Temat Rzeka - improwizacje. Sutari PL, Mutsumi i Neiro JP. - zdjęcie

Średnia ocena

2 oddane głosy

10,0 / 10

Temat Rzeka - improwizacje. Sutari PL, Mutsumi i Neiro JP.

Rzeka jest źródłem wody. Jest domem dla wielu gatunków zwierząt. Jest życiodajną siecią. Jej bieg wyznacza kierunki. Jest drogą, która ułatwia ekspansję i międzyludzką komunikację. Jest szlakiem dla podróżujących, źródłem pokarmu, naturalną granicą, oddzielającą swojski świat od obcego. Jest miejscem spotkań, wypoczynku, świętowania i obcowania z tajemnicami. Z rzeką wiąże się wiele obyczajów, wierzeń, rytuałów i opowieści. Rzeka to żyły Matki Ziemi. Jest święta. Jest nieposkromiona. Jest ścieżką prowadzącą do zaświatów. Rzeka kojarzy się z przemijaniem, ruchem i czasem. Temat rzeka jest niewyczerpany.

Trio muzyczne Sutari inspirujące się polską muzyką tradycyjną oraz Mutsumi & Neiro z Tokio - duet taneczny osadzony w kulturze japońskiej, podzielą się owocem swojego spotkania. We wspólnym działaniu, połączeni bogatą wyobraźnią artystyczną, wykreują światy ponad odległością geograficzną.

Temat Rzeka to artystyczne rozważania nad pięknem różnorodności kulturowych i wrażliwości w odbieraniu świata, przyrody i sztuki.

MUTSUMI & NEIRO

Japoński duet Butoh. Od swojego pierwszego spotkania w Kazuo Ohno Dance Studio tańczą w duecie, traktując taniec jako świętowanie. W 2016 roku założyli „Galerie Ame” w Higashisumida Tokyo gdzie do dziś prowadzą przestrzeń warsztatową i scenę spektakli tanecznych. Pracując w wielu krajach, Japonii, Izraelu, Polsce, Niemczech i Indonezji zawsze obierają nowy kierunek w swojej pracy.

MUTSUMI - tancerka Butoh. Rozpoczęła naukę baletu klasycznego w wieku trzech lat. We wczesnych latach liceum trenowała gimnastykę artystyczną. Studiowała w Tokyo Women's College of Physical Education. W 2009 roku przyjechała do Tokio, aby uczyć się pod okiem Yoshito Ohno w Kazuo Ohno Dance Studio, gdzie poznała swojego partnera Neiro.

NEIRO - uczył się 'organicznej sztuki mimu' pod okiem japońskiego artysty mima, Jidai, a następnie taniec butoh w studiu Yoshito Ohno. W 2010 roku studiował w Warszawie sztukę mimu w studium Stefana Niedziałkowskiego pod okiem Mistrza. Zagrał główną rolę w przedstawieniu „Tożsamość/Identity” (Teatr IMKA, 2012). W czerwcu 2012, wystawił własne przedstawienie pantomimiczne na Scenie Lubelskiej 30/32 pod tytułem „Cisza kwiatów/花静”.

S U T A R I

Siła trzech kobiecych głosów i bogatej wyobraźni muzycznej. Kasia Kapela, Basia Songin, Zosia Zembrzuska eksperymentują z brzmieniami, wplatając w śpiew różnorodne techniki wydobywania dźwięków. Dopełniają to instrumenty, niekiedy wydobyte z domowych pieleszy, jak tarka, mikser kuchenny, klucze czy wanna wypełniona wodą. S U T A R I oznacza „współbrzmieć”.

Jesienią 2015 roku zespół zaprezentował swoją twórczość w ramach największych międzynarodowych targów muzyki świata WOMEX 2015, a kilka miesięcy później wystąpił na międzynarodowych targach Folk Alliance w Kansas City w Stanach Zjednoczonych. Grupa Sutari jako jeden z niewielu zespołów polskich i europejskich nagrała sesję muzyczną dla kultowego amerykańskiego radia KEXP.

Artystki z Sutari nagrały dwie płyty długogrające WIANO i OSTY oraz zrealizowały spektakl muzyczny pt. WATERMELON. Wraz zespołem Lautari stworzyły muzykę do spektaklu Teatru Polskiego Radia pt. “Lilla Weneda” w reżyserii Darka Błaszczyka. Opracowały również koncert na żywo do filmu niemego “Dzika Kotka” z Polą Negri w roli głównej.

Opinie naszych widzów (2)

  • 10,0/ 10

    Nowatorski, piękne głosy, precyzyjny ruch.

    mk.....@....pl / 24 czerwca 2019

  • 10,0/ 10

    Wspaniały spektakl! - wspaniałe Sutari i wspaniali Mutsumi Neiro. Szkoda tylko, że organizatorzy nie spełnili obietnicy/groźby z biletu "osoby spóźnione nie będą wpuszczane" - zakłóciło to trochę odbiór spektaklu.

    ms.....@....pl / 21 czerwca 2019

Nowy Świat Muzyki - Adres i dojazd

ul. Nowy Świat 63
00-042 Warszawa

http://nowyswiatmuzyki.pl/

Kup bilet