Prapremiera dreszczowca - zdjęcie Prapremiera dreszczowca - zdjęcie Prapremiera dreszczowca - zdjęcie Prapremiera dreszczowca - zdjęcie Prapremiera dreszczowca - zdjęcie Prapremiera dreszczowca - zdjęcie Prapremiera dreszczowca - zdjęcie Prapremiera dreszczowca - zdjęcie Prapremiera dreszczowca - zdjęcie

Średnia ocena

10 oddanych głosów

9,1 / 10

Prapremiera dreszczowca

9,1/ 10

Prapremiera dreszczowca to adaptacja sztuki, która w Londynie święci tryumfy jako The Play That Goes Wrong.

Zabawna opowieść o amatorskim teatrze, o tym, że wszystko, co złe, może zdarzyć się właśnie w dniu premiery... Komedia o aktorach i ich pracy, o kulisach teatru, o mechanizmach i kłopotach tworzenia iluzji. Wykładowcy i studenci pewnej uczelni prowadzą grupę teatralną i zamierzają wystawić napisaną w latach 20. XX w. sztukę o tajemniczym morderstwie. Zbliżają się do premiery, ale wszystko idzie nie tak, jak powinno. Nieszczęśliwe wypadki, które tylko teoretycznie mogłyby mieć miejsce, zdarzają się wszystkie, jeden po drugim. Pech, brak profesjonalizmu, lekkomyślność obsługi i trema aktorów, doprowadzają do istnego pandemonium, widzowie zaś raz po raz doprowadzani są do płaczu ze śmiechu… Czy aktorzy i widzowie dotrwają do ukłonów?

Prapremiera dreszczowca napisana została przez zawodowych aktorów. Grana jest z powodzeniem na West Endzie, została też znakomicie przyjęty na festiwalu w Edynburgu. W prestiżowym konkursie „What’s On Stage 2014” otrzymała przyznawany przez publiczność tytuł „najlepszej nowej komedii”. Zapraszamy na polską prapremierę!

W spektaklu występują między innymi Andrzej Pieczyński, Izabela Dąbrowska, Adam Krawczuk, Patrycja Szczepanowska, Tomasz Drabek, Maciej Wierzbicki, Rafał Rutkowski.

Źródło zdjęcia: https://ochteatr.com.pl/

Zwiastuny

Realizacja

Tłumaczenie: Elżbieta Woźniak

Reżyseria: Grzegorz Warchoł

Jan Malawski - głos

Scenografia i kostiumy: Maciej Preyer

Światło: Waldemar Zatorski

Dźwięk: Radosław Grabski

Asystent scenografa i kostiumologa: Małgorzata Domańska

Producent wykonawczy i asystent reżysera: Jan Malawski

W spektaklu został wykorzystany Hymn Koronacyjny „Zadok the Priest” G.F. Händla w wykonaniu Chóru Akademickiego Politechniki Warszawskiej pod batutą Dariusza Zminickiego.

Opracowanie, przygotowanie i wykonanie efektów pirotechnicznych: MAGIC CREW Wojciech Rotowski Andrzej Banach.

Opinie naszych widzów (2)

  • 10,0/ 10

    Swietnie się bawiliśmy Polecamy

    no.....@....pl / 09 sierpnia 2019

  • 9,0/ 10

    Bardzo fajny. Kameralna atmosfera. Aktorzy pokazali klasę!

    ko.....@st...us.com / 08 sierpnia 2019

Och-Teatr - Adres i dojazd

ul. Grójecka 65
05-077 Warszawa

http://www.ochteatr.com.pl/

Kup bilet