Osy - zdjęcie Osy - zdjęcie Osy - zdjęcie Osy - zdjęcie Osy - zdjęcie Osy - zdjęcie Osy - zdjęcie Osy - zdjęcie Osy - zdjęcie Osy - zdjęcie

Średnia ocena

10 oddanych głosów

7,9 / 10

Osy

7,9/ 10

Dwóch mężczyzn i jedna kobieta, nie wiedząc, co zrobić ze swoim życiem i jak poradzić sobie z absolutną samotnością we wszechświecie, ruszają w odważną i tragikomiczną podróż do świata splątanych relacji pomiędzy nimi samymi. Próbują znaleźć wyjście z sytuacji, w której normalne środki komunikacji zawodzą. Żeby uwolnić się od samotności i samooszustwa, bohaterowie sztuki podejmują szaloną próbę wyrwania się z pułapki czasu, bytu i własnego ja. Jest to jednocześnie i bardzo śmieszne, i niezwykle przejmujące. Jak zawsze w sztukach Wyrypajewa: bardzo śmiesznie, trochę smutno, trochę okrutnie i wreszcie trochę o tym, jaki jest sens życia.

Iwan Wyrypajew uważa OSY za swój najlepszy dramat. Po pierwsze, to bardzo śmieszna i błyskotliwa komedia na ważny temat, po drugie zaś, ta sztuka ma nietypową strukturę, w której zawiera się ukryty przed spojrzeniem widza kod. Zgodnie z zamierzeniem autora powinien on wpływać na percepcję odbiorcy – czynić ją świadomą i klarowną. To sztuka o tym, jak widz ją odbiera.

Czas trwania: 80 minut
Źródło zdjęcia: Fot: Katarzyna Chmura

Zwiastuny

Realizacja

Reżyseria: Iwan Wyrypajew

Tłumaczenie: Agnieszka Lubomira Piotrowska

Scenografia: Anna Met

Kostiumy: Katarzyna Lewińska

Muzyka: Jacek Jędrasik

Reżyseria światła: Adam Czaplicki

Asystent scenografa i kostiumografa: Małgorzata Domańska

Producent: Piotr Duda (WEDA Dom Artystyczny)

Producent wykonawczy: Jan Malawski

Asystenci reżysera: Jan Malawski, Michał Rogalski

Opinie naszych widzów (8)

 • 10,0/ 10

  A WSZYSTKIEMU WINIEN DESZCZ........ NIE CZŁOWIEK

  2n.....@....pl / 27 czerwca 2019

 • 10,0/ 10

  świetna gra aktorów !

  ma.....@ba...sh.edu.pl / 24 czerwca 2019

 • 10,0/ 10

  Trochę jak performance czy psychodrama. Przesłanie trafia poprzez uczucia wywołane uczestnictwem w tym przedsięwzięciu. Intrygująca gra aktorów , każe cały cały czas poszukiwać odpowiedzi na pytanie które kryje się za tym wielokrotnie powtarzanym, gdzie był Marcus tamtego wieczora. Rozedrganie i przerysowanie obecne w sposobie podawania tekstu, mowie ciała, współbrzmi z rytmem obecnego życia przeładowanego informacjami w których się gubimy i i wiedząc tak wiele nic już nie wiemy, świata rozhisteryzowanego z jednej strony i spolaryzowanego zarazem na wzór paranoidalnego obrazu rzeczywistości. Doświadczamy tego na co dzień, ale ironia zawarta w tonie całego przedstawienia pozwala zobaczyć to ostrzej i równocześnie nabrać dystansu. Spektakl jest jak wir który na wciąga i nie pozwala nawet na chwilę oderwać się od tego co się dzieje na scenie, a po zakończeniu skłania do myślenia o tym co się właściwie wydarzyło, dlaczego tak i co to znaczy. Jest jak pasaż w muzyce, nieprzerwany, dobrze skomponowany, ma swój rytm i tempo na wzór utworów muzycznych

  kr.....@....pl / 24 maja 2019

 • 9,0/ 10

  Bardzo fajna gra aktorów., poza tym jestem pod wrażeniem przekazu całego spektaklu. ;-)

  ja.....@tl...en.pl / 26 czerwca 2019

 • 9,0/ 10

  Spektakl bardzo dobry, Z pozoru luźny, niezobowiązujący, uniwersalny pod kątem mnogości sensów. Każdy wyciągnie z niego coś dla siebie. Aktorsko - świetny. Polecam!

  ep.....@gm...il.com / 12 maja 2019

Och-Teatr - Adres i dojazd

ul. Grójecka 65
05-077 Warszawa

http://www.ochteatr.com.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

9,5
Średnia ocena

26.09 / 19:30

+ inne terminy

Gatunek: Komedia
9,4
Średnia ocena

19.09 / 19:30

+ inne terminy

Gatunek: Komedia
9,5
Średnia ocena

31.10 / 13:00

+ inne terminy

Gatunek: Komedia

Inne wydarzenia w tej instytucji:

6,0
Średnia ocena

22.08 / 19:30

+ inne terminy

Gatunek: Komedia
8,6
Średnia ocena

Jutro / 19:30

+ inne terminy

Gatunek: Komedia
Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.