Koncert chopinowski - Kamil Borkowski - zdjęcie

Średnia ocena

2 oddane głosy

8.5 / 10

Koncert chopinowski - Kamil Borkowski

Kamil Borkowski urodził się w 1991 roku w Warszawie. Jego edukacja muzyczna w całości związana jest z rodzinnym miastem, gdzie z wyróżnieniem ukończył Państwową Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I stopnia im. Emila Młynarskiego oraz Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną II stopnia im. Zenona Brzewskiego. Nad jego rozwojem pianistycznym czuwały Marzena Jasińska, prof. Alicja Paleta-Bugaj oraz prof. Elżbieta Karaś-Krasztel.

Doskonalił umiejętności biorąc udział w licznych kursach muzycznych w kraju oraz za granicą, gdzie pracował z takimi profesorami, jak Waldemar Andrzejewski, Philipe Giusiano, Lee-Kum Sing, Krzysztof Jabłoński, Pavel Gililov, Jacques Rouvier, John Perry.

Koncertował w filharmoniach na terenie Polski i za granicą, występował m.in. w Austrii, krajach Beneluksu, Estonii, Finlandii, Hiszpanii, Kanadzie, Niemczech, we Włoszech, na Słowacji, Ukrainie, Węgrzech.

Jest laureatem nagród w polskich i międzynarodowych konkursach pianistycznych, m.in. w Ogólnopolskim Konkursie Chopinowskim w Jeleniej Górze (III miejsce), Ogólnopolskim Konkursie Bachowskim w Gorzowie Wlkp. (II miejsce), Polsko-Niemieckim Konkursie Pianistycznym w Zgorzelcu/Görlitz (I miejsce), Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym w Zabrzu (I miejsce), w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Rotary” w Palma de Mallorca (IV miejsce).

Za swoje osiągnięcia artystyczne otrzymał stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jednym z jego zainteresowań jest kameralistyka, czego dowodem jest udział w finale Międzynarodowego Konkursu Kameralnego w Łodzi w 2012 roku, gdzie występował w kwintecie, oraz wyróżnienie na Konkursie Kameralnym „W Trzech Odsłonach” w Bydgoszczy, zdobyte w zespole z dwoma saksofonami w 2016 roku.

Od 2010 roku studiuje na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Dyplom licencjata uzyskał dzięki współpracy z prof. Jerzym Sterczyńskim, obecnie pracuje w klasie fortepianu prof. Piotra Palecznego, przygotowując się do zakończenia studiów.

Realizacja

REALIZACJA: Kamil Borkowski

Opinie naszych widzów (1)

  • 7.0/ 10

    przyjemne wydarzenie kulturalne w kameralnej atmosferze

    mi.....@....pl / 03 July 2017

Nowy Świat Muzyki

Nowy Świat Muzyki to wyjątkowe centrum muzyczne i niezwykle ważne miejsce na kulturalnej mapie Warszawy - praktycznie codziennie możemy posłuchać tu muzyki na żywo, która jest niezwykle ważnym elementem życia każdego człowieka.

Siedzibą Nowego Świata Muzyki jest stylowa kamienica znajdująca się przy ulicy Nowy Świat 63. Mieściła się w niej niegdyś legendarna Kawiarnia Nowy Świat, w której występował sławny Kabaret Dudek, później zaś swoją siedzibę miał tu Nowy Wspaniały Świat - popularny klub, na którego scenie pojawiało się wielu znanych artystów i muzyków.

Repertuar Nowego Świata Muzyki jest niezwykle bogaty - znaleźć w nim możemy liczne koncerty i recitale, festiwale a także wiele innych wydarzeń muzycznych. Nowy Świat Muzyki w swoim repertuarze oferuje również m. in. cotygodniowe potańcówki w rytmie lat 70. i 80.

Nowy Świat Muzyki dysponuje dwoma scenami, na których praktycznie codziennie zobaczyć możemy muzyczne występy wielu wspaniałych artystów nie tylko z Polski, lecz również z zagranicy.

Nowy Świat Muzyki to miejsce, w którym najważniejsza jest muzyka. Można tu napić się również przy akompaniamencie wspaniałych dźwięków muzyki przepysznej kawy, dzięki działającej tu kawiarni.

Bilety na koncerty w Nowym Świecie Muzyki kupić można przez internet za pośrednictwem portalu www.ewejsciowki.pl.

Adres i dojazd

ul. Nowy Świat 63
00-042 Warszawa

http://nowyswiatmuzyki.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

10.0
Średnia ocena
Rewelacyjny spektakl! Gra aktorska wspaniała, wszystko na najwyższym poziomie
- Kamila

21.02 / 12:30

21.02 / 10:00

Gatunek: Koncert

Inne wydarzenia w tej instytucji:

Kup bilet