Zespół Reprezentacyjny - zdjęcie Zespół Reprezentacyjny - zdjęcie

Średnia ocena

8 oddanych głosów

9,5 / 10

Zespół Reprezentacyjny

Powstanie Zespołu Reprezentacyjnego datuje się na 1983 rok, choć chłopaki pogrywali ze sobą już od 1979.

Grupa założona została w Warszawie przez Jarosława Gugałę (fortepian, śpiew) i Filipa Łobodzińskiego (gitara, śpiew) oraz Adama Jamiołkowskiego (gitara, śpiew). Przez kilka pierwszych miesięcy występował z nimi również dr Michał Urbański, pracownik naukowy PW, grający na instrumentach perkusyjnych. W listopadzie 1983 Jamiołkowskiego zastąpił gitarzysta i wokalista Wojciech Wiśniewski, który odszedł w 1986 roku. Pod koniec 1985 roku członkiem zespołu został Marek Wojtczak grający na gitarze basowej i kontrabasie.

W początkowym okresie zespół zajmował się publiczną prezentacją pieśni katalońskiego barda Lluisa Llacha. Za piosenki z tego programu Zespół Reprezentacyjny otrzymał nagrodę na XIX Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie w 1983 roku i dodatkowo Nagrodę Dziennikarzy. Potem rozszerzyli repertuar o piosenki francuskiego piosenkarza Georges'a Brassensa i sefardyjskie piosenki ludowe.

W 1990 roku zespół podjął decyzję o zawieszeniu działalności, a w roku 2005 powrócił na scenę.

Tekst: alernatywnapolska.pl

Opinie naszych widzów (2)

  • 10,0/ 10

    Wspaniały pokaż mega inteligencji, mega poczucia humoru, wielkiej wiedzy i zdolności muzycznych. Skarb! Szkoda, że nie są popularni i znani w mediach społecznościowych, które dziś po prostu "rządzą".... Dzięki , Panowie za smakowity wieczór!

    be.....@tl...en.pl / 18 czerwca 2019

  • 9,0/ 10

    Jak zwykle świetnie, aczkolwiek wolałem poprzednie miejsce (przy ul. Sandomierskiej)

    ja.....@po...st.pl / 29 kwietnia 2019

Nowy Świat Muzyki

Nowy Świat Muzyki to wyjątkowe centrum muzyczne i niezwykle ważne miejsce na kulturalnej mapie Warszawy - praktycznie codziennie możemy posłuchać tu muzyki na żywo, która jest niezwykle ważnym elementem życia każdego człowieka.

Siedzibą Nowego Świata Muzyki jest stylowa kamienica znajdująca się przy ulicy Nowy Świat 63. Mieściła się w niej niegdyś legendarna Kawiarnia Nowy Świat, w której występował sławny Kabaret Dudek, później zaś swoją siedzibę miał tu Nowy Wspaniały Świat - popularny klub, na którego scenie pojawiało się wielu znanych artystów i muzyków.

Repertuar Nowego Świata Muzyki jest niezwykle bogaty - znaleźć w nim możemy liczne koncerty i recitale, festiwale a także wiele innych wydarzeń muzycznych. Nowy Świat Muzyki w swoim repertuarze oferuje również m. in. cotygodniowe potańcówki w rytmie lat 70. i 80.

Nowy Świat Muzyki dysponuje dwoma scenami, na których praktycznie codziennie zobaczyć możemy muzyczne występy wielu wspaniałych artystów nie tylko z Polski, lecz również z zagranicy.

Nowy Świat Muzyki to miejsce, w którym najważniejsza jest muzyka. Można tu napić się również przy akompaniamencie wspaniałych dźwięków muzyki przepysznej kawy, dzięki działającej tu kawiarni.

Bilety na koncerty w Nowym Świecie Muzyki kupić można przez internet za pośrednictwem portalu www.ewejsciowki.pl.

Adres i dojazd

ul. Nowy Świat 63
00-042 Warszawa

http://nowyswiatmuzyki.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

9,6
Średnia ocena
Proszę o więcej takich koncertów! Dużo więcej!
- Ewelina

17.08 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Koncert
9,0
Średnia ocena
Spektakl poprowadzony perfekcyjnie, bardzo energetyczny. Dostarcza świetnej rozrywki, serdecznie polecam!
- Paulina

10.07 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Koncert

Inne wydarzenia w tej instytucji:

8,2
Średnia ocena
Dla mnie było to nietuzinkowe przeżycie
- Tomasz

Dziś / 17:00

+ inne terminy

Gatunek: Koncert
-,-
Średnia ocena

28.06 / 20:00

+ inne terminy

Gatunek: Koncert
-,-
Średnia ocena

Jutro / 19:30

+ inne terminy

Gatunek: Koncert
Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.