Koncert chopinowski - Ryszard Swarcewicz - zdjęcie

Średnia ocena

2 oddane głosy

10.0 / 10

Koncert chopinowski - Ryszard Swarcewicz

Ryszard Swarcewicz to rosyjski pianista, organista i malarz polskiego pochodzenia. Urodził się w m. Połonnе na terenie Ukrainy w 1955 roku. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 4 lat. Ukończył College muzyczny im. M. Leontowicza w Winnicy. W latach 1975-1980 kształcił swoje umiejętności pod kierownictwem prof. Władimira Nilsena w Konserwatorium im. N. Rimskiego-Korsakowa w Petersburgu. Po ukończeniu studiów na kierunku gra na fortepianie odbył staż pod kierownictwem prof. T. Oksientian – gra na organach. Od 1980 roku do 2016 roku prowadził klasę gry na fortepianie, kameralistyki fortepianowej i gry na organach w Collegu muzycznym im. S. Rachmaninowa w Wielkim Nowogrodzie w Rosji. Był solistą Filharmonii im. A. Areńskiego i organistą w kościele pod wezwaniem św. ap. Piotra i Pawła w Wielkim Nowogrodzie. Jest założycielem koncertów muzyki organowej w kościołach katolickich na terenie północno-zachodniej Rosji. Koncertował w Rosji, na Białorusi, na Ukrainie, w Polsce, w Austrii, w USA, w Finlandii. Jest laureatem Funduszu “Rosyjskie wykonawstwo muzyczne”. Obrazy, wykonane przez Ryszarda Swarcewicza znajdują się w wielu kościołach ukraińskich i rosyjskich, w zbiorach prywatnych w USA, Meksyku, Austrii oraz Francji. W Polsce można je zobaczyć w kościele w Dobrzyniu nad Wisłą oraz jeden z nich - portret biskupa K. Romaniuka - w Katedrze pw. św. Floriana w Warszawie.

Realizacja

REALIZACJA: Ryszard Swarcewicz

Opinie naszych widzów (1)

  • 10.0/ 10

    Very nice venue. Unfortunate that there were not many people attending.

    da.....@ea...nk.net / 27 April 2017

Nowy Świat Muzyki

Nowy Świat Muzyki to wyjątkowe centrum muzyczne i niezwykle ważne miejsce na kulturalnej mapie Warszawy - praktycznie codziennie możemy posłuchać tu muzyki na żywo, która jest niezwykle ważnym elementem życia każdego człowieka.

Siedzibą Nowego Świata Muzyki jest stylowa kamienica znajdująca się przy ulicy Nowy Świat 63. Mieściła się w niej niegdyś legendarna Kawiarnia Nowy Świat, w której występował sławny Kabaret Dudek, później zaś swoją siedzibę miał tu Nowy Wspaniały Świat - popularny klub, na którego scenie pojawiało się wielu znanych artystów i muzyków.

Repertuar Nowego Świata Muzyki jest niezwykle bogaty - znaleźć w nim możemy liczne koncerty i recitale, festiwale a także wiele innych wydarzeń muzycznych. Nowy Świat Muzyki w swoim repertuarze oferuje również m. in. cotygodniowe potańcówki w rytmie lat 70. i 80.

Nowy Świat Muzyki dysponuje dwoma scenami, na których praktycznie codziennie zobaczyć możemy muzyczne występy wielu wspaniałych artystów nie tylko z Polski, lecz również z zagranicy.

Nowy Świat Muzyki to miejsce, w którym najważniejsza jest muzyka. Można tu napić się również przy akompaniamencie wspaniałych dźwięków muzyki przepysznej kawy, dzięki działającej tu kawiarni.

Bilety na koncerty w Nowym Świecie Muzyki kupić można przez internet za pośrednictwem portalu www.ewejsciowki.pl.

Adres i dojazd

ul. Nowy Świat 63
00-042 Warszawa

http://nowyswiatmuzyki.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

Inne wydarzenia w tej instytucji:

Kup bilet