Weekend z Bluesem I Dzień 2. - zdjęcie

Weekend z Bluesem I Dzień 2.

Bilet kupiony na "Weekend z Bluesem I Dzień 2." uprawnia do uczestnictwa tylko w drugim dniu koncertu, czyli 20.05 (piątek).

„Weekend z Bluesem” to dwa dni z muzyką, która się nie starzeje i trwa jak opoka. Z biegiem lat zmieniają się mody muzyczne, style, gatunki, a blues jest niezmienny, choć w ramach tego stylu istnieją różne odmiany i sposoby jego interpretacji.

Te właśnie różne oblicza 12 taktowego bluesa przedstawią 19 i 20 maja 2017 roku warszawscy soliści i zespoły podczas bluesowego wieczoru w Nowym Świecie Muzyki, czyli w dawnej, legendarnej kawiarni „Nowy Świat”, na rogu ulic Nowy Świat i Świętokrzyskiej.

Dzień 2. to – BLUES PO POLSKU.

Na tym koncercie, w Dniu II usłyszymy między innymi Piotra Wałeckiego z zespołem Bluuzaut w repertuarze Tadeusza Nalepy i w duecie z Dziarskim grającego klasyki polskiego bluesa, Andrzeja Witkowicza w repertuarze Wojtka Skowrońskiego, Sławka Chojeckiego z Kają Szwarc, ukazujących repertuar Miry Kubasińskiej, grupę Blues Time grającą m.in. kompozycje klasyka śląskiego bluesa, Janka „Kyksa” Skrzeka, a nawet Stasia Jurka, który przypomni bardzo bliski nam „blues miejski” w postaci pieśni Stanisława Grzesiuka i Jaremy Stępowskiego. Kilka standardów z kanonu polskiego bluesa, zagra solo na fortepianie Włodek Tyl.

Na zakończenie koncertu II Dnia, publiczność zgromadzona w Domu Muzyki wybierze (głosowanie na specjalnie przygotowanych kartach) Polskiego Bluesa Wszechczasów.

Nie ma gwarancji miejsc siedzących.

Obsada

Piotr Wałecki z zespołem Bluuzau i w duecie z Dziarskim

Andrzej Witkowicz Band

Blues Time

Jan „Kyksa” Skrzek

Stasio Jurek

Włodzimierz Tyl Solo

Realizacja

Prowadzenie: Zbigniew Jędrzejczyk

Pomysłodawca i inicjator: Marek Gaszyński

Nowy Świat Muzyki - Adres i dojazd

ul. Nowy Świat 63
00-042 Warszawa

http://nowyswiatmuzyki.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.