Dobry wojak Szwejk idzie na wojnę - zdjęcie Dobry wojak Szwejk idzie na wojnę - zdjęcie Dobry wojak Szwejk idzie na wojnę - zdjęcie Dobry wojak Szwejk idzie na wojnę - zdjęcie Dobry wojak Szwejk idzie na wojnę - zdjęcie Dobry wojak Szwejk idzie na wojnę - zdjęcie Dobry wojak Szwejk idzie na wojnę - zdjęcie Dobry wojak Szwejk idzie na wojnę - zdjęcie Dobry wojak Szwejk idzie na wojnę - zdjęcie

Średnia ocena

5 oddanych głosów

7,8 / 10

Dobry wojak Szwejk idzie na wojnę

Jednostka i wielka historia. Wojna i jednostkowy los kogoś, kto nie jest w stanie pojąć, w czym uczestniczy. Właśnie zamordowano arcyksięcia Ferdynanda, porządek świata ulega zmianie. A Szwejk? Szwejk jest po prostu sobą. Trafia do wojska i gorliwie wypełnia swoje obowiązki, co w połączeniu z jego poczciwością doprowadza do wielu przezabawnych sytuacji. Ale może w jego „głupocie” jest metoda?

To jedna z najsłynniejszych opowieści świata. Od jej wydania minęło już prawie całe stulecie, a popularność niezbyt dobrego żołnierza nie słabnie. Jego absurdalne losy przetłumaczono dotąd na 57 języków, doczekały się licznych ekranizacji i adaptacji.

W spektaklu występują między innymi Zbigniew Zamachowski , Milena Suszyńska, Marcin Bubółka, Krzysztof Dracz, Mirosław Kropielnicki, Henryk Simon, Michał Zieliński, Maciej Babicz.

Czas trwania: 90 minut

Zwiastuny

Realizacja

Przekład: Paweł Hulka-Laskowski

Adaptacja i reżyseria: Andrzej Domalik

Scenografia i kostiumy: Jagna Janicka

Światło: Katarzyna Łuszczyk

Muzyka: Mateusz Dębski

Ruch sceniczny: Leszek Bzdyl

Asystent scenografa i kostiumologa: Małgorzata Domańska

Producent wykonawczy i asystent reżysera: Alicja Przerazińska

Opinie naszych widzów (2)

  • 8,0/ 10

    mile spędzony czas

    gr.....@....pl / 01 listopada 2017

  • 6,0/ 10

    Doskonała zabawa!

    ms.....@gm...il.com / 30 lipca 2019

Och-Teatr - Adres i dojazd

ul. Grójecka 65
05-077 Warszawa

http://www.ochteatr.com.pl/

Kup bilet