Koncert chopinowski - Grzegorz Prokopczuk - zdjęcie

Średnia ocena

2 oddane głosy

6.5 / 10

Koncert chopinowski - Grzegorz Prokopczuk

Grzegorz Prokopczuk urodził się w 2000 roku w Warszawie, gdzie również mieszka. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 6 lat w klasie prof. Andrzeja Dudka w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. H. Wieniawskiego w Warszawie. Od 2012 roku kształci się pod kierunkiem prof. Katarzyny Ewy Sokołowskiej w Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Fr. Chopina przy ul. Bednarskiej. Jest również uczniem XVII Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Czackiego w Warszawie. Od 2013 roku uczestniczył w wielu konkursach pianistycznych, które przyniosły mu nagrody i wyróżnienia. Brał udział w lekcjach mistrzowskich prowadzonych przez światowej sławy pianistów i pedagogów, takich jak: Andrzej Jasiński, Ewa Pobłocka, Janusz Olejniczak, Alicja Paleta-Bugaj, Włodek Pawlik, Edward Wolanin, Joanna Ławrynowicz-Just, Maciej Łukaszczyk, Andrzej Pikul. Uczestniczył również w lekcjach mistrzowskich z zakresu gry na instrumentach historycznych z Tobiasem Kochem, Markiem Toporowskim oraz Katarzyną Drogosz. Występował na estradach w Polsce i za granicą (zarówno solo jak i kameralnie), m. in.: w Filharmonii Opolskiej, Muzeum Fryderyka Chopina, siedzibie Polskiego Stowarzyszenia Kulturalnego im. Józefa Bema w Budapeszcie, Ambasadzie Brytyjskiej w Warszawie, Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej, Auli „Florianka” przy ul. Basztowej w Krakowie, Audytorium Maximum Uniwersytetu Warszawskiego, Centrum „Ukraiński Świat” przy ul. Nowy Świat 63 w Warszawie oraz w szkołach muzycznych w Warszawie, Opolu, Płocku, Radomiu i Pułtusku. Współpracuje z Chórem Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. W roku szkolnym 2015/2016 był stypendystą Centrum Edukacji Artystyczne

Czas trwania: 60 minut

Realizacja

REALIZACJA: Grzegorz Prokopczk

Nowy Świat Muzyki

Nowy Świat Muzyki to wyjątkowe centrum muzyczne i niezwykle ważne miejsce na kulturalnej mapie Warszawy - praktycznie codziennie możemy posłuchać tu muzyki na żywo, która jest niezwykle ważnym elementem życia każdego człowieka.

Siedzibą Nowego Świata Muzyki jest stylowa kamienica znajdująca się przy ulicy Nowy Świat 63. Mieściła się w niej niegdyś legendarna Kawiarnia Nowy Świat, w której występował sławny Kabaret Dudek, później zaś swoją siedzibę miał tu Nowy Wspaniały Świat - popularny klub, na którego scenie pojawiało się wielu znanych artystów i muzyków.

Repertuar Nowego Świata Muzyki jest niezwykle bogaty - znaleźć w nim możemy liczne koncerty i recitale, festiwale a także wiele innych wydarzeń muzycznych. Nowy Świat Muzyki w swoim repertuarze oferuje również m. in. cotygodniowe potańcówki w rytmie lat 70. i 80.

Nowy Świat Muzyki dysponuje dwoma scenami, na których praktycznie codziennie zobaczyć możemy muzyczne występy wielu wspaniałych artystów nie tylko z Polski, lecz również z zagranicy.

Nowy Świat Muzyki to miejsce, w którym najważniejsza jest muzyka. Można tu napić się również przy akompaniamencie wspaniałych dźwięków muzyki przepysznej kawy, dzięki działającej tu kawiarni.

Bilety na koncerty w Nowym Świecie Muzyki kupić można przez internet za pośrednictwem portalu www.ewejsciowki.pl.

Adres i dojazd

ul. Nowy Świat 63
00-042 Warszawa

http://nowyswiatmuzyki.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

9.4
Średnia ocena
Świetni artyści,wspaniała muzyka,piękna podróż..warto!
- Andrzej

09.02 / 19:00

Gatunek: Koncert
9.2
Średnia ocena
Dla mnie było to nietuzinkowe przeżycie. Cały występ pana Dominika był doskonale zorganizowany i przepięknie wykonany
- Tomasz

30.01 / 17:00

Gatunek: Koncert

Inne wydarzenia w tej instytucji:

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.