

  Wydawało się że nie można zrobić spektaklu który byłby dobry co najmniej jak film, który jest w jakimś sensie kultowy. Ale Och Teatr nie ma się czego wstydzić ... wyszło bardzo poprawnie!

  el.....@gm...il.com / 19 maja 2019

 • 9,0/ 10

  Nie wierzyłam, że zmierzenie się z legendą, jaką bez wątpienia jest film, może się udać. Udało się! Malajkat nie próbuje naśladować roli Robina Williamsa - on kreuje rolę profesora Johna Keatinga po swojemu. Zadziwiającym jest stworzenie całej scenografii przy wykorzystaniu właściwie jedynie szkolnych biurek, krzeseł i światła.

  ma.....@....pl / 22 kwietnia 2019

Och-Teatr

Fundacja Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury to Fundacja rodzinna. Założycielami i fundatorami są Krystyna Janda – aktorka, Edward Kłosiński – operator filmowy i Maria Seweryn – aktorka. W życiu prywatnym – rodzina. Głównym celem statutowym Fundacji jest wspieranie i upowszechnianie kultury, w szczególności poprzez prowadzenie teatrów. Kolejne to pomoc ludziom w dostępie do kultury i teatru, opieka nad osobami „wykluczonymi”, współpraca z domami dziecka, warszawskimi szpitalami, domami opieki, domami wychowawczymi, Uniwersytetami Trzeciego Wieku, domami spokojnej starości itp., a także działalność charytatywna oraz promocja młodych artystów.

Sukces, rozrastający się repertuar oraz rosnąca liczba widzów, a także niewielka liczba miejsc na widowni (Teatr Polonia liczy 266 miejsc) sprawiły, że Fundacja w 2009 r. wynajęła od przedsiębiorstwa MAX-FILM budynek dawnego Kina Ochota i przystąpiła do remontu zaniedbanego kina.

16 stycznia 2010 r. nastąpiło otwarcie Och-Teatru z 447. miejscami na widowni. Scena zaczęła „życie” premierą „Wassy Żeleznowej” Gorkiego. Od tego momentu teatr zaczął grać regularnie, przejmując część repertuaru od Teatru Polonia oraz tworząc własny, kierunkując tę scenę także na scenę muzyczną.

Wiosną 2011 r. doszło do osłabienia kondycji finansowej Fundacji, spowodowanej zarówno problemami organizacyjnymi, jak i przyczynami zewnętrznymi. Zarząd Fundacji zarządził reorganizację działania obu teatrów – począwszy od zmiany koncepcji repertuarowej scen, po zmiany formalne i organizacyjne. Po 18 miesiącach kryzysu Fundacja stanęła na nowo na nogi. Sprofilowano wszystkie sceny. Teatr Polonia ze sceną Fioletowe Pończochy podejmuje w tej chwili tematy trudniejsze, Och-Teatr został przeznaczony do grania repertuaru lżejszego, choć te profile scen nie są sztywne.

Latem roku 2013 został przeprowadzony dalszy remont budynku Och-Teatru, a 21.09 premierą spektaklu „Pierwsza Dama” w reż. Grzegorza Warchoła zainaugurowana została nowa scena, Och-Cafe Teatr, mieszcząca się w kawiarni i obszernych holach teatru, z planami grania odmiennego od pozostałych scen repertuaru – poruszającego problemy aktualne, społeczne. Nowa scena zakłada także inne relacje z widzami, bardziej interaktywne.

Adres i dojazd

ul. Grójecka 65
05-077 Warszawa

http://www.ochteatr.com.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

8,4
Średnia ocena
Super spektakl, polecam każdemu. Świetna gra aktorów, dobór muzyki, dialogi.
- Anna

20.07 / 18:00

+ inne terminy

Gatunek: Dramat
8,3
Średnia ocena
Poruszająca historia, inteligentna, ze smakiem
- Jakub

23.07 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Dramat

Inne wydarzenia w tej instytucji:

7,4
Średnia ocena

25.06 / 19:30

+ inne terminy

Gatunek: Komedia
9,3
Średnia ocena

29.06 / 17:00

+ inne terminy

Gatunek: Monodram
Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.