8 kobiet - zdjęcie

Średnia ocena

11 oddanych głosów

7,3 / 10

8 kobiet

7,3/ 10

Odcięty od świata dom na pustkowiu. Osiem kobiet – matka, żona, szwagierka, siostra, dwie córki, dwie pokojówki – podejrzanych jest o zabójstwo pana domu. Każda ma motyw, by zabić, każda ma alibi. Kobiety, próbując rozwiązać zagadkę tajemniczej śmierci, zaczynają prowadzić pełną zaskakujących zwrotów akcji, błyskotliwych ripost i kąśliwych uwag grę. Jakie emocje wyzwoli śmierć pana domu? Jakie sekrety zdemaskuje? 8 kobiet to spektakl, który łączy elementy powieści kryminalnej w stylu Agaty Christie, z komedią, melodramatem i musicalem. Jest także, a może przede wszystkim, opowieścią o różnych typach, wymiarach i tajemnicach kobiecości. Osiem kobiet i osiem wspaniałych aktorek na scenie.

Źródło zdjęcia: Krzysztof Opaliński

Realizacja

Reżyseria: Adam Sajnuk

Przekład: Jakub Rotbaum

Scenografia i kostiumy: Katarzyna Adamczyk

Muzyka: Michał Lamża

Asystentka ds. scenografii i kostiumów: Małgorzata Domańska

Producent wykonawcza i asystentka reżysera: Marta Kloc

Zespół muzyczny w składzie: Michał Lamża, Wojciech Gumiński, Szymon Linette

Opinie naszych widzów (6)

 • 10,0/ 10

  fabuła co prawda znana i suspensu nie ma, ale dynamicznie zagrane, seksowne kostiumy, wyraziste aktorsko i świetny pomysł z zespołem muzycznym na żywo

  an.....@po...ta.wp.pl / 16 lipca 2019

 • 10,0/ 10

  Spektakl przyciągał od początku do końca, cudowna oprawa wokalna, zwroty akcji, nic dodać, nic ująć, polecam! :)

  ma.....@gm...il.com / 07 czerwca 2019

 • 8,0/ 10

  przyjemny,jakkolwiek zakończenie nie dość spektakularne bardzo dobra gra i rola p. Dąbrowska ,p.Gniewkowska ciekawa oprawa muzyczna

  bb.....@in...ia.pl / 08 czerwca 2019

 • 7,0/ 10

  Dość wiernie oddana fabuła. Niezła reżyseria. Orkiestra na scenie wzmacnia odbiór. Udana produkcja.

  ma.....@gm...il.com / 09 czerwca 2019

 • 6,0/ 10

  Spektakl jest ok.

  An.....@ci...co.com / 02 czerwca 2019

Och-Teatr

Fundacja Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury to Fundacja rodzinna. Założycielami i fundatorami są Krystyna Janda – aktorka, Edward Kłosiński – operator filmowy i Maria Seweryn – aktorka. W życiu prywatnym – rodzina. Głównym celem statutowym Fundacji jest wspieranie i upowszechnianie kultury, w szczególności poprzez prowadzenie teatrów. Kolejne to pomoc ludziom w dostępie do kultury i teatru, opieka nad osobami „wykluczonymi”, współpraca z domami dziecka, warszawskimi szpitalami, domami opieki, domami wychowawczymi, Uniwersytetami Trzeciego Wieku, domami spokojnej starości itp., a także działalność charytatywna oraz promocja młodych artystów.

Sukces, rozrastający się repertuar oraz rosnąca liczba widzów, a także niewielka liczba miejsc na widowni (Teatr Polonia liczy 266 miejsc) sprawiły, że Fundacja w 2009 r. wynajęła od przedsiębiorstwa MAX-FILM budynek dawnego Kina Ochota i przystąpiła do remontu zaniedbanego kina.

16 stycznia 2010 r. nastąpiło otwarcie Och-Teatru z 447. miejscami na widowni. Scena zaczęła „życie” premierą „Wassy Żeleznowej” Gorkiego. Od tego momentu teatr zaczął grać regularnie, przejmując część repertuaru od Teatru Polonia oraz tworząc własny, kierunkując tę scenę także na scenę muzyczną.

Wiosną 2011 r. doszło do osłabienia kondycji finansowej Fundacji, spowodowanej zarówno problemami organizacyjnymi, jak i przyczynami zewnętrznymi. Zarząd Fundacji zarządził reorganizację działania obu teatrów – począwszy od zmiany koncepcji repertuarowej scen, po zmiany formalne i organizacyjne. Po 18 miesiącach kryzysu Fundacja stanęła na nowo na nogi. Sprofilowano wszystkie sceny. Teatr Polonia ze sceną Fioletowe Pończochy podejmuje w tej chwili tematy trudniejsze, Och-Teatr został przeznaczony do grania repertuaru lżejszego, choć te profile scen nie są sztywne.

Latem roku 2013 został przeprowadzony dalszy remont budynku Och-Teatru, a 21.09 premierą spektaklu „Pierwsza Dama” w reż. Grzegorza Warchoła zainaugurowana została nowa scena, Och-Cafe Teatr, mieszcząca się w kawiarni i obszernych holach teatru, z planami grania odmiennego od pozostałych scen repertuaru – poruszającego problemy aktualne, społeczne. Nowa scena zakłada także inne relacje z widzami, bardziej interaktywne.

Adres i dojazd

ul. Grójecka 65
05-077 Warszawa

http://www.ochteatr.com.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

9,2
Średnia ocena

26.10 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Dramat
9,4
Średnia ocena

12.09 / 19:30

+ inne terminy

Gatunek: Dramat
8,5
Średnia ocena
Męskie emocje - warte obejrzenia.
- Anna

14.09 / 17:00

+ inne terminy

Gatunek: Dramat

Inne wydarzenia w tej instytucji:

9,5
Średnia ocena

Dziś / 19:30

+ inne terminy

Gatunek: Komedia
-,-
Średnia ocena

26.07 / 19:30

+ inne terminy

Gatunek: Muzyczny
Kup bilet