Bal Manekinów - zdjęcie Bal Manekinów - zdjęcie Bal Manekinów - zdjęcie Bal Manekinów - zdjęcie Bal Manekinów - zdjęcie Bal Manekinów - zdjęcie Bal Manekinów - zdjęcie Bal Manekinów - zdjęcie Bal Manekinów - zdjęcie Bal Manekinów - zdjęcie Bal Manekinów - zdjęcie

Średnia ocena

11 oddanych głosów

8,2 / 10

Bal Manekinów

8,2/ 10

Noc, środek karnawału, jeden z domów mody w Paryżu. W tę jedną noc w roku manekiny mogą spełnić swoje marzenia o wolności i wydać bal. Wspaniałą zabawę w pewnej chwili przerywa im jednak intruz, w pracowni pojawia się człowiek – poseł Ribandel. Aby tajemnica manekinów nie wydała się, postanawiają zabić posła, a jeden z nich – Manekin 41 – przebiera się za intruza i odwiedza wymarzony, do tej pory dla niego nieosiągalny, bal karnawałowy ludzi. Niestety, okazuje się, że ludzki świat nie jest przyjaznym miejscem…

Ta sceniczna groteska Brunona Jasieńskiego, współtwórcy polskiego futuryzmu, napisana w latach 30. po rosyjsku w Paryżu, spolszczona przez Anatola Sterna, ukazuje skorumpowany świat politycznych intryg, afer, korupcji i rozmaitych, mniej lub bardziej obrzydliwych gierek, których inspiratorem są zarówno kapitaliści, jak i działacze robotniczy. Została przetłumaczona na wiele języków i wielokrotnie wystawiana (m.in. w 1974 r. w Teatrze Ateneum przez Janusza Warmińskiego).

Spektakl mistrzowsko łączy różne style teatralne, od farsy po groteskę, a wszystko to w szalonym kalejdoskopie ruchu, tańca i pantomimy. W 2016 r. reżyser spektaklu Jerzy Stuhr wybrał ten tekst jako materiał do pracy nad spektaklem dyplomowym w AST w Krakowie, na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu.

Na scenie występują między innymi Maciej Stuhr, Nina Minor, Michał Breitenwald, Wojciech Chorąży, Andrzej Deskur, Andrzej Dębski.

Czas trwania: 110 minut
Źródło zdjęcia: https://ochteatr.com.pl/

Zwiastuny

Realizacja

Reżyseria: Jerzy Stuhr

Przekład: Anatol Stern

Scenografia i kostiumy: Juriana Jur

Opracowanie muzyczne: Michał Gorczyca

Choreografia: Nina Minor

Reżyser światła: Waldemar Zatorski

Realizacja dźwięku: Michał Tatara

Asystent scenografa i kostiumologa: Małgorzata Domańska

Asystenci reżysera: Nina Minor i Jan Malawski

Producent wykonawczy: Jan Malawski

Opinie naszych widzów (5)

 • 10,0/ 10

  Spektakl kapitalny! Bardzo dobrze wyreżyserowany, świetnie się bawilam ;) Polecam kazdemu, Och-teatr to klimatyczne miejsce.

  Iw.....@....pl / 31 sierpnia 2020

 • 10,0/ 10

  Świetny spektakl

  ma.....@....pl / 30 sierpnia 2020

 • 10,0/ 10

  Temat aktualny i wczoraj i dziś, po nam ludzie głowy jeżeli ich nie używamy. Maciej S. REWELACJA

  a_.....@....pl / 30 października 2019

 • 10,0/ 10

  Fenomenalna gra aktorska.

  ag.....@....pl / 05 września 2019

 • 7,0/ 10

  Sztuka ciągle aktualna, ciekawie zagrana

  ba.....@gm...il.com / 21 września 2019

Och-Teatr - Adres i dojazd

ul. Grójecka 65, Warszawa

http://www.ochteatr.com.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.