Koncert chopinowski - Stefan Walczykiewicz - zdjęcie

Średnia ocena

2 oddane głosy

7.5 / 10

Koncert chopinowski - Stefan Walczykiewicz

Stefan Walczykiewicz urodził się w 1956 roku w Warszawie. Jest absolwentem Szkoły Muzycznej im. Juliusza Zarębskiego w Warszawie, gdzie uczył się w klasie fortepianu oraz Uniwersytetu Warszawskiego. Swoje umiejętności w zakresie interpretacji utworów Fryderyka Chopina pogłębiał później u prof. Doroty Rakowskiej kontynuującej idee pedagogiczne Margerity Trombini Kazuro. Jest autorem kompozycji do szeregu odcinków programu telewizyjnego Agnieszki Osieckiej „Sentymenty”. Choć muzyka jest jego wielką pasją, zawodowo przez wiele lat zajmował się biznesem. Do czynnego uprawiania muzyki fortepianowej powrócił dopiero kilka lat temu. Został laureatem nagrody publiczności na II Międzynarodowym Konkursie Towarzystwa im. Fryderyka Chopina w Warszawie dla Pianistów Amatorów w roku 2012.

PROGRAM:

J. S. Bach – Prelude and fugue in d minor, DWK II

D. Scarlatti – Sonate K35 g minor “Daquin la Coucou”

F. Chopin – Impromptu in A flat Major

F. Chopin – 4 Mazurkas op. 68

F. Chopin – Nocturne in c sharp minor op. posth.

F. Chopin – Polonaise op. 26 no. 1 and 2

F. Chopin – Nocturne in E flat Major op. 27 no. 2

F. Chopin – Waltzes op. 64 no. 1, 2

F. Chopin – Impromptu-Fantasie op. 66 in c sharp minor

Realizacja

REALIZACJA: Stefan Walczykiewicz

Nowy Świat Muzyki

Nowy Świat Muzyki to wyjątkowe centrum muzyczne i niezwykle ważne miejsce na kulturalnej mapie Warszawy - praktycznie codziennie możemy posłuchać tu muzyki na żywo, która jest niezwykle ważnym elementem życia każdego człowieka.

Siedzibą Nowego Świata Muzyki jest stylowa kamienica znajdująca się przy ulicy Nowy Świat 63. Mieściła się w niej niegdyś legendarna Kawiarnia Nowy Świat, w której występował sławny Kabaret Dudek, później zaś swoją siedzibę miał tu Nowy Wspaniały Świat - popularny klub, na którego scenie pojawiało się wielu znanych artystów i muzyków.

Repertuar Nowego Świata Muzyki jest niezwykle bogaty - znaleźć w nim możemy liczne koncerty i recitale, festiwale a także wiele innych wydarzeń muzycznych. Nowy Świat Muzyki w swoim repertuarze oferuje również m. in. cotygodniowe potańcówki w rytmie lat 70. i 80.

Nowy Świat Muzyki dysponuje dwoma scenami, na których praktycznie codziennie zobaczyć możemy muzyczne występy wielu wspaniałych artystów nie tylko z Polski, lecz również z zagranicy.

Nowy Świat Muzyki to miejsce, w którym najważniejsza jest muzyka. Można tu napić się również przy akompaniamencie wspaniałych dźwięków muzyki przepysznej kawy, dzięki działającej tu kawiarni.

Bilety na koncerty w Nowym Świecie Muzyki kupić można przez internet za pośrednictwem portalu www.ewejsciowki.pl.

Adres i dojazd

ul. Nowy Świat 63
00-042 Warszawa

http://nowyswiatmuzyki.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

9.1
Średnia ocena
Wesoło, fajna zabawa!
- Eliza

20.10 / 19:00

Gatunek: Koncert
8.0
Średnia ocena

01.08 / 17:00

06.08 / 17:00

+ dostępnych 1 innych terminów

Gatunek: Koncert
10.0
Średnia ocena

10.09 / 17:00

14.10 / 18:00

Gatunek: Koncert

Inne wydarzenia w tej instytucji:

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.