Maria Callas. Master Class - zdjęcie Maria Callas. Master Class - zdjęcie Maria Callas. Master Class - zdjęcie Maria Callas. Master Class - zdjęcie

Średnia ocena

13 oddanych głosów
12 zainteresowanych osób

9,8 / 10

Maria Callas. Master Class

9,8/ 10

owrót Callas. Po latach, po wielu nowych opracowaniach Jej życia, setkach materiałów zamieszonych przez ostatnie 20 lat, wywiadów i filmów na youtube, po dwóch biograficznych filmach kinowych i kilku telewizyjnych, nowa interpretacja niezwykłego tekstu teatralnego Terrence’a McNally’ego MARIA CALLAS. MASTER CLASS.

I znów reżyseruje Andrzej Domalik, w roli Marii Callas na nowo Krystyna Janda, w nowym ujęciu. To wielokrotnie nagradzany, grany na całym świecie tekst. O miłości do sztuki. Do muzyki. Fascynujący. Dowodzący tezy, że życie bez sztuki nie ma sensu. Że sztuka potrafi sprawić, że wszystko, nawet codzienność, nabiera bogactwa i wartości. Opowieść o artystce, która z kolei sztuce oddała wszystko. Sztuce, która uczyniła ją szczęśliwą i podziwianą, a jednocześnie – samotną i zawiedzioną życiem. Wielka opowieść o pracy, warsztacie i relacji artysty z publicznością.

Na scenie występują między innymi Mateusz Dębski, Mateusz Zajdel, Jolanta Wagner, Agnieszka Adamczak, Rafał Bartmiński, Tadeusz Szlenkier.

Czas trwania: 150 minut

Realizacja

Tłumaczenie: Elżbieta Woźniak

Reżyseria: Andrzej Domalik

Konsultacja wokalna: Joanna Cortes

Scenografia i kostiumy: Krystyna Janda i Andrzej Domalik

Światło: Andrzej Domalik i Waldemar Zatorski

Projekcja multimedialna: Paweł Szymczyk

Asystent scenografa i kostiumologa: Małgorzata Domańska

Producent wykonawczy i asystent reżysera: Alicja Przerazińska

Opinie naszych widzów (5)

 • 10,0/ 10

  Bardzo dobra sztuka i genialna inscenizacja. Niestety, to był już ostatni spektakl. :(

  to.....@iw...cz.net.pl / 02 grudnia 2021

 • 10,0/ 10

  Spektakl był dla mnie wspaniałym przeżyciem. I bardzo żałuję, że wystawiany już nie będzie. Wszyscy aktorzy znakomici, a Pani Janda- Callas po prostu Master Class. Pozdrawiam.-

  vi.....@gm...il.com / 23 listopada 2021

 • 10,0/ 10

  Boski. Super aktorstwo Krystyny Jandy i reszty obsady. Cudowne glosy.

  do.....@....pl / 20 stycznia 2020

 • 10,0/ 10

  Wspaniały spektakl. Polecam serdzenie.

  ma.....@in...ia.pl / 14 grudnia 2019

 • 9,0/ 10

  To była nasza pierwsza wizyta w Och-Teatrze. Jakoś do tej pory się nie złożyło, choć na pewno warto. Zaskoczeni występem młodych śpiewaków i śpiewaczek. Znakomici! Jeżeli tak śpiewają mało nam dotychczas znani - o przyszłość polskiej opery można być spokojnym. Pani Janda - wspaniała jak zawsze, choć wydaje się, hm, nieco zmęczona (?). Aczkolwiek takie ujęcie roli schodzącej ze sceny diwy jakoś pasuje. Przedtem widywaliśmy Mistrzynię jako przebojową Shirley Valentine i Danutę Wałęsową. Klasa sama w sobie! Życzymy zdrowia i wszelkiej pomyślności!

  ga.....@in...ia.pl / 06 marca 2020

Och-Teatr - Adres i dojazd

ul. Grójecka 65, Warszawa

http://www.ochteatr.com.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.