Bal Manekinów - zdjęcie Bal Manekinów - zdjęcie Bal Manekinów - zdjęcie Bal Manekinów - zdjęcie Bal Manekinów - zdjęcie Bal Manekinów - zdjęcie Bal Manekinów - zdjęcie Bal Manekinów - zdjęcie Bal Manekinów - zdjęcie Bal Manekinów - zdjęcie Bal Manekinów - zdjęcie

Średnia ocena

8 oddanych głosów

7,5 / 10

Bal Manekinów

7,5/ 10

Noc, środek karnawału, jeden z domów mody w Paryżu. W tę jedną noc w roku manekiny mogą spełnić swoje marzenia o wolności i wydać bal. Wspaniałą zabawę w pewnej chwili przerywa im jednak intruz, w pracowni pojawia się człowiek – poseł Ribandel. Aby tajemnica manekinów nie wydała się, postanawiają zabić posła, a jeden z nich – Manekin 41 – przebiera się za intruza i odwiedza wymarzony, do tej pory dla niego nieosiągalny, bal karnawałowy ludzi. Niestety, okazuje się, że ludzki świat nie jest przyjaznym miejscem…

Ta sceniczna groteska Brunona Jasieńskiego, współtwórcy polskiego futuryzmu, napisana w latach 30. po rosyjsku w Paryżu, spolszczona przez Anatola Sterna, ukazuje skorumpowany świat politycznych intryg, afer, korupcji i rozmaitych, mniej lub bardziej obrzydliwych gierek, których inspiratorem są zarówno kapitaliści, jak i działacze robotniczy. Została przetłumaczona na wiele języków i wielokrotnie wystawiana (m.in. w 1974 r. w Teatrze Ateneum przez Janusza Warmińskiego).

Spektakl mistrzowsko łączy różne style teatralne, od farsy po groteskę, a wszystko to w szalonym kalejdoskopie ruchu, tańca i pantomimy. W 2016 r. reżyser spektaklu Jerzy Stuhr wybrał ten tekst jako materiał do pracy nad spektaklem dyplomowym w AST w Krakowie, na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu.

W spektaklu występują między innymi Maciej Stuhr, Nina Minor, Michał Breitenwald, Wojciech Chorąży, Andrzej Deskur, Andrzej Dębski, Jędrzej Taranek, Patryk Gnaś, Maria Bijak, Jacobina Blüm, Agnieszka Borkowska, Aleksandra Grącka, Michał Misza Czorny, Klaudia Gryboś, Marek Bula, Bartłomiej Gąsior, Patryk Gnaś, Daniel Leżoń.

Czas trwania: 110 minut
Źródło zdjęcia: https://ochteatr.com.pl/

Zwiastuny

Realizacja

Reżyseria: Jerzy Stuhr

Przekład: Anatol Stern

Scenografia i kostiumy: Juriana Jur

Opracowanie muzyczne: Michał Gorczyca

Choreografia: Nina Minor

Reżyser światła: Waldemar Zatorski

Realizacja dźwięku: Michał Tatara

Asystent scenografa i kostiumologa: Małgorzata Domańska

Asystenci reżysera: Nina Minor i Jan Malawski

Producent wykonawczy: Jan Malawski

Opinie naszych widzów (3)

 • 10,0/ 10

  Temat aktualny i wczoraj i dziś, po nam ludzie głowy jeżeli ich nie używamy. Maciej S. REWELACJA

  a_.....@....pl / 30 października 2019

 • 10,0/ 10

  Fenomenalna gra aktorska.

  ag.....@....pl / 05 września 2019

 • 7,0/ 10

  Sztuka ciągle aktualna, ciekawie zagrana

  ba.....@gm...il.com / 21 września 2019

Och-Teatr - Adres i dojazd

ul. Grójecka 65
05-077 Warszawa

http://www.ochteatr.com.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.