Koncert chopinowski - María Márquez Torres - zdjęcie

Koncert chopinowski - María Márquez Torres

Hiszpańska pianistka pochodząca z Malagi, od najmłodszych lat wykazująca zamiłowanie do muzyki.

Uzyskała tytuł magistra na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, studiując w klasie fortepianu pod okiem profesorów Jerzego Romaniuka i Ramiro Sanjinesa. Zagrała ponad 150 recitali w następujących miejscach: Chopin Salon w Warszawie, Uniwersytet Muzyczny im. Fryderyka Chopina, Saska Kępa (we współpracy z Ambasadami Hiszpanii i Meksyku), the Music Hall of Castellon, the Municipal Theater of Castellon (festiwal “Mondays at concert”), Echegaray Theater in Malaga, Marbella Theater, Pałac Szustra w Warszawie, Ies Cervantes Warsaw (Fuenteventura Congress), Theater of La Merced Cazorla, La Puebla de Almoradiel Castilla la Mancha, Carmen Theater, Musical Museum in Malaga, Castillo del Bil Bil, Benalmadena. Członkini trzech duetów: Duo Mainake (obój i fortepian) – trasa koncertowa w Andaluzji (Program Enredate), Duo Cervantes (fortepian na cztery ręce) – trzy trasy koncertowe w Meksyku (Guanajuato, San Luis Potosi, Mexico DF i Queretaro) i Kalifornii (Los Angeles and Santa Monica), koncerty organizowane we współpracy z Ambasadami Hiszpanii i Meksyku w Warszawie, oraz Duo Biznaga (sopran i fortepian) – w przygotowaniu nowa trasa koncertowa na rok 2016 we współpracy z Diputacion of Malaga.

Przez dziewięć lat pracowała jako nauczyciel fortepianu i teorii muzyki w Akademii Vivaldiego Castellón i pozniej w w Szkole Muzycznej w Lesznowoli. W swoim dorobku posiada wyróżnienia i nagrody, w tym wyróżnienie za interpretację muzyki hiszpańskiej w Krajowym Konkursie Villanueva del Rosario oraz nagrodę za zajęcie drugiego miejsca w Konkursie Młodych Muzyków w Marbelli.

PROGRAM:

F. Chopin:

- Polonez op. 26 nr 1

- Walce op. 69 nr 1 i 2

I. Albeniz:

- Suita Hiszpańska:

Preludio

Tango

Malagueña

Serenata

Zortzico

F. Chopin:

- 4 Mazurki op. 67

- Ballada As-dur op. 47

Realizacja

REALIZACJA: María Márquez Torres

Nowy Świat Muzyki

Nowy Świat Muzyki to wyjątkowe centrum muzyczne i niezwykle ważne miejsce na kulturalnej mapie Warszawy - praktycznie codziennie możemy posłuchać tu muzyki na żywo, która jest niezwykle ważnym elementem życia każdego człowieka.

Siedzibą Nowego Świata Muzyki jest stylowa kamienica znajdująca się przy ulicy Nowy Świat 63. Mieściła się w niej niegdyś legendarna Kawiarnia Nowy Świat, w której występował sławny Kabaret Dudek, później zaś swoją siedzibę miał tu Nowy Wspaniały Świat - popularny klub, na którego scenie pojawiało się wielu znanych artystów i muzyków.

Repertuar Nowego Świata Muzyki jest niezwykle bogaty - znaleźć w nim możemy liczne koncerty i recitale, festiwale a także wiele innych wydarzeń muzycznych. Nowy Świat Muzyki w swoim repertuarze oferuje również m. in. cotygodniowe potańcówki w rytmie lat 70. i 80.

Nowy Świat Muzyki dysponuje dwoma scenami, na których praktycznie codziennie zobaczyć możemy muzyczne występy wielu wspaniałych artystów nie tylko z Polski, lecz również z zagranicy.

Nowy Świat Muzyki to miejsce, w którym najważniejsza jest muzyka. Można tu napić się również przy akompaniamencie wspaniałych dźwięków muzyki przepysznej kawy, dzięki działającej tu kawiarni.

Bilety na koncerty w Nowym Świecie Muzyki kupić można przez internet za pośrednictwem portalu www.ewejsciowki.pl.

Adres i dojazd

ul. Nowy Świat 63
00-042 Warszawa

http://nowyswiatmuzyki.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

9.1
Średnia ocena
Wesoło, fajna zabawa!
- Eliza

20.10 / 19:00

Gatunek: Koncert
10.0
Średnia ocena

31.07 / 17:00

02.08 / 17:00

+ dostępnych 2 innych terminów

Gatunek: Koncert
7.5
Średnia ocena

21.08 / 17:00

23.08 / 17:00

+ dostępnych 1 innych terminów

Gatunek: Koncert

Inne wydarzenia w tej instytucji:

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.